Ремонт в хрущовці – фото, планування, поради

Ремонт в хрущовці – фото, планування, поради

Що й казати, більшість вважає хрущовку символом бідності, і не надто радіють життю в такій квартирі. Але вони широко розкривають від подиву рота, коли їм доводиться побачити,  якій світлий і просторий, цілком європейський можна виконати ремонт в хрущовці при грамотному підході до перепланування та дизайну.

 

Зведені під час масової забудови часів генсека КПРС Микити Хрущова, і прозвані в народі в його честь «хрущовками», спочатку будинки такого типу замислювалися як недороге тимчасове житло. Тому вони і не відрізняються ні розкішними фасадами, ні високими стелями, ні міцністю, ні надійністю, ні теплом, ні якісною шумоізоляцією.

Звичайно, метаморфоза в сучасний дизайн потребує часу і коштів, але результат буде вартим того. У цій статті ми висвітлимо для вас основні моменти генерального ремонту квартири – “хрущовки”.

remont v khrushchevke 2

Ремонт в хрущовці – з чого почати?

Більшість сімей нескінченно відкладають ремонт зі страху перед масштабністю майбутніх робіт: очі розбігаються і не знаєш, за що вхопитися.

Складаємо план робіт

Як і всяку успішну справу, починати ремонт в хрущовці потрібно з детального плану. Ні в якому разі не нехтуйте цим етапом, він заощадить вам немало енергії і часу в майбутньому. План робіт повинен бути докладним, ви повинні заздалегідь визначитися, що буде зроблено, скільки це буде коштувати, і в які терміни ви плануєте закінчити роботи.

remont v khrushchevke 3


Замовити ремонт квартири в Києві у нас: (044) 233-27-68; (063) 233-27-68


Очищаємо стіни і стелю

Після того, як з квартири вивезено всі меблі, можна братися за очищення стелі від білення, а стін від шпалер. Якщо просто відскрібати їх зі стіни, часу і енергії піде сила-силенна, але тут є кілька хитрощів. Зняти шпалери більш легко можна, якщо попередньо рясно змочити їх два-три рази водою з інтервалом приблизно в п’ять хвилин. Тоді зняти їх буде набагато легше. Для змочування найзручніше використовувати пульверизатор, але можна обійтися і старою губкою.

Якщо шпалери клеїлися на попередні, то процедуру доведеться повторити необхідну кількість разів, так що краще відразу запастися мішками для знятих шпалер, і складати їх відразу в них, не гублячи на підлогу. Зняти шпалери зі стелі можна аналогічним способом, використовуючи для зволоження швабру, а для зняття – шпатель. Очистити стелі від побілки також допоможе пульверизатор, стара непотрібна ганчірка і відро з водою, яку потрібно буде часто міняти. В даному випадку невисокі стелі хрущовки грають нам на руку, не доводиться високо тягнутися і взгромождаться на сходи.

ремонт в хрущовці приклад

Установка вікон

Оскільки теплоізоляція в хрущовці завжди було болючим питанням, до монтажу вікон треба підійти з усією відповідальністю. Крім покупки якісного склопакета, необхідне суворе дотримання технології його установки:

  • стара рама повністю видаляється, отвір вичищається до основи;
  • відкоси грунтуються;
  • на раму пакету перед встановленням клеються вологовідводяча і дифузійна стрічки;
  • встановлення вікна тільки на оброблені антисептиком дерев’яні колодки;
  • всі можливі проміжки ретельно заповнюються піною;
  • нижній шов додатково утеплюється металізованої стрічкою.

Відразу відмовтеся від ідеї зробити широкі підвіконня, в квартирах такого типу це недоцільно. За привабливий зовнішній вигляд ви заплатите серйозними втратами міцності конструкції і практично неминучим порушенням циркуляції повітря біля вікна.

ремонт в хрущовці приклад 5

Монтаж систем опалення, електропостачання, труб водопостачання і каналізації

Хрущовки будувалися дуже швидко, їх завданням було оперативне забезпечення житлом тих верств населення, що все ще тулилися в гуртожитках. Поспіх цей негативним чином позначився на якості життєво важливих систем квартири. Знос теж зробив свою справу, і до сьогоднішнього дня найвірнішим рішенням при ремонті хрущовки, як правило, буде повна заміна всіх цих систем на нові. Пам’ятайте, що непомічена помилка на даному етапі згодом вимагатиме від вас знову ламати стіни, тому переконайтеся, що все зроблено правильно. Дослідити всі схеми розводок, переконайтеся, що нічого ніде не будуть протікати.

Що стосується труб, то їх взагалі краще вирізати всюди, де це можливо, і замінити на екопласт. Якщо вдасться домовитися із сусідами по стояку, буде відмінним варіантом замінити всім разом каналізаційні труби, які вже вичерпали свій ресурс. Так ви позбавитеся від того, що  часто переслідує хрущовку – неприємного запаху в туалеті.

ремонт в хрущовці приклад 6

Вирівнювання стін і підлоги

Рівні підлоги і стіни в хрущовці – рідкість. Тож озброюйтесь рівнем, і за роботу. Зі стінами, як правило, ніяких складнощів не виникає, а от з вирівнюванням підлоги у багатьох бувають проблеми. Варіантів переробки підлоги багато, але краще всього зробити саму звичайну цементну стяжку, це не складно, тут головне акуратність. І сусідів заливати не будете, і чистова підлога буде стелитися легко і служити довго. По закінченню вирівнювання можна приступати до опоряджувальних робіт, встановлення дверей, монтажу санітарної та побутової техніки.

remont v khrushchevke 8

Чого не можна робити на кухні?

Всім відомо, що самовільне перенесення газового обладнання, а також стояків каналізаційних труб суворо заборонено. Але багато хто забуває, що це правило поширюється також і на вентиляційні ходи. В хрущовках вентиляційна шахта загальна для всього стояка. Як правило, вона щільно забита, і на її прочищення доведеться витратити чимало часу і сил. Якщо ж хочете прорубати власну вентиляцію крізь зовнішню стіну (це буде швидше і дешевше), краще порадитися з фахівцем, самодіяльність може призвести до неприємностей. Дуже важливо, забезпечуючи хорошу вентиляцію своєї кухні, не пошкодити і не порушити загальної вентиляції всього стояка.

remont v khrushchevke 9

Про утеплення хрущовки

Одних тільки нових склопакетів і батарей, швидше за все, буде недостатньо для збереження тепла у вашої відремонтованій квартирі в зимовий час. Стіни квартири в такому будинку зрадницьки випускають тепло, такщо доведеться їх утеплити. Внутрішнє утеплення не розглядається, оскільки воно приведе до деформації і псування зовнішніх стін, так що утеплятися доведеться зовнішньо. Звичайно, це зробить зовнішній вигляд будинку ще більш безглуздим, хоча зіпсувати архітектуру хрущовського будинку складно. Втім, завжди можна домовитися з сусідами про якийсь єдиний стиль, вибір одного кольору зовнішнього утеплювача, але це вже тонкощі.

remont v khrushchevke 10

Дизайн та зонування

Тільки зовнішні стіни в будинках-хрущовках несучі. Внутрішні перегородки в квартирах не є такими, що дозволяє безболісно їх зносити і переносити. Ця обставина є однією з головних переваг хрущовки перед іншими квартирами, і дозволяє зробити з неї справжній витвір мистецтва.

Звичайно, для цього доведеться докласти чималих зусиль і проявити по-справжньому творче мислення. На фото ви можете побачити приклади таких квартир, які стали дуже світлими, дуже об’ємними, просторими і затишними одночасно. Якщо ви самі відчуваєте у собі нестачу сил або здібностей вигадати подібну планування, завжди можна звернутися до дизайнерів на фрілансі.

Пам’ятайте, що будь-яке перепланування за законом повинноа бути попередньо погоджено. Втім, у багатьох випадках, узгодження та легалізація нового планування відбуваються вже постфактум, але тоді треба бути впевненим, що інспектор не знайде ніяких порушень, які не дозволять йому виписати «добро» на ваш новий дизайн.

remont v khrushchevke 7

 

Автор: Олексій Макарський