Які бувають каміни

Які бувають каміни

Є елементи дизайну інтер’єру, які завжди будуть в моді. Одним з них є камін. Роками прикрашає житлові кімнати, обігріваючи і декоруючи одночасно.

 

При виборі каміна ми стикаємося з декількома серйозними протиріччями. Перше – це завдання, яке буде виконувати камін в будинку – обігрів приміщень або просто прикраса інтер’єру. Не менш важливим є вибір конструкції корпусу каміна, форма тощо.

 

 

Коротка історія каміну

З найдавніших часів камін – або колись “вогнище” – був центром кожного будинку як місце для приготування (випічки, приготування їжі, підсмажування, розігріву) страв і, перш за все, для обігріву будівлі. Варіанти камінів змінювалися в залежності від добробуту домовласника.

З часом камін обмежувався своєю опалювальною роллю, поки архітектори не побачили декоративний потенціал каміна завдяки численним можливостям його дизайну. З тих пір форми і розміри вогнищ змінилися, адаптуючись до різних типів інтер’єрів. Найбільші переваги в обробці камінних залів можна віднести до королів і магнатів. Через те, що вони могли дозволити собі дорогі матеріали, наприклад мармур.

Приклад із сучасності – на цьому фото корпус каміна прикрашений кристалами Сваровські

 

 

Камінні прикраси характерні для середньовічної епохи. Тоді відкриті вогнища мали чітко витягнуті карнизи, які звужувалися вгору, іноді доходячи до стелі або склепіння камери, а також до димового каналу. Готика принесла багаті прикраси і архітектурне розширення, в той час як архітектори епохи Відродження відмовилися від витяжок, в результаті чого в стінах будівлі були встановлені димоходи .

До вісімнадцятого століття жоден камін не міг обійтися без багатих прикрас, які перш за все повинні були довести багатство і вплив власника. Характерна форма простого каміна з перемичкою, яка діє як полиця, розроблена на початку 19-го століття.

В даний час виробники камінів перевершують один одного за своїми видами обробки, що дозволяє підібрати Камін за індивідуальними потребами домовласника.

Каміни відкриті і зі вставкою

У цій групі камінів у нас є вибір традиційних камінів з вставкоюяка замикається  і відкриті установки.

Останні є лише елементом дизайну інтер’єру, тому що вони не мають сильного потоку тепла. Відкритий димохідний канал викликає великі втрати тепла, які виходять за межі будівлі. Крім того, в такому вогнищі деревина дуже швидко горить, що ще більше збільшує витрати.

Для виготовлення відкритого каміна використовуються керамічні, цементно-глиняні або пісковикові цеглини, а сама топка виготовлена з твердлої керамічної цегли, також облицьовується шамотною цеглою. Завдяки тому, що для обробки корпусу такого каміна може використовуватися безліч різних матеріалів, таких як мармур, граніт, клінкерна цегла або керамічна плитка, у нас є багато варіантів для формування всієї композиції, адаптуючи її до інтер’єру.

у відкритого каміна повинен бути регульований екран, який запобігає поширенню іскор і випадання палаючого дерева (фото Blomus).

 

 

Закриті камінні топки, крім того, що вони безпечніше і економічніше, також можуть підтримувати опалення будівлі. Різні моделі можуть працювати з системою повітряного опалення або з системою водяного центрального опалення (для камінів з водяною сорочкою)

Закрита топка, навіть в найпростішому варіанті, служить відмінним джерелом тепла, обігріваючи приміщення, в якому знаходиться камін. Підключення його до системи повітряного опалення або покупка моделі з водяною сорочкою збільшить його нагрів, дозволяючи каміну розподіляти тепло навіть по всій будівлі або нагрівати воду для господарських потреб.

Іншою важливою перевагою такого вогнища є деревина в якості палива, яка доступна за прийнятною ціною. Закриті каміни також набагато безпечніше у використанні, ніж відкриті. В цьому випадку відсутній ризик випадання дров або викиду попелу в приміщення.

Також немає необхідності чекати, поки камін повністю згасне, що також пов’язано із закритою установкою, яка зводить до мінімуму ризик залишити вогонь без контролю. Крім того, спалювання дров в такому каміні триває набагато довше, тому в економічному плані це кращий вибір.

Камін з чавунною вставкою і спеціальним поглибленням в стіні для зберігання палива, що дозволяє заощадити простір і підтримувати порядок навколо вогнища.

 

 

Окремо стоячі каміни

Вони можуть бути альтернативою великим камінам, які вимагають не тільки багато місця, але і великий фінансовий внесок. Ці автономні вогнища можуть мати дійсно невеликі розміри, їх установка не вимагає перебудови всієї кімнати або трудомісткої реконструкції. Вони доступні в різних дизайнах і розмірах, перед покупкою варто подумати про призначення нашого майбутнього каміна будь то прикраса або обігрів в холодні дні.

 

 

фото: Kratki.pl

Залишити відповідь