Який колір підходить до сірого в інтер’єрі квартири? Поради експертів

Який колір підходить до сірого в інтер’єрі квартири? Поради експертів

Сірий колір в дизайні інтер’єру квартири виглядає тусклим? Все буде інакше з підказками експертів, на рахунок успішних комбінацій кольорів

 

Дизайнери інтер’єра і консультанти по кольору відкриває свої поради для успішних кольорових комбінацій в квартирі. На цей раз в фокусі сірий колір. Три міжнародних експерта, поради яких ми зібрали тут пояснюють, як облаштувати сірі кімнати і відповідають на питання: який колір підходить до сірого?

Сірий, колір який буде популярним в будь який час. В комбінації з білим і дерев’яним він створює стриманий і ненав’язливий вигляд. Тим не менш, сірий колір також є одним з небагатьох відтінків, які можуть поєднуватися з насиченими і ніжними кольорами і можуть використовуватися в будь-якому стилі. Але які кольори відповідають сірим? Експерти Juana Fritsch з Raumkonzepte , Maj van der Linden з Vintagency та архітектор інтер’єру Karin Gotz  показують, яким комбінаціям вони надають перевагу в використанні.

 

 

Поєднання сірого з синім в дизайні інтер’єру

«Сірий колір — це незабарвлений колір, ефект якого зазвичай описується як скучний, непомітний, стриманий, але також функціональний і серйозний. Завдяки цим якостям це ідеальний фон для контрастних кольорів» – говорить Хуана Фрич.

«Гармонічна комбінація кольорів — це сірий та синій. В цьому прикладі сіра стіна створює поєднання між білими поверхнями кімнати і синім диваном в фоновому режимі. Кольорова схема відкрита і легка. Синій і сірий — це приємна комбінація, яка також можу мати прохолодний ефект. З більш яскравими кольоровими акцентами, які можуть розташуватися на килимі, ви створите затишну і дружелюбну атмосферу».

 

Мадж Ван дер Линден з Vintagency також говорить: «Сірі і сині кольори завжди хороші в парі. Це класична і позачасова кольорова комбінація, яка створює морський вигляд. Сірі і сині, підтримують один одного зі своїм ефектом. В то й же час як Сірий має відтінок смутку, Синій приносить свіжість в кімнату. Разом кольори можуть виглядати трішки прохолодно в залежності від градації. Деревина і натуральні матеріали забезпечують більше тепла в кімнаті».

 

 

 

Поєднання сірого і розового кольорів

Не дивлячись на то, що відтінки сірого кольору з багатьма кольорами виглядають красиво, все ж таки не так просто поєднувати сірий колір. Архітектор інтер’єра Карин Гетц радить «Розовий — це більш романтичний колір, ніж сірий. Сірий прохолодний, а розовий — м’який. Цей контраст робить комбінацію сіро-розового дуже цікавою для дизайну кімнати».

 

 

«Рожевий  — це оптимістично-позитивний колір, який часто асоціюється з жіночністю в її м’якості, але тільки з 20-х років минулого віку, за рожевим закріпилось ключове слово: «колір дівчат». В часи арт-нуво, а також в більш пізнішому мистецтві деко, ця кольорова комбінація часто використовувалася при спробі зобразити квіткові та природні орнаменти». —говорить Карин Гетц.

 

 

Сумісність сірого кольору з фіолетовим в дизайні інтер’єру

Ще одна хороша пара — сірий і фіолетовий. Кольори в основному використовуються в житлових кмнатах і спальнях. «Для мене сірий і фіолетовий — найкрасивіша комбінація кольорів. Вони дуже витончені і елегантні», — розказує Хуан Фріч, «Сірий та фіолетовий створюють гламурний дизайн».

В цьому дизайні відмінність сірих відтінків меблів і стін поєднані з контрастними фіолетовими тонами. Блискучі і матові поверхні створюють напругу.

 

 

 

 

Комбінація сірого і помаранчевого кольорів

Теракотові помаранчеві тони  ідеально підходять для теплих і гармонічних кольорів, особливо для нейтральних сірих тонів, тому що вони створюють гармонічну і стимулюючу атмосферу. Сірий має стриманий і пуристичний кольоровий ефект в інтер’єрі. Практично всі інші кольори на фоні сірого акцентуються навіть на невеликих поверхнях.

 

 

В різних відтінках помаранчевий прирівнюється до радості та молодості. Якщо колір приближається до теракотової зони відтінків (колір червоної глини), який часто відносять до середземноморському стилю.

В сімдесятих роках  помаранчевий вже був широко використовуваним, модним кольором для дизайну інтер’єра.

 

Поєднання сірого та жовтого кольорів в інтер’єрі квартири

Maj van der Linden рекомендує контрастну кольорову комбінацію сірого і жовтого кольорів: спочатку комбінація може здатися досить сміливою. Жовтий на фоні сірого може створювати сильну напругу. Тому жовтий не повинен бути надто насиченим.

«Щоб створити затишну кольорову комбінацію можна використовувати подушки та інші аксесуари різних бежевих і сірих тонах».