Які панелі для підлоги вибрати? Дізнайтеся про типи панелей і правилах збирання

Які панелі для підлоги вибрати? Дізнайтеся про типи панелей і правилах збирання

Підлогові панелі завойовують ринок, тому що вони прості в укладанні, прості у використанні і естетичні. Вони виготовлені з різних матеріалів і мають величезну кількість варіантів дизайну. Більшість панелей виглядають як дерев’яна підлога, але є також імітація каменю, керамічної плитки і навіть тканини.

 

Підлогові панелі-дуже демократичний оздоблювальний матеріал. Кожен знайде продукт для себе. Пропозиція панелей включає в себе дуже дешеві колекції, що імітують дерев’яні дошки, тому ви можете отримати благородну підлогу за невеликі гроші. Любителі ексклюзивних рішень знайдуть надзвичайно оригінальні панелі в дорогому сегменті.

На відміну від масивних дощок або паркету, вам не потрібно наймати професіоналів для укладання панелей. Людина своїми руками легко зробить з них підлогу. Панелі не вимагають міцної основи, тому ви можете вибирати їх, коли не хочете зміцнювати підгрунтя (однак пам’ятайте, що основа повинна бути рівною). Їх легко утримувати в чистоті, просто пилососити і мити водою з рідиною для панелі або іншим м’яким миючим засобом.

 

Дерев’яні підлогові панелі

У дерев’яних панелях підлоги під захисним шаром лаку або масла є тонкий шар шпону – натуральний матеріал, вирізаний з деревини. У декоративному шарі використовується деревина благородних порід, наприклад, дуба, ясена, в’яза, а також екзотичних порід, наприклад, венге, ятоба, тика, рожевого дерева. Шпон може бути виготовлений з дерева різних класів, від популярного рустика з сучками і неправильної зернистістю  до добірного.

Часто використовуються модифіковані вініри, наприклад, зроблені шляхом склеювання декількох шарів деревини, а потім розрізання такого блоку на тонкі листи. Панель шпону може мати товщину від 1,5 мм до 4 мм. під ним знаходяться опорна плита і шар протитиску. Вони зроблені з тонких шарів дешевого дерева, наприклад сосни або ялини, які часто ріжуть кожні кілька сантиметрів. У них чергується розташування деревних волокон, що запобігає деформації великих елементів. Таким чином, тришарові дошки є безпечним способом для підлоги з великих дерев’яних елементів.

Дерев’яні панелі можуть бути спочатку оброблені. Це їх перевага перед твердими плитами, але і причина більш високої ціни. Дерев’яні панелі є найбільш товстими в цій групі продуктів. Найтонші 11-12 мм, найтовстіші 22 мм. ви можете купити панелі, такі як широкі дерев’яні балки, популярні тверді дошки або паркетні дошки для укладання в ялинку.

 

 

Ламіновані підлогові панелі

Ламіновані підлогові панелі складаються з безлічі шарів основного паперу і паперу з декоративним принтом. Кожен з них просочений термореактивними смолами під тиском і при високій температурі. В результаті виходить міцний, твердий і довговічний матеріал. На нього можна нанести будь-який малюнок, який буде відтворюватися з фотографічною точністю цифрового друку. Ламіновані панелі зазвичай роблять так, щоб вони виглядали як дерев’яні дошки. Внизу є також протитягова пластина. Найтонші і дешеві панелі з ламінату можуть бути товщиною 6-7 мм. Ті, у яких найбільше шарів, досягають 12 мм.

 

 

Вінілові підлогові панелі

Вінілові панелі виготовлені з ПВХ (полівінілхлориду). Найтонший складається з трьох шарів і товщиною 2,5-3 мм. ті, які мають найбільш розвинену систему шарів (сім-вісім), мають товщину майже 7 мм.

Друкований вініл – це декоративний шар, покритий захисними покриттями. Під ним знаходиться підтримуючий шар, що становить ядро панелі (іноді навіть укріплений нижнім шаром). Щоб зробити вініл більш міцним і стійким до пошкоджень, використовується скловолокно.

Часто можна знайти абревіатуру LVT, що означає розкішну вінілову плитку (Luxury Vinyl Tiles) . Це маркетинговий хід, призначений для того, щоб прибрати асоціації з сірими плитками ПВХ. Тепер вінілові панелі можуть виглядати дуже благородно – як красиво оброблені дерево або камінь. Абстрактні малюнки також застосовуються до вінілу, наприклад, імітація арабської мозаїки, клаптеві візерунки або сучасний дизайн. Вінілові панелі тепер мають форму довгих дощок, як і інші продукти цього типу. З кам’яними або керамічними зображеннями можуть мати форму прямокутних плиток.

 

 

 

Пробкові панелі для підлоги

Пробка є натуральним матеріалом, водонепроникним і діє як акустичний ізолятор. Все це робить пробкові панелі цінним матеріалом для підлоги.

Пробка є гнучкою і еластичною, тому вона добре реагує на тиск при ходьбі. Завдяки пористій конструкції пробка поглинає звуки, тому підлога з коркової панелі не стукає, як інші. Пробка тепла – босоніж на такій підлозі не буде холодно.

Декоративний шар панелей виготовляється з коркового шпону товщиною 3-5 мм або його конгломерату (часто тонованого зеленого, синього, сірого, чорного кольору). Внизу знаходиться шар підтримки HDF або MDF, іноді конгломерат з пробки. У більш складних панелях під ним знаходиться додатковий звукоізолюючий шар з пробки.

Пробкові панелі мають товщину 10-15 мм. Пробка також використовується в панелях змішаної конструкції, наприклад, пробкова поверхня може мати вінілові панелі, а в тих, які оброблені шпоном дерева, пробка іноді використовується під ним.

 

 

 

 

Важливі параметри панелей підлоги

При виборі панелей слід звернути увагу на два основних параметри – ступінь зносостійкості і клас зручності використання.

Ступінь стійкості до стирання позначається символом AC і цифрами від 1 до 5. Деякі виробники все ще оголошують клас AC6 і навіть AC7. Для спальні та інших мало використовуваних кімнат досить панелей класу AC2. Для коридору, холу, дитячої кімнати в будинку на одну сім’ю слід вибирати панелі з класом абразії не менше AC3. Однак, якщо ви думаєте про використання панелей протягом багатьох років, ви можете вибрати панелі більш високого класу. Панелі КЛАСІВ AC4 і AC5 призначені для громадських приміщень.

Другий параметр панелей підлоги- клас зручності використання – завжди має двозначне позначення (що складається з цифр від 1 до 3). Значення першої цифри:

  • цифра 2, – якщо панелі призначені для житлових будинків,
  • цифра 3-для громадських будівель.

Друга цифра показує, скільки трафіку витримають панелі.

  • 1-означає найнижчий,
  • 2-середній і
  • 3-найвищий.

Таким чином, панелі, позначені номером:

  • 21-підходять для спалень
  • 22-буде працювати у всьому будинку
  • 23-витримають найбільший рух в коридорі, коридорі, холі, вітальні сім’ї з декількох осіб
  • 31-33 призначені для господарських будівель.

Зображення маркування використовується на упаковці і в документації продукту. Замість КЛАСІВ зносу може застосовуватися символ будівлі на одну сім’ю або громадського об’єкта, а обсяг трафіку представлений певною кількістю силуетів людей (іноді їх може бути кілька).

 

Розміри панелей підлоги

Панелі підлоги імітують дошки, тому вони довгі і вузькі. Залежно від виробника вони розрізняються за розмірами. Панелі можуть також використовуватися, щоб покласти підлогу в ялинку. Такі елементи готуються як справа, так і зліва з відповідними замками. Їх розміри відносяться до паркетних планок і складають, наприклад, 64х14 см.панелі підлоги також можуть мати форму прямокутника або ближче до квадратної плитки. Цей розмір використовується для візерунків, що відносяться до керамічної плитки або каменю. Наприклад, 61х30 см.

 

 

Укладання панелей підлоги

Перевага панелей перед мостинами полягає в простоті укладання панелей. Всі панелі мають заводські замки по краях, які потрібно натискати. Кожен виробник використовує свій власний дизайн з певною назвою. Деякі замки схожі на шпунт в бордах, інші мають спеціальні характеристики профілювання для кожного виробника.

Замки можуть бути виготовлені з дерева, алюмінію, вінілу або іншого пластику. Хороші замки призначені для забезпечення швидкої та ефективної збірки підлоги, а також водонепроникності підлоги.

Щоб уникнути шуму при ходьбі по панелях, помістіть під них звукоізолюючий килимок з поліетилену або пробки. Наприклад, деякі панелі з найбільшою кількістю шарів мають спеціальну акустичну основу з пробки. Панелі підлоги також можуть бути приклеєні до основи за допомогою клею, рекомендованого виробником в залежності від матеріалу підшару. Підлога з панелей, навіть великих розмірів, приклеєний до землі, не схильний до ризику деформації через напругу матеріалу, так як його елементи мають шарувату структуру.

 

Водонепроникні підлогові панелі

Панелі підлоги, призначені для вологих приміщень, повинні бути водонепроникними. Вони мають опорну плиту з сильно загартованого і герметичного деревного матеріалу, зазвичай HDF або вінілу. Вони також повинні мати дуже щільні замки, щоб не допустити потрапляння води під підлогу. Крім того, краї окремих елементів ущільнені гідрофобними речовинами, наприклад парафіном або восковою сумішшю, що запобігає потраплянню вологи між елементами і далі під підлогу.

У вологих приміщеннях  хороші вінілові і коркові панелі , тому що сама природа їх будівельного матеріалу надає вологостійкість. Дерев’яні та ламіновані панелі вимагають додаткової безпеки.

 

Панелі для теплої підлоги

Панелі можуть бути успішно використані для підлоги з підігрівом. Ви можете використовувати будь-який тип панелі тут. Однак, перш ніж зробити покупку, ми повинні переконатися, що таке використання прийнятно. Панелі для цієї мети виготовлялися з матеріалів, стійких до змін, що відбуваються під впливом підвищення температури. Крім того, клеї, що використовуються для їх склеювання, повинні бути стійкі до теплових навантажень, щоб панелі не розшаровувалися при включенні підлоги. Через опір теплопровідності при підлоговому опаленні найкраще укладати тонкі панелі з матеріалів з низьким опором. Вінілові та ламіновані панелі працюватимуть краще, ніж пробка та дерево, які добре ізолюють тепло. Якщо ми хочемо використовувати дерев’яний, виберіть найтонший, наприклад, 14-15мм.

 

домашні панелі з тваринами

Перш за все вони повинні бути стійкі до стирання. Собаки і кішки приносять пісок на свої лапи, який, коли його терти під ногами і лапами, діє як терка. Тому панелі підлоги повинні мати найвищий клас стирання-AC5. Найкраще вибирати ті, які оброблені матовим маслом, тому що тоді маленькі подряпини не будуть помітні тоді. Таке покриття також може бути легко оновлено домашніми методами. Важливо також, щоб підлога не була слизькою, тому що бігові собаки або кішки можуть розбігатися, що може призвести до травми. Панелі повинні мати клас ковзання не менше R10.

Залишити відповідь