Ремонт квартири в новобудові. Оптимізація

Ремонт квартири в новобудові. Оптимізація

Ремонт – це суцільне задоволення! Але мало хто любить розтягувати це задоволення, і ми спробуємо допомогти цього уникнути.

 

Така радісна подія, як покупка квартири в новобудові, швидко змінюється занепокоєнням від усвідомлення широкого фронту робіт, які належить виконати, перш ніж житло стане дійсно придатним для проживання.

Ми склали невеликий огляд, що містить інформацію про ремонт квартири в новому будинку. Ця інформація допоможе вам уникнути можливих помилок, а також дозволить швидше завершити настільки клопіткий захід.

remont-kvartiry-dizayn-detskoy-2

Особливості ремонту квартир в новобудовах

Ймовірність тріщин на стінах

Конструкція новозбудованого будинку в перші роки схильна до підвищеного ризику виникнення тріщин. Це буває не у всіх квартирах і не у всіх будинках. Панельні будинки схильні до цього менше, монолітно-каркасні – більше.

Причинами цього можуть бути – усадка будинку; зростаюче навантаження будівельними та оздоблювальними матеріалами (а це 50-100 кг на кв. м); погана якість будівельних матеріалів і робіт.

Щоб мінімізувати, можна зробити наступні дії:

 

 • не наносити в перші два роки особливо дорогі оздоблювальні матеріали. Тобто обійтися поки, наприклад, без коштовної декоративної штукатурки
 • роблячи стяжку підлоги, передбачити по периметру деформаційні шви, а стяжку кімнат відокремлювати одну від одної
 • проклеїти всі стіни фасадною сіткою щільністю 120-140 грам на кв. м.
 • використовувати натяжну стелю
 • використовувати шпалери на флізеліновій основі

 

remont-kvartiry-dizayn-kukhniМасовість ремонтів

З практики шум в новобудові від проведених робіт почне вщухати тільки через пару років. А припиниться десь тільки на 4-5 рік.

Також одночасне проведення робіт (у тому числі демонтажу стін і використання перфоратора) відчутно підвищує вібрацію конструкцій будинку. Це є причиною появи тріщин на ваших нових стінах.

Щоб зменшити вплив цих факторів, Ремонт квартир у новобудові краще починати після сусіда зверху. Як правило, основний шум і можливі проблеми у вигляді підтоплення, виникають саме від сусідві, які мешкають поверхом вище.

Але є і плюси

Якщо ви починаєте в «першій хвилі», то будинок ще не заселений зовсім і, відповідно, шум у вихідні дні або до пізнього вечора нікому заважати не буде. Значить, закінчити можна буде швидше.

remont-kvartiry-dizayn-vannoy

Етапи ремонту квартири в новобудові

Складіть план

Ремонт квартири в новобудові складний своєю масштабністю і об’ємом. Єдиний спосіб нічого не забути, і не спотикатися потім щотижня – ретельне попереднє планування кожного кроку. Не забувайте про правила черговості етапів.

З чого почати і чим закінчити?

Послідовність ремонту квартири в новобудові повинна бути такою, щоб кожна наступна дія не шкодила результатам  вже виконаних робіт, наприклад:

 

 • проектування та дизайн (або самостійне визначення «як все буде»)
 • запуск води і електрики
 • демонтаж
 • перша велика доставка матеріалів
 • вирівнювання підлоги
 • зведення міжкімнатних перегородок
 • розводка електрики
 • розводка труб води і каналізації
 • шпаклівка стелі і стін
 • друга велика закупівля матеріалів
 • плиткові роботи
 • монтаж сантехніки
 • установка дверей
 • приклеювання шпалер і укладання підлогових покриттів
 • установка електрофурнітури
 • розстановка і монтаж меблів

 

Щоб між етапами не було затримок головне завдання – забезпечити своєчасну подачу будівельних та оздоблювальних матеріалів, а також чітко визначитися з проектними і дизайнерськими рішеннями.

remont-kvartiry-dizayn-gostinnoy

Вартість ремонту квартири в новобудові

З визначенням ціни ремонту квартир в новобудові не все просто, оскільки у кожного замовника своє бачення матеріалів і дизайну, а у кожного підрядника – своє бачення цін на будівельні послуги. Крім того, курсові коливання вносять найбільшу плутанину в ціноутворення, не даючи цінами устоятся.

Наведу приклад ціни ремонту квартир в новобудові «під ключ», виконаний нашою компанією. Ціни вказані в доларах, щоб зберегти актуальність на 2015 рік.

Ремонт квартири в новобудові м. Київ.

Двокімнатна, загальною площею 63 кв. м.

Тип ремонту – можна позначити як «стандартний». Тобто, без особливих дизайнерських рішень. Просто, але якісно і сучасно.

Загальна вартість робіт – 4295 доларів (68 $ /кв. м.)

Загальна вартість матеріалів – 3415 доларів (54 $ /кв. м.)

Всього 7710 доларів (122 $ /кв. м.)

У вартість увійшло (коротко):

Стеля – гіпсокартон по всій квартирі

Підлога – плитка в санвузлах, кухні, передпокою і ламінат в кімнатах (стяжка вже була).

Стіни – штукатурка в санвузлах, приклеювання фасадної сітки скрізь, шпаклівка старт і фініш, шпалери (в санвузлах – плитка).

Сантехніка – 6 точок «з нуля»

Електрика – 17 нових точок + монтаж існуючих

Не увійшло (роботи і матеріали)

Облаштування балкона (скління і обробка)

Встановлення кондиціонера

Монтаж міжкімнатних дверей

В цьому об’єкті ще трохи можна було заощадити: наприклад, якщо б рівніше була стеля, то дешевше б було штукатурити, а не зашивати гіпсокартоном; можна зменшити кількість плиткових робіт. Але в цілому, приблизно така ціна (в 120 доларів за кв. м.) зараз і є базовою для стандартного ремонту двокімнатної квартири у новобудові (з урахуванням матеріалів).

remont-kvartiry-dizayn-spalni

 

Як прискорити ремонт квартири в новобудові

 

 • Заздалегідь потурбуватися про наявність на об’єкті води, електрики і каналізації. Щоб не чекати потім, поки ЖЕК в порядку черги запустить електрику або опломбує лічильники на воду.
 • Найняти компанію (бригаду або виконроба), яка візьме відповідальність за більшість робіт. Це заощадить час на пошуки інших виконавців, і дозволить підряднику самому краще спланувати етапи робіт.
 • Заздалегідь чітко визначитися з усіма проектними рішеннями і дизайном. Якщо не користуєтеся послугами дизайнера, то треба  докладно обговорити ідеї з підрядником (якщо користуєтеся дизайнером – то зведіть їх разом з виконробом до початку робіт). Набагато складніше переробляти, ніж відразу зробити все так, щоб і функціонально і красиво.
 • Не відкладати закупівлю матеріалів на останній момент. Простіше також довірити підряднику купувати якусь частину матеріалів і виділити для цього кошти, щоб не доводилося їздити за дріб’язком. При закупівлі матеріалів важливо не перестаратися, оскільки їх потрібно кудись складувати і вони не повинні критично заважати проведенню ремонтних робіт.

 

При гарній організації ремонт квартири в новобудові реально виконати в такі строки:

Однокімнатної – 30 робочих днів

Двокімнатної – 45 робочих днів

Трикімнатної – 60 робочих днів

remont-kvartiry-dizayn-gostinnoy-2

Автор: Олексій Макарський