Утеплення цегляного будинку

Утеплення цегляного будинку

Будинок з цегли вважається самим теплим і довговічним. Влітку в такому будинку прохолодно, а взимку – тепло. Цьому сприяє правильне утеплення цегляного будинку і теплова інерційність цегляних стін. Читайте як правильно організувати теплозбереження.

 

Звичайно, утеплення будинку – це комплекс теплозберігаючих заходів не тільки зі стінами, але також і з дахом, підлогою, фундаментом. У цій статті ми розповімо про правильному утепленні саме стін будинку з цегли.

Для вибору найбільш оптимального варіанту теплоізоляції, необхідно, насамперед, брати до уваги те, з якої цегли побудований будинок (повнотілої чи пустотілої, силікатної або керамічної). Від цього буде залежати мінімальна товщина утеплювача.

Також, при обмірковуванні теплозбереження будинку, варто визначитися з тим, яка саме система утеплення є найбільш підходящою.

Способи утеплення цегляних стін

Для цегляного будинку існує кілька варіантів:

  1. утеплення цегляного будинку зовні
  2. утеплення цегляного будинку зсередини
  3. внутрішнє утеплення стін

Розглянемо кожен з них більш докладно.

 

1. Зовнішнє утеплення цегляного будинку

Переваги

 

  • цегляна кладка прогрівається теплим повітрям опалення будинку, і служить акумулятором тепла. Тому при збоях опалення стіна охолоне не так швидко, так як утеплювач стримує холод зовні;
  • надлишкова волога із стіни вільно випаровується, що не створює умов для появи грибка;
  • точка роси не буде переміщатися з вулиці через утеплювач, а отже, між ним і стіною не буде утворюватися конденсат;
  • мінусова температура не буде впливати на стіну, що значно продовжить термін її експлуатації (циклів морозостійкості).

 

Системи зовнішнього утеплення:

Існує кілька способів теплоізоляції цегляних будинків зовні:

  1. система вентильованого (начіпного) фасаду;
  2. утеплення під штукатурку

 

1.1. Вентильований фасад

uteplenie-navesnoy-fasadЙого технологія полягає в наступному: утеплювач кріпиться на цегляну стіну, покриваютється вітрозахисною мембраною, а на відстані у 2-4 см. від неї кріпляться облицювальні панелі (сайдинг, наприклад).

Особливістю теплоізоляції цегляних стін за допомогою системи вентильованих фасадів є те, що використання пінопласту в таких системах неприпустимо. Пінопласт є горючим матеріалом, а у зв’язку з наявністю вентильованого простору є доступ до матеріалу утеплювача. Крім того вент зазор створює тягу. Все це не сприяє пожежній безпеці будинку.

Перевагою є можливість використовувати не таки дорогі мінераловатні плити як при штукатурному фасаді, оскільки тут утеплювач не несе на собі навантаження у вигляді ваги штукатурки.

1.2. Утеплення під штукатурку

uteplenie-pod-shtukaturkuПорядок виконання робіт при такому утепленні такий: на зовнішню стіну кріпиться утеплювач, поверх якого наноситься грунтовка і декоративна штукатурка.

Теплоізоляційним матеріалом може бути як мінеральна вата (тільки спеціальні марки під штукатурку), так і пінопласт.

Звертаємо увагу, що використання екструдованого пінополістиролу ЕППС (стіродур) для утеплення цегляних стін є неприпустимим. Причина в тому, що ЕППС набагато менше пропускає пар, цегла (не «дихає»). Тому пари зі стіни можуть конденсуватися на стику з ЕППС, що може призвести до утворення грибка.

Утеплювач кріпиться до стіни дюбелями, і приклеюється спеціальною клейовою сумішшю.

 


Замовити утеплення фасадів у нас: (066) 225 40 57


2. Внутристіновое утеплення

uteplenie-vnutry-stenyПредставляє воно з себе тришарову конструкцію, коли між внутрішньої несучою цегляною стіною і зовнішньою лицювальною залишають простір, в який укладається утеплювач.

Є цілком ефективним варіантом. Основний його мінус в тому, що воно можливе тільки в процесі будівництва і не підлягає ремонту.

Внутрішня стіна з зовнішньою скріплюється закладними анкерами. При виборі утеплювача знову ж найбільш поширеними варіантами є пінопласт і мінвата.

 

 

 

3. Утеплення цегляних стін зсередини

uteplenie-sten-iznutryНедоліки:

– зазначені для зовнішнього утеплення плюси при внутрішньому – відсутні, відповідно перетворюючись на недоліки (відсутність теплоинерционности, схильність до стін впливу природних явищ тощо);

– поки будинок обігрівається – в ньому тепло, як тільки відключити опалення – будинок остигає за лічені години.

Проте бувають варіанти, коли зробити зовнішнє утеплення немає можливості. Тому утеплення стін з внутрішньої сторони також має право на існування. Наприклад, коли не можна змінювати фасад будівлі з причини його культурної цінності, або впритул примикає стіна сусіднього будинку.

Але, скажімо так, в усіх випадках, в яких це можливо – зовнішнє утеплення набагато краще, ніж внутрішнє.

 

На що звернути увагу

Якщо внутрішня обробка буде виконуватися гіпсокартоном, то як утеплювач можна використовувати тільки негорючий матеріал – мінеральну вату.

Якщо внутрішня поверхня стін буде штукатуриться, то утеплювачем може виступати як мінвата так і ЕППС (але з групою горючості не вище ніж Г1)

Перед утепленням необхідно прорахуватичи  потрапляє точка роси зі стіни на утеплювач. Якщо точка роси потрапляє в стіну, то проблем з конденсатом не повинно бути. Але якщо ж потрапляє між стіною і утеплювачем або в сам утеплювач, то утеплювати зсередини не можна. Тому, що конденсат почне руйнувати сам утеплювач, його ефективність знизиться і може з’явитися грибок.

Виходячи з вище сказаного, можна зробити висновок, що утеплення цегляного будинку зовні все-таки найкращий спосіб збереження тепла в будинку, незважаючи на свою вартість.

 

Автор: Андрій Марченко