Укладання плитки по діагоналі або прямо. Коли і як краще

Як вибрати розташування плитки і смуг ламінату/дошки відповідно до форми, яскравості і стилю кімнати.

 

Вибір типу укладання підлоги необхідний для додання правильного стилю дому і вдосконаленим сприйняттям зовнішнього вигляду підлогового покриття відповідно до освітлення і пропорціями простору. Ви можете вибирати з ряду різних геометричних комбінацій, але головне питання залишається: укладати плитку по діагоналі або прямо? Подивимося на плюси і мінуси цих варіантів на прикладі квадратної і прямокутної плитки.

 

Який малюнок укладання плитки варто вибирати?

При прямому укладанні – плитки розташовані паралельно стінам периметра кімнати, а при діагональній під кутом 45 ° до стін. В обох укладаннях плитка може бути виконана в різних варіантах розкладки (малюнка) – базовому (сіткою), у розбіг (як цегляна кладка)

 

 

 

Базовий малюнок з квадратної плитки

Базовий малюнок укладання плитки (сіточкою) добре поєднується з лінійними елементами сучасного стилю і візуально збільшує розміри великих квадратів або прямокутників, оскільки просте планування підлоги привертає увагу до самої плитки, підкреслюючи матеріал і колір.

 

 

 

 

Діагональне укладання квадратної плитки

Діагональне укладання квадратної плитки, дуже використовуване в вісімдесятих і дев’яностих роках, добре підходить для кам’яних підлог, де потрібні великі плитки, і у відновленні історичних будівель.

 

Випрямляння за допомогою смуг

Вирівняні прямокутні смуги дозволяють надати імпульс одному з розмірів кімнати, особливо якщо плитки розташовані уздовж від джерела природного світла. Тому у великому просторі, якщо плитки розташовані в тому ж напрямку, що і сонячні промені, вони візуально, напрямком ліній, підкреслюють потоки світла з вікна, а в невеликому просторі, якщо вони розташовані уздовж меншого розміру кімнати – вони розширюють простір.

 

 

Укладання прямокутної плитки по діагоналі

Прямокутна плитка також може бути покладена по діагоналі, в цьому випадку ефект розширення простору знижується. Використання діагональних смуг дуже універсально, оскільки воно підходить як в сучасному, так і в класичному дизайні інтер’єру.

 

Діагональне укладання плитки – плюси і мінуси

Ідеально підходить для історичних інтер’єрів, просторих кімнат, зовнішніх стін.

 

Плюси діагональної схеми укладання плитки

  • є елегантною і класичною
  • зводить до мінімуму геометричні недоліки в розширеному просторі кімнати в обох напрямках
  • універсальна і адаптована до сучасних інтер’єрів

Мінуси діагональної схеми укладання плитки

  • потрібно більше розрізів, тому при такій схемі більше відходів плитки

 

 

Поздовжня схема укладання плитки – плюси і мінуси

Ідеально підходить для сучасних середовищ, щоб розширити вузький простір, щоб поліпшити природне освітлення

Плюси поздовжньої схеми укладання плитки

  • є важливим і сучасним
  • покращує природне освітлення
  • менше розрізів з меншою кількістю відходів
  • розширює простір в одному напрямку

 

Мінуси поздовжньої схеми укладання плитки

  • підкреслює геометричні недоліки кімнати

 

Інші типи укладання плитки

З цих двох основних типів прямої, прямокутної кладки ви можете отримати більш складні схеми. Щоб створити більш творче і барвисте середовище, звертайте увагу на плюси і мінуси прямого і діагонального укладання плитки, змішуйте різні формати або матеріали і грайтеся з кольорами.