Внутрішнє оздоблення: яка послідовність робіт?

Внутрішнє оздоблення: яка послідовність робіт?

Внутрішнє оздоблення, ймовірно, самий дорогий етап ремонту квартир або будинку. Після завершення загальнобудівельних робіт по будинку або купівлі нової квартири починається робота над інтер’єром. Подивіться поради про те, як виконати внутрішнє оздоблення. Як розпланувати заходи, щоб уникнути непотрібних простоїв і витрат.

 

На етапі оздоблення і меблювання доведеться приймати безліч рішень. Чим раніше ви обміркуєте облаштування свого інтер’єру – тим краще. Не чекайте до останньої хвилини – в кінцевому підсумку це призведе до того, що будуть затягнуті терміни ремонту квартири і, може бути, в поспіху ви не завжди зможете підібрати найбільш оптимальні матеріали за ціною і зовнішнім виглядом.

1. Стіни – останній шанс на перепланування

Почали ремонт квартири, і вирішили провести перепланування? Починаючи внутрішню обробку, в першу чергу подбайте про завершення всіх робіт з перенесення стін. Якщо ви вирішили відійти від типового планування, визначте нове розташування конструкцій з самого початку. Важливо: завжди звертайте увагу на те, як це вплине на подальше проведення внутрішніх інженерних систем (електрики, водопроводу, опалення). Ну, і не забувайте, що виконання перепланування вимагає узгодження, а деякі варіанти взагалі заборонені (не можна чіпати несучі стіни, наприклад). Зараз умови і порядок перепланування регулюється Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій кормі того в Києві, рішенням Київської міської ради від 24.05.2012 № 587/7924 затверджений Порядок перепланування житлових і нежитлових приміщень у будинках у м. Києві

dizayn-gostinnoy-03

2. Проведення комунікацій

Наступний етап оздоблювальних робіт, після того як внутрішні стіни будуть стояти там, де вони повинні бути – це проведення електричної проводки, води і каналізації.

Кілька порад:

  1. Перед тим як зробити розводку електрики – вдумливо і детально опрацюйте план розміщення меблів – таким чином ви уникните ситуацій, коли, наприклад, розетки будуть знаходитися за шафою або телевізійний кабель буде розташований на протилежній стіні від телевізора
  2. Закладаючи кабелі електричні, телевізійні, інтернет і т. д., слід їх сфотографувати до моменту нанесення штукатурки. Потім, при необхідності, їх набагато легше буде виявити.
  3. Не забудьте провести дроти для кухонної витяжки, освітлення стільниці, бойлеру, вентилятору у повітропроводі санвузла, для дзеркала у ванній, під кондиціонер та домофон.

dizayn-kuhny

3. Чорнова стяжка

На цьому етапі ремонту квартир виконуються, за необхідності, такі роботи: гідроізоляція підлоги, укладання теплоізоляції в підлогу, монтаж в стяжці труб опалення, монтаж теплої підлоги, нанесення шару цементно-піщаної стяжки.

Кілька порад:

  1. Перед закриттям труб опалення необхідно провести випробування під тиском.
  2. Під час висихання стяжки не повинно бути протягів
  3. Стяжка повинна бути закрита таким чином, щоб не забруднитися під час штукатурних робіт.

dizayn-gostinnoy-01

4. Штукатурка стін і стель

Штукатурні роботи відноситься до мокрих робіт при внутрішньому оздобленні. Цементно-вапняна штукатурка наноситься вручну або машинним способом. Часто оштукатурювання виконується гіпсовою штукатуркою.

Зверніть увагу:

  1. До початку наступних робіт, наприклад, гіпсокартонних або укладання паркету або ламінату, стіни повинні повністю просохнути, щоб знизилася надмірна вологість в приміщенні.
  2. При ремонті квартири в новобудові бажано закласти в штукатурку всіх стін фасадну сітку, для того щоб зменшити ймовірність утворення тріщин при усадці будинку.

dizayn-kuhny-02

5. Підвіконня

Установка підвіконь виконується на заключному етапі штукатурних робіт. Ці роботи можуть бути виконані і до штукатурення стін, але в такому випадку підвищується ризик забруднення, і навіть псування підвіконня.

dizayn-kuhny-03

6. Наливні стяжки

Вирівнювання підлоги підготує основу для фінішних покриттів. По більшості виконаних стяжок можна ходити через 12-24 годин, але для того щоб вони повністю висохли, бажано  почекати три-чотири тижні. Можна з упевненістю чекати навіть шість тижнів перед укладанням підлоги. Вирівнювання самовирівнюючою сумішшю необхідно далеко не завжди. Дрібні нерівності підлоги можуть приховати поліуретанові або коркові підкладки під ламінат. Якщо паркет і підлога з плитки примикають один до одного, ви повинні врахувати необхідність виконання стяжки різною товщиною, щоб на фінішному покритті не було перепадів висоти.

dizayn-kuhny-04

7. Гіпсокартон, підвісні стелі

Гіпсокартон може бути встановлений після висихання стяжки і штукатурки. В іншому випадку, він буде вбирати вологу, розбухати і розшаровуватися. Плити гіпсокартону шпаклюються і шліфуються. Одночасно з цим шпаклюються і шліфуються стіни. Це виробляє велику кількість пилу, що проникає скрізь. Слід захищати простір, в яких ці роботи вестися не будуть.

За відгуками користувачів, натяжні стелі на великих просторах (більше 20 кв. м.) виглядають помітно гірше, ніж на малих – рух повітря в кімнаті створює коливання натяжних стель, що виглядає не зовсім затишно.

dizayn-spalny-01

8 Плиткові роботи

На свіжу штукатурку плитку можна укладати через кілька днів. На новозбудовані бетонні основи плитку можна укладати не раніше ніж через три місяці після закінчення бетонування. Гіпсокартонні плити, перед приклеюванням на них плитки, необхідно прогрунтувати.

dizayn-spalny-02

9. Грунтування стін і перше фарбування

При ремонті квартири, грунтовка має на меті скріпити поверхню основи, знизити поглинаючу здатність і поліпшити адгезію з фарбою. Наносимо перший шар фарби на стіни і стелю, починаючи зі стелі. Грунтування стін виконують при температурі вище 5 °С. Також і при фарбуванні, температура покриття повинна бути не нижче ніж 5 °С, а вологість не вище 80 %.

dizayn-spalny-03

10. Укладання паркету, ламінату

Після завершення мокрих робіт необхідно перевірити вологість в приміщенні. Вологість при укладанні паркету і ламінату має бути 40-60%, температура повітря – від 18 до 24°С. Якщо вологість підвищена, то висушіть кімнату (ви можете орендувати спеціальну теплопушку). Після цього можна приступати до наступного етапу внутрішнього оздоблення  – укладання паркету або ламінату. Після укладання паркету і перед нанесенням лаку, необхідно почекати два-три тижні.

dizayn-spalny-04

11. Установка дверей і плінтусів

Це повинно бути зроблено перед лакуванням дерев’яної підлоги. Якщо двері зроблені теслею, лиштви повинні бути пофарбовані та вкриті лаком перед установкою. Найпоширенішою помилкою при установці дверей є зняття неточних розмірів отвору – міряти треба тільки після укладання підлоги.

dizayn-vannoy-01

12. Полірування і лакування паркету

Після шліфування паркету необхідно ретельно пропилососити і нанести ґрунтовку, а потім фарбу в два шари. Висихання лаку відбувається через 1-3 днів. Після цього ви можете обережно експлуатувати пофарбовану поверхню. Але тільки через тиждень або два лак стає повністю твердим, і підлогу може використовуватися повною мірою.

dizayn-vannoy-02

 

13. Друге фарбування

Необхідно закрити від забруднення підлогу, плінтуси, підвіконня і т. п. Тут безцінні будуть малярний скотч і клейонка. Друге фарбування необхідно виконувати дуже обережно. Щоб отримати хороший результат, краще використовувати різні типи валиків і щіток для певних місць – наприклад, для стелі або на поверхні стіни або фарбуванні за радіатором. Друге фарбування здійснюється в останню чергу для того, щоб вже ніякий будівельний пил не міг осісти на свіжопофарбовані стелі або стіни.

dizayn-vannoy-03

14. Встановлення електрообладнання, побутової техніки, меблів

Пам’ятаємо про необхідність збереження підлоги від пошкоджень при установці меблів – можна тимчасово покрити підлогу пакувальним картоном. Після монтажу техніки ремонт квартир не буде завершено остаточно ще будуть неминучі дрібні виправлення, тому підготуйтеся до необхідності десь підфарбувати, підретушувати, підклеїти.

 

Автор: Андрій Марченко