Утеплення пінополіуретаном (ППУ): основи ★ BudPom

Утеплення пінополіуретаном (ППУ): основи ★ BudPom

Нашу увагу привернув відносно новий спосіб теплоізоляції конструкцій – утеплення пінополіуретаном (ППУ). Проаналізуємо зарубіжні та вітчизняні джерела інформації про нього і спробуємо розібратися в перевагах і недоліках такого виду утеплення.

 

Основи утеплення пінополіуретаном

Часто хочеться отримати чітку і однозначну відповідь на питання, що виникають в ході будівництва нерухомості. Проте утеплення огороджувальних конструкцій будівель це не той випадок. Звичайно, деякі теплоізоляційні матеріали або системи утеплення є більш популярними, а деякі – менше. Але правда в тому, що кожен будинок має свій власний набір обставин.

На підбір системи утеплення можуть впливати:

 

 • функціональне призначення об’єкта (жила чи нежила нерухомість)
 • архітектурні рішення
 • фінансові уподобання власника
 • естетичне бачення замовником кінцевого результату

 

Виходить, що комбінацій матеріалів, які можна застосувати в різних системах утеплення будинку є досить велика кількість. Приймаючи рішення, на яких з них зупинити свій вибір, важливо зрозуміти, що являє з себе кожен матеріал, і як він працює в системі утеплення.

В наших статтях ми розглядаємо різні типи теплоізоляційних матеріалів. Сподіваємося, що ця інформація допоможе вам визначити, який матеріал є найбільш підходящим для вашого проекту.

Сьогодні ми розглянемо такий матеріал для утеплення конструкцій будівлі, як пінополіуретанова піна, яка останнім часом набуває деяку популярність.

utepleniye-penopoliuretanom-07

Що таке утеплення пінополіуретаном

Пінополіуретанова піна утворюється в результаті змішування двох компонентів на місці за допомогою спеціального обладнання. Внаслідок хімічної реакції між двома інгредієнтами відбувається нагрівання, після чого речовина спінюється. Потім цю суміш розпилюють через шланг на поверхню, яка повинна бути сухою. Ця суміш розширюється і застигає на місці.

Існують два види ППУ піни:

 

 • з відкритими комірками (структура, як у мочалки) – менш щільний варіант і більш дешевий. Застосовувати його можна тільки всередині стін і перекриттів. Використовувати для зовнішнього утеплення або утеплення покрівлі зсередини не рекомендується, так як він набирає вологу з повітря (від випарів)
 • з закритими комірками – щільніше але дорожче, паронепроникний. При зовнішньому утепленні не бажано використовувати разом з паропроникними (які “дихають”) стіновими матеріалами. Тобто, більше підходить для бетонних стін, але не бажаний для стін з газобетону (також як і пінопласт). За рахунок паронепроникності їм можна утепляти знизу покрівлі з, наприклад, профільованого листа – випаровування з приміщення не пройдуть через ППУ і не потраплять на метал

 

utepleniye-penopoliuretanom-01

 


Замовити утеплення фасадів у нас: (066) 225 40 57


Чому ППУ використовують для утеплення

 

 • Пінополіуретанова піна вирішує проблему з надходженням через мікрощілини холодного повітря краще, ніж багато інших ізоляції. Оскільки піна розпорошується відразу на поверхню, то вона може заповнити порожнини і блокувати будь-які невеликі отвори, які є причиною попадання холодного повітря в будинок.
 • ППУ піна може застосовуватися як на вертикальних так і горизонтальних поверхнях
 • Не поступається за характеристиками теплозбереження таким утеплювачам як пінопласт та мінеральна вата

 

utepleniye-penopoliuretanom-04

 

При правильному застосуванні утеплення пінополіуретаном може сприяти побудові успішної стратегії енергоефективності.

Що стосується використання ППУ в світі, то більше його використовують у США, ніж в Європі.

Найбільш перспективний варіант застосування ППУ піни – це утеплення при реконструкції адміністративних будівель, де традиційні утеплювачі може бути важко використовувати. Наприклад, утеплення ППУ, можна виконати у порожнині стіни, або застосувати його до похилої поверхні покрівельних покриттів.

 

Недоліки ППУ

 

 • Пінополіуретан горючий матеріал, клас горючості Г4 і Г3
 • Він небезпечний для здоров’я робітників при його нанесенні. При розпиленні в повітрі міститься пил і потрапляння  його в легені дуже небезпечно. Застиглий ППУ (через 23-72 годин) такої загрози не представляє.
 • Пінополіуретан піддається старінню
 • За ціною утеплення ПІНОПОЛІУРЕТАНУ товщиною 100 мм складе близько 40 доларів за кв. м.
 • Немає достовірних даних по довгостроковій стабільності ППУ і відсутності виділень повітря надалі. Агентство США з охорони навколишнього середовища рекомендує, наприклад, людям, які страждають астмою «…розглянути більш безпечні альтернативи» (посилання)
 • Виробники бітумної черепиці також не рекомендують використовувати ППУ для утеплення покрівлі, оскільки відсутність вентиляції при щільному приляганні ППУ може викликати перегрів бітумної черепиці і погіршення її характеристик

 

 

utepleniye-penopoliuretanom-03

На що звернути увагу при підборі підрядника

Кожен ізоляційний матеріал має свої переваги і недоліки. Утеплення пінополіуретаном є життєздатним рішенням для деяких споруд і сприяє значній економії енергії, якщо виконано правильно. Просто прийміть до уваги, що, порівняно з іншими матеріалами, теплозбереження за допомогою ППУ піни може бути простіше виконати, але воно також має свої обмеження. Знаючи, які запитання ставити своєму підряднику ви зможете отримати оптимальні результати.

Пам’ятайте, монтаж є ключовим фактором в будь-якому вигляді теплоізоляції, і взагалі може бути причиною того, що теплоізоляція не виконує функцію утеплення

 

Тому проконтролюйте кілька моментів, які дозволять вам підібрати кращого виконавця:

 

 • Найміть когось авторитетного з перевіреними рекомендаціями
 • Дізнайтеся, чи застосовуються надійні компоненти ППУ: добре зарекомендували себе американський хімічний концерн DOW і німецький хімічний концерн BASF
 • Перевірте, чи не закінчився термін зберігання компонентів (а він від 3 до 6 місяців)
 • Перевірте сертифікати якості і гігієнічні сертифікати на матеріал
 • Поцікавтеся, чи використовуються для напилення найбільш надійні апарати – такими вважаються апарати високого тиску з плунжерными насосами (світові лідери тут американські Graco та іспанські GAMA) – вони забезпечують більш якісне змішування компонентів і більш рівномірне нанесення
 • Переконайтеся, що робота контролюється кимось іншим, крім підрядника.

 

utepleniye-penopoliuretanom-09

 

Таким чином, на наш погляд, утеплення ППУ доречно для комерційних приміщень, в яких встановлені системи припливно-витяжної вентиляції

 

 

Автор:Андрій Марченко