Фарба замість плитки. Чи підійде вона для стін ванної кімнати?

Фарба замість плитки. Чи підійде вона для стін ванної кімнати?

На протязі останніх декількох десятиліть плитка була однією з найбільш використовуваних в інтер’єрах ванних кімнат. Однак в даний час сучасні високоякісні фарби починають йти в ногу з нею. І не дивно – на ринку з’явилися декоративні та захисні засоби для ванних кімнат, а також спеціальні грунтовки і ізоляційні засоби. Завдяки їм Ви можете сміливо виходити з кліше ванної кімнати і створювати ефективні, оригінальні і довговічні композиції! Далі – про інноваційні продукти, створені для стін ванної кімнати.

 

 

Фарба для стін у ванній і революція облаштування

Не так давно ванні кімнати виконували в основному функціональне завдання. Звичайно, вони повинні були бути естетичними, але незвичайна обстановка у ванній кімнаті була злегка проігнорована. Нинішній день змінює підхід до дизайну ванних кімнат, перетворюючи їх в інтригуючі і стильні приміщення. Дизайнери перестали боятися  експериментів і почали втілювати в життя все більш сміливі ідеї.

 

 

На цей несподіваний поворот багато в чому вплинули спеціалізовані фарби, які стали викликати у дизайнерів сенсацію. Продукти, спеціально призначені для ванних кімнат, несподівано надали абсолютно нові стилістичні рішення, в тому числі повна відмова від настінної плитки або поєднання обох обробок. Отже, які властивості фарб, створених для ванних кімнат, і чому варто розглянути їх для власної ванної кімнати?

 

 

Керамічні фарби для ванних кімнат

Однією з абсолютних революцій на ринку фарб стали керамічні фарби, стійкі до появи плям, призначені для кухонь і ванних кімнат, тобто приміщень, схильних до підвищеної вологості. Цей тип фарби створює спеціальні покриття на стінах з гідрофобними властивостями. Завдяки їм вода не проникає в структуру стіни, а сама поверхня відштовхує всі рідини та інші забруднення. Завдяки цьому на стіні не утворюються плями, а її внутрішні шари не піддаються впливу вологи.

Керамічні фарби для кухні та ванної кімнати є декоративними і захисними засобами, призначеними для фарбування стін і стель в приміщеннях, які періодично піддаються впливу вологи і конденсату. Не менш важливо, що такі керамічні фарби характеризуються не тільки параметрами забарвлення вище середнього, але також абразивними і дезінфікуючими засобами. Тому стіни, покриті керамічною фарбою, призначені для фарбування кухонь і ванних кімнат, довгий час залишаються чистими, а їх колір виражений і свіжий.

 

 

 

Латексні фарби для ванних кімнат

Ще одним бестселером серед сучасних продуктів, створених для фарбування приміщень з підвищеною вологістю, є латексні фарби, призначені для фарбування кухонь і ванних кімнат. Вони створюють покриття з гідрофобними і олеофобними властивостями. Перші, як і у випадку з керамічними фарбами, пов’язані з високою стійкістю до рідкого бруду, а другі – до стійкості до жирів.

Стійкість до появи плям, якщо стіни були пофарбовані відповідно до інструкцій, була підтверджена низкою випробувань – плями від таких продуктів, як масло, майонез або оливкова олія, легко видалялися. Яке це має значення в контексті ванної кімнати? Варто згадати, скільки косметики зроблено на основі різних масел, які неможливо було б змити зі стіни, покритої звичайною фарбою. Латексні фарби для кухонь і ванних кімнат повністю усувають цю проблему! Однак слід пам’ятати, що видаляти бруд м’якою губкою з додаванням миючого засобу можна не раніше, ніж через чверть години після фарбування стіни.

 

 

Як підготувати стіну у ванній кімнаті до фарбування?

Пам’ятайте, що перед фарбуванням приміщень варто їх правильно підготувати – це можна зробити за допомогою спеціальних грунтувальних засобів. Тому, перш ніж вибрати керамічну або латексну фарбу, яка з’явиться на стінах вашої ванної кімнати, знайдіть спеціальну грунтовку, призначену для таких фарб.

 

Для яких стін потрібно грунтовка?

Грунтування поверхні рекомендуються для першого фарбування цементних, цементно-вапняних, гіпсових, а також дерев’яних і деревних основ. Крім того, їх можна використовувати для грунтування гіпсокартонних панелей і при фарбуванні в темний, інтенсивний колір поверх світлого.

 

Як щодо дуже складних плям?

Іноді буває, що інтер’єр ванної кімнати до ремонту дуже сильно пошкоджений. На стінах кімнати можуть з’явитися непривабливі плями і різний бруд, який важко видалити . У таких випадках вам не потрібно відмовлятися від фарбування стін фарбою. Проблему можна вирішити за допомогою спеціальної ізолюючої фарби. Що саме це таке? Простіше кажучи, це високоякісна грунтовка, призначена для фарбування надзвичайно складних забруднень, а також для ремонту стін і стель.

Їй можна обробляти практично все – як плями від води, так і від сажі, нікотину і всіх жирних речовин. Ізолююча фарба ефективно захищає настінне покриття від утворення грибків, тому вона відмінно працює у ванних кімнатах та інших приміщеннях, схильних до надмірного впливу вологи. Характеризується відмінною адгезією до основи і відмінним покриттям. Фарба біла, тому вона створює однорідну і гармонійну поверхню, яка є фантастичною ґрунтовкою для керамічних і латексних фарб.

 

Фарби для ванної. Креативний спосіб швидко перетворити ваш інтер’єр

Сучасні фарби для ванних кімнат – це не тільки гарантія високої якості на довгі роки. Вони також несуть в собі ряд естетичних цінностей, які так охоче використовуються дизайнерами інтер’єру. Перш за все, як керамічні, так і латексні фарби радують око широким спектром кольорів. Серед доступних відтінків ви знайдете як світлі пудингові тони і жовті, персикові кольори, так і сірі і зелені. Пурпурний і фіолетовий також чекають любителів сміливих колірних варіацій.

Крім того, варто підкреслити, що фарбування ванної кімнати набагато менш проблематична, ніж укладання або заміна плитки. Просто підготуйте поверхню, візьміть кисть і вуаля, готово! Отже, це рішення насамперед сподобається неспокійним душам, які люблять часті зміни. Більш того, ви можете експериментувати з фарбами за бажанням! Об’єднати їх з шпалерами або плиткою? Немає проблем! До цього додаються ідеї для оригінальних панелей, забарвлення панелей або стелі в насичений колір. У двох словах – ви завжди будете в тренді останніх новинок!

Сучасні варіанти дизайну здаються безмежними! І дійсно, сучасні рішення допомагають задовольнити найсміливіші і креативні дизайнерські рішення, завдяки чому ваші інтер’єри можуть бути не тільки довговічними, але і красивими і відповідати сучасним тенденціям.

Залишити відповідь