Як зробити звукоізоляцію в квартирі та будинку

Як зробити звукоізоляцію в квартирі та будинку

Шум це справжня прикрість, особливо якщо ви живете в квартирі і в центрі міста. Не можна недооцінювати шумове забруднення: воно має прямі негативні наслідки для здоров’я, так як підвищує стрес і дратівливість, порушує сон, підсилює серцево-судинні проблеми, діабет, гіпертонію і депресію. Так що ж робити, щоб зменшити шум, що виходить ззовні, від сусідів або від нашої власної квартири?

 

 

Які будівлі найбільш схильні до шуму?

Коли справа доходить до шумового забруднення, слід мати на увазі, що будинки не є однаковими з точки зору звукоізоляції. Норми звукоізоляції змінюються. Якщо ваша квартира була побудована давно, ви, ймовірно, зможете істотно поліпшити її якість шумоізоляції.

 

Джерела шуму

Будинки можуть бути чутливими до декількох джерел звуку:

 

Шуми, які приходять ззовні

Серед них, шум автомобілів, дороги, поїздів, трамваїв, шосе, будівельних майданчиків, промислових зон і т. і.

 

Шуми виникають зсередини

Розмови, крики, телебачення, музика, гавкіт собак і т. і. Коротше кажучи, все шуми, які виникають всередині вашої квартири або квартир сусідів і поширюються в повітрі.

 

Ударні шуми

Вони включають ті, які викликані ходьбою або бігом,  стільцями що рухаються, падаючими предметами, роботою по будинку і т.і. На практиці – ті шуми, які генеруються стукотами всередині конструкції будівлі.

 

Шуми від обладнання

Велика побутова техніка, котли або системи опалення, крани, ліфти.

 

Відлуння

Відлуння – це відображення звуку від поверхонь стін в замкнутому просторі.

Чим більша і порожня квартира, з гладкими і твердими поверхнями, тим сильніше поширюється звук через ефект резонансу. Це явище також часто зустрічається на сходових клітинах.

 

 

Існує кілька рішень щодо протидії шуму:

 

Усунення щілин

Досить навіть мінімального зазору в вікнах, дверях, стінах для всіх так званих «повітряних» шумів (які передаються по повітрю) для проникнення. Перш за все, необхідно краще ізолювати квартиру.

Не забувайте, однак, що в той момент, коли ви ізолюєте свою квартиру від шуму, те ж саме буде і з повітрям, обмін якого буде менше, тому вам також доведеться подумати про те, як вирішити проблему, вдавшись, наприклад, до установки системи керованої механічної вентиляції або створення звуконепроникних повітрязабірників на вікнах. В іншому випадку ви ризикуєте отримати конденсат на стінах, а потім з’явитися цвіль і так далі.

 

Збільшити товщину підлог, стін і перегородок

Щоб протистояти шуму повітряної природи, «закон маси» вимагає використання важких матеріалів, які мають велику потужність з точки зору ізоляції, ніж легкі матеріали (цегляна стіна буде ізолювати більше ніж гипсокартоновиє стіна).

Також можна «перервати» поширення звуків, вдавшись до «сендвіч-панелі»: структурі, що складається з двох гіпсових плит з пористим звукопоглинальним матеріалом всередині; який «утримує» шум, а не передає його.

 

Усунути ефект відлуння

Цей метод полягає в зменшенні часу реверберації кімнати, тобто фактичного часу, який потрібен звуку для загасання при виключенні джерела звуку.

 

 

Як зменшити вплив зовнішніх шумів

Щоб по-справжньому звільнитися від шумів, що створюються поза домом, найбільш ефективним рішенням є акустична ізоляція вікон.

Почніть з ретельного огляду вікна. Якщо в рамі є витік, ви можете самостійно відновити ущільнення за допомогою затверджувача.

Внутрішні жалюзі представляють собою ще одне слабке місце, оскільки вони пропускають шум. Вставте звуковбирний матеріал всередину, заклейте стики коробки силіконом.

 

Заміна вікон

Для цієї операції вам доведеться покластися на професіонала, так як установка повинна бути ідеальною, щоб гарантувати ефективну ізоляцію. Як правило, рекомендується встановлювати подвійне асиметричне ізоляційне скло, наприклад типу 10-10-4 (скло 10 мм, повітряний зазор 10 мм, скло 4 мм) і ущільнювати раму, якщо навіть не міняти її. Таким чином ви зможете знизити рівень шуму від 30 до 40 децибел. Щоб отримати чудову ізоляцію (до 45 децибел), найменш дорогим рішенням є установка другого вікна з одинарним склом товщиною 6 мм на відстані не менше 12 см від першого.

 

Утеплити дах

У будинках, зі значним впливом  зовнішніх джерел шуму, необхідно буде ізолювати не тільки вікна, але і дах. В принципі, товстий і пружний ізолятор (мінеральні волокна, такі як кам’яна вата або скловата) укладається на горищі разом з щільним матеріалом (звуковбирна панель). Проте, також можна почати з зовнішнього боку даху. Для добре виконаної роботи розгляньте можливість заміни мансардних вікон на моделі, які підходять для теплоізоляції.

 

Як зменшити вплив внутрішніх шумів

 

Ізолювати вхідні двері

Якщо ви живете в будинку, і ваші сусіди по сходах або сходовому майданчику шумлять, ви можете подумати про зміну двері, особливо якщо вона виходить прямо в кімнату, а не в коридор. Для ефективного ослаблення шуму двері повинні бути важкими і водонепроникною (оснащені упором для порогу і гумовими ущільнювачами). Потужність шумозаглушення дверей оцінюється на основі шкали акустичної класифікації, яка переходить від класу I (шумозаглушення, рівне 27 децибелам) до класу VI (шумозаглушення, рівне 42 децибелам).

 

Утеплення стін

Якщо ви чуєте все, що ваші сусіди кажуть на майданчику, ось кілька рішень, які ви можете прийняти, щоб вирішити проблему:
Побудуйте вбудована шафу уздовж стіни, що відокремлює вас від сусідів.

Завдяки щільному матеріалу, такого як МДФ, і повітряному зазору мінімальної товщини 40 см, шум буде добре приглушений. Корисне рішення також, щоб мати можливість заощадити місце в кімнаті!

Побудуйте подвійну стіну

Для створення фальш-стіни можна використовувати три методи:

  • приклеїти безпосередньо на стіну панель з гіпсокартонних листів, вже на заводі з’єднаних з мінеральною ватою (загальна товщина 5 см);
  • створити металеву конструкцію, яка служить опорою для ізоляції з мінеральної вати невеликої щільності за листами гіпсокартону (загальна товщина 10 см);
  • приклейте шар мінеральної вати високої щільності зведіть цегляну фальш-стіну або штукатурку (загальна товщина від 6 до 12 см).

Акустично ізолюючи стіни, ви також виграєте від теплоізоляції.

 

Ізоляція стелі

У квартирі шумові перешкоди в основному виходять від верхнього поверху, особливо якщо покриття сусідського підлогу спирається на просту плиту, що спирається на балки.

Найкраще, що потрібно зробити, – це утеплити підлогу, а це значить, що про це повинен подбати сусід (!), Томущо звукоізоляція вашої стелі може бути не ефективною. Зокрема, ударні шуми передаються від стелі до бічних стінок.

Якщо ви не можете знайти угоду з сусідом на поверсі вище, який абсолютно не зобов’язаний брати участь у витратах, ізолюйте вашу стелю, гарантуючи, що несуча конструкція, в якій буде розміщений підвісна стеля, не залежить від перекриття. Однак пам’ятайте, що у цього рішення є недолік, що полягає в зниженні стелі приблизно на десять сантиметрів.

 

Ізоляція підлоги

Зниження шуму від кроків можна домогтися завдяки гнучким полам з ПВХ, натурального каучуку або коркового покриття (зі зменшенням інтенсивності звуку до 30 децибел). Це найдешевше і просте рішення, яке, до того ж, не буде занадто сильно навантажувати або піднімати підлогу. Бетонна стяжка, незалежна від підлоги, забезпечує більш ефективний результат, але її не завжди легко зробити під час ремонту.

Поверх старої підлоги, покритої плиткою або паркетом, ви можете постелити друге покриття, під яким помістити ізоляційний мат з пружного матеріалу.

 

Зниження резонансу

Прямий наслідок сучасних архітектурних тенденцій – запаморочливі висоти стель і наявність твердих і гладких поверхонь, створюють акустичний шум через реверберації: ефект відлуння. Коли елементів меблів мало, порожні простори мають тенденцію відбивати звук, створюючи відлуння. Тому рекомендується покласти кілька товстих килимів на підлогу (особливо якщо це бетон) і нанести звукопоглинальні матеріали на стіни або стелю. На цьому фото ви можете побачити кілька панелей OSB на стінах.

В даний час існує безліч декоративних звукопоглинальних панелей: з еластичного пінопласту, покритого тканиною, з перфорованого або рифленого МДФ і т. і.

Якщо музика – це ваша пристрасть, вам може бути цікаво покрити стіни і стелі цими матеріалами з відмінними акустичними властивостями, які справлять хороше враження навіть в кімнаті класичного стилю, особливо якщо звук ваших колонок трохи “холодний”.

Але це ще не все: якщо ви справжній цінитель, ми настійно рекомендуємо вам перетворити вашу кімнату в «коробку в коробці» і покрити стіни і стелі звукоізоляційні панелями товщиною не менше 15 см. Щоб зменшити резонанс в загальних приміщеннях будівель, ініціюйте укладку звукопоглинальних килимів в загальних коридорах.

 

Зниження шуму від обладнання

Якщо шум водопровідних кранів або унітазу збиває вас з пантелику, знайте, що є деякі «звукоізольовані» моделі. Що стосується труб, зменшіть тиск води, щоб уникнути «гідравлічного удару», і використовуйте гіпсокартон або дерев’яні панелі, щоб зменшити шум, викликаний трубами.

Для кухонної витяжки виберіть модель з виносним мотором. На пральних машинках і сушарках, вказується рівень шуму. Як правило, менш тихі моделі також є більш дешевими. Що стосується установки, обов’язково розмістіть ці прилади на еластичному килимку, щоб пом’якшити шуми і вібрації і запобігти їх занадто сильне переміщення.

Якщо у вас є динаміки, розмістіть їх на спеціальних конічних опорах, щоб низькі частоти не передавалися на конструкцію будинку

Залишити відповідь