Найбільш ефективні методи утеплення фасадів

Найбільш ефективні методи утеплення фасадів

Недостатньо утеплені конструкції будівель підвищують витрати на експлуатацію опалювальної системи будинку і створюють некомфортні умови проживання. В комплекс теплоізоляційних робіт входить і утеплення зовнішніх стін будівлі. Правильно вибравши теплоізоляційні матеріали і технологію утеплення фасаду будинку, ви захистите приміщення від притоку холоду через його конструкції.

 

Чому тепло йде з вашого будинку

Основні причини втрат тепла з приміщень приватного будинку:

 1. потоки холодного повітря
 2. теплообмін його конструкцій з навколишнім середовищем.

У першому випадку тепло йде з-за негерметичності сполучень перекриттів, вікон та дверей з несучими елементами будинку. У другому — з-за високої теплопровідності стін, недостатньому утепленні горища, цоколя та інших конструкцій будівлі.

Зовнішня теплоізоляція збільшує акумуляцію тепла масивною частиною стіни. Утеплена зовні стіна при відключенні системи опалювання остигає повільніше в 6 разів, ніж стіни з внутрішнім утепленням з таким же шаром утеплювача. Застосування легких огороджувальних конструкцій з якісно виконаної теплоізоляцією дозволяє знизити витрати на зведення стін і влаштування фундаменту.

Вибір способу утеплення та теплоізоляційного матеріалу залежить від індивідуальних особливостей конструкцій стін. Критерієм вибору утеплювачів і способів монтажу є сукупність технічних особливостей будови та умов зовнішнього середовища.

 

Способи утеплення фасадів будівель

Системи утеплення фасадів умовно можна розділити на кілька основних типів:

 • «мокрі» фасади (утеплення під штукатурку):
  • легкі штукатурні системи;
  • важкі штукатурні системи;
 • багатошарові конструкції;
 • вентильовані фасади.

Одним з найбільш поширених і економічних методів утеплення фасаду є так званий “мокрий фасад”. В якості утеплювача застосовуються мінераловатні і полімерні плити. На поверхню теплоізоляції наноситься тонкий шар штукатурки. Штукатурні склади для таких систем повинні бути з хорошою паропроникністю.

Мокрий фасад буває двох видів «легкий» і «важкий».

 

Схема легкої системи утеплення фасаду "мокрим"способомЛегкі штукатурні системи утеплення фасадів. Виконання полегшених систем більш популярно з-за їх відносно низької вартості. Конструкція включає в себе теплоізоляцію, зафіксовану за допомогою полимерцементного клею і кріпильних елементів, а також захисно-оздоблювальне покриття.

Крім стандартних шарів у конструкцію включаються допоміжні елементи: алюмінієві профілі для захисту від механічних пошкоджень і елементи для ущільнення і герметизації ізоляції в примиканнях до конструкцій покрівлі.

 

 

utepleniye-mokryy-fasad-tyazhelaya-sistema

Важкі штукатурні системи утеплення фасадів. Цей вид систем має більш товстий шар зовнішньої штукатурки. Він підвищує стійкість до механічного впливу і довговічність. Виробники матеріалів для подібних покриттів гарантують термін їх експлуатації до 50 років. Товщина зовнішніх штукатурних шарів у важких системах може досягати 50 мм.

Функцію кріплення виконують спеціальні дюбелі, анкери і арматурна сітка. Товщина сітки і розміри її осередків підбирається проектувальниками в залежності від товщини штукатурки і поверховості будівлі. Кріплення дюбелями забезпечує необхідну рухливість плит щодо стіни, що запобігає деформації утеплювача і штукатурного шару при температурних коливаннях.

 

utepleniye-sten-trekhsloynaya-sistemaФасадні багатошарові системи.В тришаровій структурі теплоізоляції і при колодязьній кладці, утеплювач знаходиться між несучою і захисною, фасадною кладкою. Фасадна кладка  виконується з силікатної, клінкерної або керамічної цегли. Такі конструкції менше навантажують фундамент, але їх недоліком є скупчення конденсату між шарами.

utepleniye-sten-navesnoy-ventiliruyemyy-fasad

 

 

 

 

У вентильованій фасадній утеплювальній конструкції замість лицьової стіни застосовуються листові чи плитні оздоблювальні матеріали, які виконують функції захисного екрана. Вентилювання теплоізолятора забезпечується обладнанням повітряного прошарку між ним і зовнішньою обробкою.

 


Замовити утеплення фасадів в Києві : (066) 225 40 57


 

Вибір типу утеплювача

Теплоізоляційний матеріал у складі різних теплоізоляційних систем для фасадів повинен володіти наступними основними характеристиками:

 • міцність на стиск і зсув;
 • паропроникність;
 • мінімальне поглинання вологи;
 • пожежо – та екологічна безпека;
 • хімічна нейтральність до кріпильних деталей.

Матеріал повинен мати достатню паропроникність, і в той же час не затримувати вологу в своїй структурі. Необхідно, щоб паропроникність утеплювача була в 5 разів більше, ніж у стіни.
Найбільша відповідність основним необхідним властивостями має мінеральна (базальтова) вата.

Більш економічний теплоізолятор з точки зору ціни — пінополістирол. Але правила та сфери його застосування були визначені не відразу при його появі. На даний момент використання пінопласту в системах вентильованих не допускається Для систем “мокрого фасаду” застосуємо пінополістирол ПСБ-С-25. Інші види цього ізолятора використовуються для фундаментів, підвалів і т. д. з застосуванням якісної гідроізоляції.

При монтажі будь-якої системи утеплення фасадів не забудьте відразу продумати такі моменти як кріплення супутникової антени, кондиціонери, кріплення під квіткові вазони. Зробіть під них закладні. Дуже часто на це просто не звертають уваги, що змушує надалі псувати новенький фасад.

Автор: Андрій Марченко