Поєднання кольорів стін. Яке вибрати краще

Поєднання кольорів стін. Яке вибрати краще

Добре підібрана комбінація кольорів стін, дозволяє створити гармонійний інтер’єр в будинку, де ми почуваємо себе добре. Колір стін може нести як головне декоративне навантаження, так і бути основою для всього дизайну інтер’єру.

 

sochetanie-tsveta-sten-05

Колір стін в інтер’єрі має вплив на все інше. Одночасно з підлогою, колір стін утворює основу дизайну. При виборі кольору ми повинні визначити, які кольори ми любимо, в оточенні яких відчуваємо себе добре (протягом тривалого часу).

Ідея полягає в тому, щоб вибрати кольори, які були б привабливими, але не агресивними. Це те, що визначає гармонію або дисгармонію в інтер’єрі. Там, де кольори не збігаються, ми постійно відчуваємо неспокій, або ми не можемо зосередитися або розслабитися.

При виборі кольору стін приймаємо до уваги розмір приміщення,  і розташування стіни щодо вікна.

 Всі стіни повинні бути одного кольору?

sochetanie-tsveta-sten-12Часто ми задаємо собі питання, чи всі стіни в кімнаті повинні бути одного кольору або пофарбувати їх в різний?

З практичних міркувань, найчастіше приймається рішення на користь однакового кольору стін для всієї кімнати. Це простіше в роботі і дешевше у підборі матеріалів.

Але якщо ми хочемо поліпшити пропорції кімнати або виділити певну частину меблів або колекцію на стіні, то для цього може бути більш вдалим варіантом виділити одну із стін (або її частину) іншим кольором.

Однак, при такому рішенні, важливо не внести непотрібний хаос. Ось кілька принципів, якими можна керуватися при виборі різних кольорів для стін в одній кімнаті.

 

Використовуємо аналогічні (пов’язані) кольори

sochetanie-tsveta-sten-04Аналогічні кольори – це ті, які розташовані поруч один з одним на колірному колі. Видно, що один колір виникає на основі другого. Наприклад, апельсиновий, червоний і рожевий є аналогічними квітами, плавно переходять один в одного. Комбінуючи їх, ви не зробить помилку. Те ж саме відноситься до червоного і фіолетового, синього і зеленого. Стіни, забарвлені в кольори сусідніх базових кольорів, утворюють гармонійний інтер’єр квартири.

Для підбору кольорової гами зручно використовувати колірний круг.

 

 

 

 

Використовуємо доповнюючі кольори

sochetanie-tsveta-sten-09Доповнюючі кольори – це ті, які на колірному колі, розташовані один навпроти одного. Прикладами є жовтий і фіолетовий колір, або помаранчевий і синій. При комбінуванні таких кольорів на стінах, ми можемо отримати дуже цікаві ефекти.

Більш гармонійно буде виглядати, якщо використовувати такі кольори не в рівномірному співвідношенні. Один з них буде основним, а другий – додатковим. Прийнятне співвідношення, приблизно 1 : 3.

Тим не менш, такі сміливі колірні поєднання, особливо на стінах, можуть бути нудними в довгостроковій перспективі.

Ідеальне місце для використання таких контрастів – це передпокій, вітальня або гостьовий санвузол, тобто кімнати, де ми проводимо короткий час. Іноді ці колірні поєднання добре виглядають в дитячих кімнатах, створюючи яскраві контрасти, що, як вважається, стимулює творчість у дітей.

Монохромний колорит

sochetanie-tsveta-sten-08Монохромні відтінки – це як варіанти відтінків одного кольору, які непомітно переходять один в одного, так і традиційна комбінація білого і чорного. Такі інтер’єри квартир завжди виглядають привабливо і цікаво.

Тільки тут знову ж важливо те, в яких пропорціях вони змішуються, і в якій обстановці. Шпалери з вертикальними чорно-білими смужками відмінно підходять для низької і довгої кімнати.

 

 

Колірні особливості національних стилів

sochetanie-tsveta-sten-13Якщо ви формуєте дизайн своєї квартири в стилях певної країни або частини світу, то можете звернути увагу на пріоритетні кольори оздоблення таких регіонів.

В будь-якому кліматі є свій приоритет кольорів. У південних країнах Марокко, Індія і Мексика на перший план виходять теплі тони червоного, помаранчевого і синього.

Туманна Англія навпаки славиться своїми так званими Вікторіанськими відтінками. Це цілком насичені відтінки з ухилом в темні тона (темно-червоний, темно-зелений)

Скандинавія це монохромні кольори, чорно-білі в поєднанні з переважною більшістю білого кольору. Чорним виділяються тільки основні моменти. Синій і червоний кольори зустрічаються у вигляді вкраплень в мінімальних кількостях.

Відходять у забуття, настільки популярні донедавна теплий абрикосовий колір і сильні відтінки жовтого або фіолетового кольору. Так як вони в кінцевому рахунку, просто діють гнітюче.

Автор: Олексій Макарський