Дворівневі системи вентильованого фасаду – як монтувати

Дворівневі системи вентильованого фасаду – як монтувати

Правильний вибір і установка теплоізоляції стін будинку, допомагає зменшити втрати тепла. Проблема вибору відповідної системи існує як в новому будинку так і при реконструкції старих. На додаток до економії витрат, пов’язаних з опаленням будинку, теплоізоляція забезпечує здорові, безпечні та комфортні умови для родини.

 

 

Спосіб теплоізоляції будинку, залежить від конструкції стін, які можуть бути вентильовані або невентильовані, в залежності від призначення будівлі і передбачуваних потреб виведення вологи. Також вплив на вибір системи утеплення може мати особливість різних матеріалів стін – бетон, цеглина, дерево.

 


Замовити утеплення фасадів у нас: (066) 225 40 57


Утеплення вентильованим фасадом – для чого повітряний простір?

У вентильованих фасадах, між шаром теплоізоляції та оздоблення, залишається вентиляційний зазор, через який повітря надходить з навколишнього середовища. Метою даного зазору є використання потоку повітря для видалення надлишку вологи з структури фасаду і підтримання його в сухому стані. Потік повітря, як правило, проходить знизу вгору, через отвори, розташовані на верхній і нижній частині фасадного покриття, і в тій же площині. В результаті існує постійний рух повітря вентильованого фасаду.

 

Вентильовані фасади гарне рішення для всіх?

Вентильовані фасади найбільш доцільно використовувати в прибережних і гірських районах, або там, де часті дощі і тумани перешкоджають випаровуванню вологи із зовнішнього шару стіни. В більш помірному кліматі можна використовувати можна використовувати не вентильовані варіанти утеплення стін (наприклад, «під штукатурку») .

Будь-яка із зазначених систем утеплення фасадів може бути використана і на знов збудованих і реконструйованих будинках як у висотному будівництві так і для приватних будинків.

Вибір оздоблювальних матеріалів для вентильованих фасадів величезний – від дерев’яних дощок і пластмаси, до волоконно-цементних панелей, ламінату високого тиску, керамічних і композиційних алюмінієвих панелей. Тип матеріалів особливості їх монтажу залежить від рішень для дизайну фасадів і структури стін: дворівнева система або однорівневий каркас.

 

Дворівнева система утеплення стін

В даному варіанті вентильованого фасаду використовується двошарова теплоізоляція. Нижній шар – плити мінераловатні, і на них монтується вітрозахисна пластина товщиною 30,50 мм . Ця пластина покрита спеціальним покриттям, яке є проникний для водяної пари, але не проникним для повітря. Таким чином ця зовнішня панель створює суцільне покриття поверх кріпильного каркасу, чим значно зменшує кількість містків холоду. З’єднання цих плит ущільнюється за допомогою спеціального скотча.

 

Схема дворівневого вентильованого фасаду:

dvuhurovnevyy-ventiliruemyy-fasad-01

 1. Несуча стіна: блоки, цегла, бетон і т. д.
 2. Металевий каркас
 3. Вітрозахисна пластина
 4. Вентиляційний зазор ≥ 30 мм
 5. Зовнішня обробка: сталеві панелі, волоконно-цементні плити, керамічна плитка

 

Кутове з’єднання дворівневого вентильованого фасаду

Кути – це критичний ділянку для утеплення будівлі, а значить, при монтажі теплоізоляційного шару їм повинно бути надано особлива увага. Для герметизації стиків плити і кутів використовуються спеціальні ущільнювальні стрічки.

dvuhurovnevyy-ventiliruemyy-fasad-02

 1. Несуча конструкція стіна: блоки, цегла, бетон і т. д.
 2. Основний шар утеплювача
 3. Вітрозахисна пластина
 4. Ущільнювальна стрічка
 5. Ущільнювальна стрічка
 6. Вентиляційний зазор ≥ 30 мм
 7. Зовнішня обробка: сталеві панелі, волоконно-цементні плити, керамічна плитка

 

 

Монтаж фасаду з подвійним металевим каркасом

dvuhurovnevyy-ventiliruemyy-fasad-03

 1. Між металом і стінкою слід використовувати з теплоізоляційними прокладками.
 2. Металеві профілі повинні бути прикріплені до металевих частин, утворюючи відповідні рамки для горизонтального утеплення.
 3. раму вставляються плити утеплювача
 4. На основний шар утеплювача поміщається вітрозахисний зовнішній шар.
 5. Стики між панелями і в кутах будинку закриваються стрічкою
 6. Вертикальні профілі повинні забезпечити наявність мінімум 30 мм повітряного зазору.
 7. Потім монтуються декоративні фасадні плити.

Автор: Олексій Макарський