Настінний розпис по фен-шуй: баланс і гармонія у вашому будинку ★ BudPom

Настінний розпис по фен-шуй: баланс і гармонія у вашому будинку ★ BudPom

Мода на фен-шуй активно поширюється сьогодні на пострадянському просторі, а художній настінний розпис чудово поєднується з цією практикою, відкриваючи багатий вибір дизайнерських інструментів і рішень.

 

Погода в домі, як відомо, важливіше всіх інших метеорологічних показників. В першу чергу вона визначається теплими взаєминами між людьми, які живуть в цьому будинку. Другим вирішальним фактором є інтер’єр. Вплив навколишнього середовища на психіку людини вже доведено, але західні фахівці тільки недавно серйозно взялися за цю науку.

Східні ж традиції вже тисячі років виробляють правила вживання кольорів, розстановки предметів і меблів в людському житлі. Найпопулярнішим з таких мистецтв є китайська даоська практика феншуй. Можна не сприймати всерйоз містичну та спіритичну складову стародавнього мистецтва феншуй, але варто визнати, що за багато століть його вивчення, китайський народ дійсно далеко просунувся у справі створення атмосфери краси і гармонії в будинку.

 

Розпис стін і фен-шуй

Особливу роль у даоському мистецтві відіграє настінний розпис. Він задає тон всій кімнаті, визначає її характер і значення. Правильно розписати кімнату – значить наполовину вирішити завдання створення атмосфери гармонії в ній. Крім цього, грамотний малюнок дозволяє візуально змінювати приміщення в догоду дизайнерському задуму.

 

rospis-sten-005Гармонія енергій і символи на удачу

Так, в хаті молодого подружжя часто буває вкрай актуальним завдання врівноваження жіночої і чоловічої енергії. Якщо викласти трохи зрозуміліше з точки зору західного сприйняття: створити сприятливий фон, який буде заспокійливо діяти і не чоловіка і жінку одночасно. Це особливо актуально в молодих сім’ях, де несталий побут все ще стає причиною численних сварок та суперечок.

Важливе місце у фен-шуй займають символи. Будь-якій сім’ї буде не зайвим мати сакуру, зображену на стінах вітальні або на вході в неї. Вона буде символом зростання і процвітання, краси і сили молодості. Птах Фенікс, навантажений золотом вітрильник, зв’язка китайських монет – у фен-шуй існує безліч різних знаків та символів, кожен з яких виконує свою унікальну функцію.

rospis-sten-002

Художній розпис – це також інструмент планування

Також настінний розпис сьогодні часто виправляє ті недоліки квартир і будинків, які були допущені в самій конструкції (з точки зору саме феншуй, зрозуміло, а не в плані інженерних рішень). Там, де має бути вікно, у вас глуха стіна? Не біда, якісний об’ємний малюнок перетворить її в навстіж відчинене віконце, з якого в вашу кімнату поллється позитивна енергія і відкриється вид на чудовий ландшафт. При правильному освітленні, вікно дійсно може стати візуальним джерелом світла. Потрібні двері в певному місці? Художник змалює вам затишну дерев’яну арку, що веде у вічно квітучий сад.

Феншуй, як відомо, вельми неприязно відноситься до настільки улюблених у західній традиції прямих кутах. Переробляти всі дверні прорізи під арки може бути дуже виснажливим заняттям, зате настінний розпис легко згладить кути, додасть, де це потрібно, обсяг, візуально створить необхідні вигини. Ви здивуєтеся, коли побачите, які ілюзії можна створити за допомогою пензлів, фарб, і художнього таланту.

rospis-sten-009

Правильний вибір колірної гами по фен-шуй

Білий колір, ніжні рожеві відтінки – все це чудово поєднується з жіночою енергетикою, їм фарбують південно-східні стіни будинку. Ці кольори відповідають за шлюб, сімейні відносини, чуттєвість, ніжність. Особливо рекомендується переважання цих кольорів для тих самотніх жінок, які давно мріють вийти заміж. Для більшого посилення Венери, в південно-східній частині кімнати також запалюють парні червоні свічки.

Відтінки червоного – це кольори активної діяльності, мужності, сили. Вони більше підійдуть активним чоловікам, а додавання їх у спальню дозволить вдихнути нове життя у відносини між подружжям. Фен-шуй володіє цілим спектром кольорових рішень для кожного конкретного будинку або квартири.

rospis-sten-0013

Індивідуалізація кімнат за допомогою художнього розпису стін

Перетворити кабінет в цитадель спокійних роздумів і зосередженості, спальню подружжя в храм пристрасті і любові, а дитячу в затишний і відокремлений сад – все це може розпис стін по фен-шуй. Кількість дизайнерських рішень, вироблених сьогодні, просто величезна, але всі вони, як правило, є лише певною комбінацією усталених кліше. Щоб отримати дійсно унікальний і неповторний дизайн, краще за все звернутися саме до художнього розпису. І не тільки вся квартира в цілому, але кожна кімната придбає свою, особливу атмосферу, свій стиль виконання.

rospis-sten-007

 

Наскільки вигідний розпис стін по фен-шуй з точки зору фінансів?

Ставитися до такого інтер’єру потрібно дбайливо, але те ж саме можна сказати і про будь-який інший унікальний і якісний  інтер’єр квартири. Неприємні випадковості, які неминуче відбуваються в житті, аж ніяк не вирок – красиво розписані стіни можна підправити і підфарбувати, якщо з’явиться така необхідність. А ось частого оновлення та ремонту така стіна зовсім не вимагає, і ваш малюнок буде радувати вас багато років, аж до тих пір, поки вам не захочеться спробувати що-небудь ще.

rospis-sten-008

Автор: Олексій Макарський