Утеплення будинку з газобетону

Утеплення будинку з газобетону

Чи потрібно виконувати утеплення будинку з газобетону? І якщо так, то в яких випадках і на що звернути увагу? Читайте детальніше в цій статті

 

Особливості утеплення будинку з газобетону

Газобетон – сучасний будівельний матеріал, який має хорошу паропроникність і теплоємність. Виробники цього матеріалу вважають, що будинок з нього не вимагає додаткового утеплення. Але для того щоб остаточно зрозуміти чи варто виконувати утеплення будинку з газобетону потрібно врахувати такі фактори:

 

  • кліматична зона вашого проживання
  • щільність і товщина використовуваних блоків
  • з чого і яка товщина швів між блоками

 

Про утеплення будинку з газобетону потрібно подумати в самому початку під час зведення стін. Якщо будівельники будуть класти блоки на цемент, при цьому шви між ними будуть товстими, то утворяться так звані «пояси холоду», які будуть пропускати тепло. Тому буде краще викладати блоки на спеціальний клей, шви при якому будуть мінімальними 2-3 мм. Якщо блоки будуть товщиною 375 мм тоді можна обійтися тільки облицюванням, але це тільки в тих випадках, коли шви зроблені правильно і щільність блоків не надто велика.

Коли будинок газобетону потребує утеплення?

 

  • при використанні газобетону високої щільності (вище D500)
  • при використанні газобетону товщиною менше 300 мм
  • якщо при будівництві несучі каркаси будівель заповнювалися газобетонними блоками
  • якщо використовували занадто товсті шви
  • коли для укладання блоків використовували не спеціальний клей, а звичайний цементний розчин

 


Замовити утеплення будинку у нас: (066) 225 40 57


 

Для утеплення будинку існує два способи: зсередини і зовні. Що стосується стін з газобетону – багато експертів не рекомендують утеплювати його взагалі. Все це можна пояснити тим, що газобетон сам по собі «дихаючий» матеріал, який добре зберігає тепло, а утеплювачі своєї паропроникністю поступаються газобетону в більшості випадків. Згодом між утеплювачем і стіною може збиратися волога, а потім можлива поява грибка. Тому якщо ви вирішили утеплити будинок з газобетону то паропроникність утеплювача повинна бути вище, ніж у газобетонних блоків, інакше бажано буде споруджувати не дуже дешеву вентиляційну систему важкої конструкції.

Але утеплення будинку з газобетону має свої незаперечні плюси:

  1. краще збереження тепла в будинку;
  2. звукоізоляція;
  3. захист пористих блоків від впливу вологи;
  4. естетична сторона обробки будинку, так як блоки самі по собі виглядають не дуже красиво.

 

Утеплення будинку з газобетону зовні

Отже, є два найпоширеніших варіанти утеплювача: пінопласт та мінеральна вата. Як правило, для утеплення стін з газобетону достатня товщина утеплювача – 5 см.

 

Утеплення пінопластом

Що стосується пінопласту, то важливо знати, що стіна утеплена пінопластом буде «не дихаючою». Виходячи з цього, в будинку потрібно буде встановлювати примусову вентиляцію, а це не дуже дешево. Також порушений режим паропроникності може призвести до утворення конденсату між утеплювачем і газобетоном.

В утепленні будинку з газобетону важливим фактором є дотримання правила паропроникності стін: від меншого рівня паропроникності всередині – до більшого зовні

Порядок виконання робіт при утепленні пінопластом такий: стіни чистяться від різних забруднень, рівняються, якщо потрібно, біля вікон наклеюється скловолоконна сітка для додаткового армування, її потрібно зафіксувати в такому положенні, щоб потім не менш 10 сантиметрів виявилося під утеплювачем, а поверх нього можна було зміцнити ще 10 сантиметрів. Для кріплення утеплювача використовують спеціальний клей, який накладають на стіну і на лист пінопласту шпателем з зубцями. Потім прикладаємо лист з клеєм на стіну, закріплюємо його по центру і кутах дюбелями з широким капелюшком. Крім того, стики між пінопластом потрібно також промазати клеєм. Важливо! Кріплення листів пінопласту повинне виконуватися зі зміщенням – так само, як при кладці блоків.

 

Утеплення мінватою

Другим варіантом є утеплення стін з газобетону мінеральною ватою. Мінеральна вата паропроникливий матеріал, тому нею краще утеплювати будинки такого типу, при цьому стіни «дихають».

Порядок виконання робіт при утепленні мінеральною ватою: початок такий жяк при пінопласті. Кріплення листів повинно робитися у розбіг. На шар мінеральної вати тим же клеєм кріплять сітку зі скловолокна, для того щоб не було тріщин на штукатурці та фарбі. Обов’язково наносити додатковий шар клею поверх сітки. Паропроникну штукатурку або фарбу наносять після того як клей висохнув.

 

Утеплення зсередини

Багато хто вважає цей спосіб більш зручним, так як можна буде замінити теплоізоляційний матеріал по мірі його непридатності. Але при утепленні потрібно пам’ятати про зміщення точки роси інакше збиратиметься волога, а за нею грибок і цвіль. При внутрішньому утепленні використовують ті ж матеріали, що і при зовнішньому з тим же порядком виконання робіт.

У всіх випадках, в яких можливо виконати утеплення стін з газобетону зовні, краще зупинитися саме на цьому варіанті, а не на внутрішньому утепленні

 

Автор: Андрій Марченко