Утеплення стін пінопластом своїми руками за 6 кроків!

Утеплення стін пінопластом своїми руками за 6 кроків!

Утеплення стін пінопластом здатне зменшити ваші витрати на опалення будинку взимку майже на третину. При цьому, нічого особливо складного в цьому немає. Навіть при відсутності серйозного досвіду в будівельній справі господар зможе обшити свій будинок пінопластом на заздрість сусідам. Головне, знати, як це робиться.

 

Той, чиї стіни пропускають тепло не гірше, ніж решето воду, на своїй шкурі відчув, яке це, жити в такому «дірявому» будинку хоча б одну нашу сувору зиму. І ні опалення, ні сучасні пластикові вікна не допомагають утримати температуру у власному помешканні. Ось тоді-то і замислюються про те, як утеплити стіни власних будинків, щоб здобуте опалювальною системою тепло не розчинялося марно в атмосфері.

Чималу популярність має утеплення стін пінопластом, і популярність ця зрозуміла. Адже пінопласт, хоч він і може поступатися в чомусь іншим теплоізоляційним матеріалам, безперечно також має низку переваг.

Переваги пінопласту:

  • недорогий;
  • простий в експлуатації (легкий);
  • не вимагає серйозних спеціальних навичок для поводження з ним;
  • не схильний до гниття;
  • екологічний в умовах не надто високих температур експлуатації;
  • не занадто сильно потовщує стіну візуально.

Працювати  з пінопластом дійсно легко, і ви теж з цим упораєтеся, якщо побажаєте. Просто прочитайте цю покрокову інструкцію, і ви самі переконаєтеся, що в цій справі немає нічого надскладного.

penoplast-psb-25
КРОК №1. Вибір матеріалів.
Почнемо, як це завжди годиться, з вимірів території робіт. Висота стін множиться на ширину, площа віконних і дверних прорізів  віднімається, і додається невеликий «припуск» на відкоси. Пінопласт буває різний, брати самий щільний зовсім не обов’язково, досить буде придбати листи середньої щільності – ПСБ-С-25, товщиною в десять сантиметрів.

Але пам’ятайте, що ви не ракету будуєте, якщо візьмете трохи більш щільний або трохи ширший – ваш будинок від того не розвалиться. Ви цілком можете запитати поради у продавця, навряд чи він порадить вам чогось поганого.

kley-dlya-penoplastaКлей найкраще взяти спеціальний, для пінопласту. Коштує він, звичайно, відносно дорого, але зате ви гарантовано отримаєте потрібний вам результат – міцно приклеєний до стінки утеплювач. Для армування пінопласту (вже після приклеювання) знадобиться ще клей, приблизно стільки ж, не забудьте і про нього.

dyubel-zontik«Парасольки» – це такі спеціальні дюбелі, які знадобляться вам для додаткового кріплення утеплювача до стіни. Їх беруть з розрахунку по п’ять штук для кожного листа утеплювача, довжина їх повинна становити хоча б дві товщини вашого пінопласту. Для армування штукатурки використовуватися буде проста сітка (5х5см ), а відкоси і кути будівлі будуть оформлятися за допомогою малярних кутників. А також вам знадобиться ще грунтовка.

Проста порада: якщо ви вперше беретеся за таку справу, розумним буде взяти трішки більше матеріалів, ніж реально необхідно за розрахунками. Зовсім небагато, так щоб цей запас і не вдарив по вашому бюджету, але і підстрахував вас від необхідності бігати по кілька разів на ринок через те, що раптово закінчилися матеріалами.

 


Замовити утеплення стін пінопластом у нас: (066) 225 40 57


КРОК №2. Підготовка стіни. Від того, наскільки чистою і гладкою буде стіна перед початком роботи залежить, скільки вам знадобиться клею і як добре і довго він буде тримати пінопласт. Тому, до початку роботи стіна повинна бути ретельно очищена, прогрунтована та вирівняна.

nanosim-kley-yf-penoplast-grebenkoyКРОК №3. Клеїмо пінопласт. Спочатку наносимо клей спеціальним зубчастим штапелем на лист не занадто товстим шаром (близько 10мм). Потім клеїмо листи на стіну в шаховому порядку, як і при цегляній кладці. Чи варто говорити, що зазори між ними потрібно з усіх сил намагатися робити якомога меншими?

 

 

kreplenie-penoplasta-dubelemКРОК №4. Кріпимо пінопласт «парасольками». Кріпити дюбелями дуже просто, по чотири на кожен кут пінопласту, та ще один у центрі. Цей простий крок значно збільшить довговічність всієї затії. Можна спочатку поклеїти весь пінопласт, а потім зміцнити парасольками, а можна робити це відразу по прикріпленню конкретного листа. Не забудьте озброїтися для такої задачі перфоратором, оскільки парасольок доведеться посадити в стіну чимало.

КРОК №5. Армування сіткою. Пам’ятайте, що наносячи клей для сітки на пінопласт, потрібно робити шар товстіший, ніж зазвичай, щоб потім сітку в клеї можна було буквально втопити. Намагайтеся підібрати для цього процесу підходящу погоду. На спеці клей буде занадто швидко висихати, особливо якщо в цей день ще і вітряно, прийміть це до відома. Якщо це сталося, допускається трохи побризкати стіну водою для зволоження. Після рівномірного кріплення сітки, її ретельно розгладжують. Після нанесення клею, не забудьте також зміцнити кути. Куточки садять прямо на клей і вирівнюють за допомогою правила.

 

КРОК №6. Штукатурка стіни. Процес штукатурки пінопласту – один з найбільш трудомістких і тривалих при утепленні стін. Фахівці часто звертають увагу, що одного шару штукатурки, як правило, недостатньо, набагато надійніше буде оштукатурити двічі – на наступний день. Особливо важливо дотримуватися правила двох шарів у разі, якщо ви маєте намір пофарбувати стіну. Другий, фінальний шар , повинен бути максимально рівним і акуратним, він буде одночасно основою для якісного нанесення фарби.

Ось, власне, і все. Процес утеплення стін пінопластом займе у вас близко тижня (на площу до 100 кв.м.). Не поспішайте, особливо якщо це ваш перший досвід, краще діяти з толком, з розстановкою, ніж напартачити. Не забувайте, що для всього цього заходу вам знадобляться, швидше за все, будівельні ліси. Можна, звичайно, обійтися і звичайними алюмінієвими сходами, але це далеко не так зручно, як використовувати риштування. Тільки не беріть дерев’яні, старого зразка, ви замучитеся тягати. Сьогодні на ринку є хороші, сучасні ліси з легких сплавів, якщо вам вдасться взяти такі в оренду, це значно полегшить вам всю задачу.

Автор: Олексій Макарський