Розміри вікон в сучасних проектах будинків

Розміри вікон в сучасних проектах будинків

Найменші вікна для продажу мають ширину 40 см. Вікна нахилу і повороту мають крила шириною до 160 см. Ширина окремих рухомих стулок для підйомно – зсувних вікон становить 300 см. В даний час актуальні проекти будинків з набагато більшою площею скління, ніж багато років тому. Цей новий стиль забезпечується сучасними технологіями виробництва вікон.

 

Розміри сучасних вікон можуть бути дуже великими, тому що пластикові профілі, з яких виготовлені рами і стулки, армовані сталевими або пластиковими секціями. У свою чергу, дерев’яні профілі виготовляються з клеєного ламінованого дерева, що значно підвищує їх міцність і в той же час виключає ризик викривлення вікна. У раму з міцних профілів вставлені добре утеплені скління, що містять малоемісійні покриття, що дозволяє контролювати кількість тепла, що втрачається через вікна, і тепло, що надходить у внутрішній простір.

Тепла установка вікон з покриттям стику дверної коробки зі стрічками обмежує теплові мости. Тому сучасні вікна можуть бути енергозберігаючими.

 

Габарити вікон в готових проектах

В даний час проектуються будинки з набагато більшою площею скління, ніж це випливає з вимог технічних умов:

 

  • в кімнатах, призначених для постійного знаходження людей, відношення площі вікна, розрахованої з урахуванням рам, до площі підлоги має становити не менше 1: 8 , а в в інших кімнатах – не менше 1:12 .

 

Причиною цього є очікування клієнтів, які шукають будинки з великими і світлими кімнатами. Крім того, великі вікна створюють враження, так що форма будинку сприймається як більш світла і свіжа, а значить і більш сучасна.

 

Розміри вікон збільшуються

Скління в наших будинках зростає, і його стає все більше. У будинках середнього розміру вікна займають в середньому площу більше 30 кв.м. і є будинки, де площа вікон може перевищувати 60, а то і більше 80 кв. м. у таких випадках будинки мають дуже великі вікна, які часто займають всю стіну.

Фасад у вигляді скління по всій ширині стіни виглядає надзвичайно привабливо. Він побудований шляхом об’єднання в один комплект відкритих дверей, зазвичай розсувних з фіксованим склінням. Така стіна може бути кілька метрів в ширину.

 

посилання на проект

 

Будинки з великими і світлими кімнатами користуються великою популярністю. Багато світла покращує комфорт мешканців. В даний час велике скління у вітальні є стандартом. Широкі терасні двері незамінні. Вони, як правило, з двома стулками. Для нахилу стулка може мати максимальну ширину 120 см. але якщо ви вибираєте розсувні двері, ширина отвору може бути більш ніж в два рази більше. У проектах будинків вихід на терасу часто має ширину більше 3 м і також включає постійне скління.

 

 

посилання на проект

 

На кухнях і ванних кімнатах часто встановлюються широкі, але досить низькі панорамні вікна.

Ще одним привабливим склінням є кутові вікна, які прикрашають фасад сучасних будинків. Вони можуть бути встановлені у вітальні, кухні або спальні. Вони часто поєднуються з вікнами, що не відкриваються. Ще більший скляний куточок знаходиться у вітальні, де вікна доходять до підлоги (висота 235 см).

 

посилання на проект

 

Вікна зроблені на замовлення

В даний час архітектори мають повну свободу вибору розмірів вікон при проектуванні будинків, в тому числі готових. Привабливий ефект має значення. Це можливо, тому що всі вікна можуть бути зроблені за розміром. Перед замовленням отвори вимірюються, щоб точно відповідати розмірам вікна.

 

 

посилання на проект

 

Стандартні розміри вікна

Стандартні розміри вікон діяли на ринку багато років тому. На віконних фабриках використовувалися Уніфіковані таблиці розмірів, що полегшувало масове виробництво. Такі розміри також використовувалися в панельних проектах, а також в будинках для однієї сім’ї, тому що це полегшувало виконання замовлень. В даний час вікна з типовими розмірами складають незначну частку ринку.

 

Залишити відповідь