Утеплення мінватою – перелік об’єктивних переваг

Утеплення мінватою – перелік об’єктивних переваг

Чи мають рацію ті, хто стверджує, що мінеральна вата значно перевершує за своїми якостями пінопласт? Давайте дізнаємося, які характеристики забезпечують її високу популярність на ринку будівельних матеріалів.

 

Утеплення будинків мінватою

Переваги утеплення будинків в наших умовах прості і зрозумілі. Це простий спосіб значно скоротити зазвичай дуже високі в умовах нашого клімату витрати на опалення будинку і підвисити його здатність захистити своїх мешканців навіть в найлютіші морози. Інше питання – чим саме краще всього обліпити власні стіни, щоб підвищити їх теплоізоляційні властивості? І сьогодні ми поговоримо мінеральній ваті.

Мінвату часто порівнюють з іншим ізоляційним матеріалом – пінопластом, і не даремно, вони дійсно досить схожі у своїх характеристиках, і система утеплення приблизно однакова. Тим не менш, мінеральна вата коштує значно дорожче, і виникає резонне питання: за які такі переваги вати перед пінопластовим матеріалом пропонують нам доплатити її виробники?

 

Переваги мінвати

  1. Мінеральна вата не горить. Це важливий аспект, що робить утеплювач більш безпечним матеріалом. Навіть при дуже високих температурах з мінватою нічого не станеться. Вона починає плавитися (та й то, лише плавитися, але не горіти) при температурі понад 1000 градусів за Цельсієм.
  2. Захищена від біологічної корозії. Або, якщо висловлюватися простіше, її не руйнують всякі гризуни, жуки і комахи. І це куди більш значимий плюс, ніж може здатися на перший погляд. Адже варто у вашому утеплювачі завестися звичайним мишам, і дуже скоро весь ізоляційний шар буде проїдений їх тунелями, через які холод почне пробиратися у ваш будинок.
  3. Мінвата – добре дихаючий матеріал. Паропроникність захищає утеплювач від скупчення вологи, а разом з цим і від розведення в ньому грибка. Чим краще матеріал «дихає», тим менше потрібно буде піклуватися про вентиляцію та циркуляцію повітря в будинку.
  4. Шумова ізоляція – ще один коник цього матеріалу. Його пориста структура наділяє його хорошими звукоізоляційними властивостями, так що ваші секрети будуть надійно захищені від цікавих сторонніх вух, ви нікому не будете надокучати гучною музикою, а проїжджаючі за вікном вантажівки більше не будуть вас будити серед ночі.
  5. Стійкість до деформацій різного роду є однією з характеристик, що забезпечують найголовнішу перевагу мінеральної вати перед пінопластом – довговічність. У правильно облаштованій фасадній системи мінвата не втрачає своїх характеристик до 60 років.

 


Замовити утеплення фасадів мінватою у нас: (066) 225 40 57


 

 

Алгоритм утеплення фасаду мінеральною ватою

Тепер декілька слів про технологію утеплення мінватою, адже рівень складності виконання роботи часто стає вирішальним чинником у прийнятті рішення на користь того чи іншого утеплювального матеріалу. У випадку з цим утеплювачем, багато мороки не буде, ніяких особливих спеціальних навичок не потрібно, і в цілому весь процес може бути виконаний звичайним любителем. Хоча, варто відзначити, що це все ж таки складніше, ніж утеплення пінопластом.

  1. Як завжди, все починається з підготовки основи – стіни, на яку і буде кріпитися утеплювач. Її потрібно найстараннішим чином зачистити від пилу, масла, всілякого сміття. Якщо присутні які-небудь структури, що випирають, на зразок арматури, старих цвяхів, системи зливу – їх теж потрібно якось прибрати. Пам’ятайте, що саме чистота стін, при інших рівних, і визначає в кінцевому рахунку, як довго простоїть вся конструкція.
  2. Тепер спеціальним клеєм приклеюємо мінеральну вату до підготовленої стіні. Трапляється, що поверхня стіни відчутно обсипається, в такому випадку не обійтися без попередньої грунтовки стіни перед процесом наклеювання мінвати.
  3. Наступний крок – закріплення мінвати дюбелями. Це звичайні пластикові тарілчасті дюбелі («парасольки»), вони гарантують надійне кріплення утеплювача до стін, а також захистять вашу стіну від майбутніх тріщин і пошкоджень. Дехто відмовляється від дюбелів, але це не рекомендується з точки зору довговічності вашого утепленого фасаду.
  4. За цим слідує армування утеплювача. Його починають відразу ж, після приклеювання вати, не відкладаючи, щоб як можна швидше захистити фасад від лінійного розширення (зміни обсягу матеріалу з-за впливу на нього різниці температур середовища). Після нанесення шару клею, на нього садять по всьому периметру утеплюваної стіни особливу сітку, яка чудово справляється із завданням армування. Потім наноситься ще один фінальний шар армуючого клею.
  5. Ну, і завершальний етап – декоративний. Фінішні покриття бувають різними, тут все залежить від уподобань господаря і ніяких особливих рекомендацій по вибору штукатурки немає. Тільки одне попередження роблять всі виробники мінеральної вати: ні в якому разі не використовуйте в якості декоративного шару акрилову штукатурку! Акрилова штукатурка має низьку ступінь паропроникності. Фактично вона створює на поверхні плівку через яку не проходить повітря. Через це втрачається одна з головних переваг мінвати – здатність пропускати пари пари. А це вже може призвести до надмірного накопичення вологи в мінваті.

Отже, підводячи підсумок, можна назвати мінеральну вату однозначно кращим утеплювачем в порівнянні з пінопластом? Може, хтось і скаже так, але якщо намагатися залишатися об’єктивним, у мінвати є і недоліки. Вимоги до технології монтажу мінеральної вати все ж вище, ніж до системи утеплення пінопластом, особливо якщо врахувати, як важливо дотримати технологію виведення зайвої вологи. Також слід врахувати, що до досить високої вартості мінвати, може додатися ще трохи дорожча, ніж при роботі з пінопластом, вартість фасадних робіт. Тому, цілком можна зрозуміти і господаря, який віддав перевагу пінопласту – більш компромісному, але і більш простому рішенню.

 

Олексій Макарський