Тип утеплювача — важливий фактор у тришаровій конструкції стін

Тип утеплювача — важливий фактор у тришаровій конструкції стін

Влаштування тришарової системи захисту фасадів від тепловтрат відрізняється від ефективних і більш дорогих конструкцій вентильованих фасадів технологією виконання зовнішнього шару. Утеплення усередині стіни будинку можна виконати тільки на етапі будівництва. Для правильного вибору системи утеплення фасадів необхідно мати уявлення про їх конструкційні особливості і процеси тепло – і вологообміну у фасадних елементах.

 

Структура тришарових конструкцій стін

Вимоги до несучої частини стінової конструкції з утеплювачем усередині стіни обмежуються лише його міцностною характеристикою. Стіна може виконуватися з цегли, бетонних, шлакобетонних, газосилікатних та інших блоків. Лицьовий шар може бути викладений з силікатної цегли, бетонних блоків з подальшою штукатуркою. В якості огороджувальних стін можуть застосовуватися також каркасні елементи, конструкції із штучних кам’яних матеріалів. Парапети, карниз і цокольний рівень викладаються з керамічної цегли.

Для заповнення внутрішнього шару використовуються практично будь які теплоізоляційні матеріали: різні панелі, лісоматеріали, до основної стіни кріпляться мінераловатні плити. Кріплення здійснюється за допомогою клейових сумішей і спеціальних дюбелів. Серед тришарових конструкцій поширена колодязна кладка.

Обов’язковим елементом таких систем є жорсткі або гнучкі зв’язки між зовнішньою і основною конструкцією. Їх установка створює ефект «містків холоду». Найбільші втрати тепла через такі елементи створюють цегляні перемички. При застосуванні зв’язків з склопластику зниження теплоопору системи відбувається лише на 2%.

Але основним недоліком тришарових конструкцій є конденсація вологих випарів, що проникають у внутрішній шар в результаті дифузії з приміщень будинку. Зволоження теплоізоляційного матеріалу приводить до втрати його утеплювальних функцій. Зовнішній шар, будучи паробар’єром, перешкоджає висиханню ізолятора навіть при високих зовнішніх температурах.


Замовити утеплення фасадів у нас: (066) 225 40 57


Вимоги до утеплювача

Якість утеплювача — головний показник ефективності конструкції стіни з внутрішньої теплоізоляцією. Після завершення будівництва замінити його не представляється можливим. Утеплювач повинен володіти такими властивостями, як вологостійкість і формостабильность. Найчастіше внутрішній шар виконується з мінеральної вати або спінених полімерів. За значеннями теплопровідності найбільша відповідність вимогам у пінополістиролу і мінеральної вати. Пінополістирол дешевше за вартістю, але має низьку паропроникність.

В повітрі житлових приміщень завжди міститься частка водяної пари. Матеріал несучих конструкцій (цегла, пінобетон і ін) частіше відрізняється хорошою паропроникністю. В результаті природної дифузії пар через структуру конструкцій виходить з приміщення. При використанні полістиролу як внутристенного утеплювача на стику утеплювач — несуча стіна накопичується конденсат. Структура теплоізолятора руйнується і втрачає свої властивості.

При обладнанні пароізоляційного шару з внутрішньої сторони огороджувальних конструкцій приміщення знаходить ефект парилки. У такій ситуації потрібна установка ефективної вентиляції. Застосування пінополістиролу виправдано, якщо несуча стіна виконана з практично паронепроникного залізобетону.

Матеріал теплоізолятора повинен мати ступінь паропроникності в рази більше цього показника у фасадних стін. При монтажі також практикується облаштування повітряного зазору і продухів у нижній і у верхній частині конструкцій. Не допустима усадка утеплювача з плином часу. Щілини, які утворюються, стають містками холоду. Відома з колишніх часів скловата схильна до таких деформацій.

До недоліків тришарових систем відноситься трудомісткість їх споруди і недостатньо досліджений характер функціональності різних типів утеплювачів в процесі експлуатації. Таким чином, головні задачі при проектуванні багатошарових фасадних стін — правильний вибір типу і марки утеплювача, розрахунок його товщини і дотримання технології монтажу шарів конструкції. Для збільшення теплозахисту будови утеплення усередині стіни можна доповнити зовнішнім утепленням.

Автор: Андрій Марченко