Фото Інструкція на Утеплення Фасаду

Фото Інструкція на Утеплення Фасаду

Якщо у вас стоїть завдання утеплення фасаду, то наведена нижче інструкція буде вам корисна як при виконанні робіт самостійно, так і при необхідності контролю за виконавцями

 

Утеплення фасаду крок за кроком

Роботи з утеплення стін повинні виконуватися при температурі не нижче + 5 ° С і не вище ніж + 25 ° C.  Не варто виконувати роботи під час опадів, при сильному вітрі, і якщо в найближчі 24 години після проведення робіт очікується падіння температури нижче 0 ° С.

Ще до ізоляційних робіт, ретельно перевірте стан поверхні. Вона має бути стабільниою, міцною, сухою, чистою і вільною від компонентів, які зменшують адгезію клею, наприклад, пил, смола, і т. і., а також вільною від слідів корозії. Нові стіни на цементному розчині повинні вистоятися чотири тижні, залізобетонні стіни – 3 місяці.

 

Перевірка якості поверхні

Для того, щоб оцінити стан основи, виконайте наступні загальнообов’язкові контрольні дії:

  • перевірте стійкість до стирання – проведіть відкритою долонею і оцініть ступінь запиленості, наявність осипання або здуття
  • визначіть стан наявних покриттів – шляхом простукування молотком або виконаннярозрізу, зробленого твердим гострим різцем
  • проба змочування – за допомогою кисті або розпилювача потрібно оцінити рівень поглинаючої здатності
  • тест на рівність і гладкість – використовуючи рейку, перевірте відхилення стіни від площини та від вертикалі.

01_proverka_steny-pered-urepleniem-fasada-min

 


Замовити утеплення фасадів у нас: (066) 225 40 57

 


 

Усунення нерівностей і забруднень

Будь-які забруднення у вигляді, наприклад, бруду та пилу, необхідно усунути за допомогою м’якої щітки, стисненого повітря або промити водою під тиском. Поглиблення і нерівності очистити, а потім вирівняти клеєм або стандартним штукатурним розчином, пам’ятаючи про те, щоб за один раз нанесений шар не повинен перевищувати товщини 6 мм.

02-udalenie-zagryazneniya-pered-urepleniem-fasada-min

 

Перевірка адгезії (квадратики пінопласту)

У разі наявності сумнівів щодо міцності основи необхідно виконати пробу на адгезію. Роблять це так:

Поверхню основи очистити від пилу, бруду, слабо прилеглих до основи малярних покриттів і штукатурок. У різних місцях фасаду необхідно приклеїти зразки пінопласту розміром близько 100  x 100 мм (8-10 зразків).

Клей для пінопласту розподілити по всій поверхні зразка шаром товщиною приблизно 10 мм. Зразок притиснути до основи. Адгезію перевірити через 4-7 днів, спробувавши відірвати вручну приклеєний зразок. Якщо при спробі відриву пінопласт розірветься, можна припустити, що основа характеризується достатньою міцністю. У випадку відриву всього зразка разом з клеєм і поверхневим шаром необхідно очистити фасад від слабо прилеглих до основи шарів.

Основу обробити акриловою грунтовкою. Якщо повторна проба дасть негативний результат, необхідно розглянути можливість додаткового механічного кріплення або відповідну підготовку основи.

03-proba-adgezii-pered-urepleniem-fasada-min

 

Грунтовка  поверхні

Очищену і вирівняну поверхню необхідно загрунтувати акриловою грунтовкою. Це дозволить отримати однорідну основу, зменшити її поглинаючу здатність і створити сприятливі умови для затвердіння клею.

04-gruntovka-osnovaniya-pered-urepleniem-fasada-min

 

 

Монтаж стартової (цокольної) планки

Перед початком монтажу стартової планки необхідно визначити висоту цоколя і позначити її, наприклад, з допомогою кольорового шнура. Планку кріплять за допомогою механічних з’єднувачів. Слід монтувати по 3 з’єднувача на погонний метр. Обов’язковим є анкерне кріплення стартової планки в крайніх отворах з обох сторін профілю. Якщо будинок має нестандартну форму, застосовують планки з поперечними виступами.

05-ureplenie-fasada-montazh-startovoy-planki-min

 

Підготовка клею

В чисту ємність влити необхідну кількість чистої холодної води і, перемішуючи, висипати вміст мішка – 25 кг. Перемішати з допомогою низькообертового дриля з мішалкою кошикового типу до отримання однорідної маси і залишити приблизно на 5 хвилин. Повторно перемішати, при необхідності коригуючи консистенцію невеликою кількістю води. Не додавати ніяких інших речовин, крім води.

У разі загустіння розчину протягом часу проведення робіт, можна повторно інтенсивно перемішати його без додавання води або свіжого розчину. Передозування води погіршить всі властивості клею: адгезію, міцність на відрив, час схоплення.

06-ureplenie-fasada-podgotovka-kleya-min

 

Нанесення розчину на поверхню пінопластової плити

Для приклеювання пінопласту до основи слід застосовувати клей. На край пінопластової плити (розміром 50 x 100 см) нанести суцільну смугу клейового розчину шириною мінімум 3 см і товщиною 1-2 см і “ляпухи” діаметром 8-12 см – у шести місцях, розташованих симетрично на плиті. Загальна площа нанесеного розчину повинна складати не менше 40% поверхні плити, а після притиснення плита повинна бути приклеєна мінімум на 60% своєї поверхні.

При утепленні рівних поверхнь і стель або цоколів – нанести розчин тонким шаром по всій поверхні за допомогою металевої терки з зубцями (не менше 10 x 10 мм).

07-1-nanesenie-kleya-na-penoplast-ureplenie-fasada-min

 

Нанесення розчину на поверхню плити з мінеральної вати

Для прикріплення мінеральної вати до основи слід застосовувати клей. Поверхю плит перед приклеюванням потрібно прошпаклювати тонким шаром клейового розчину і почекати до початку схоплювання. Утеплюючи стіни, на край плити з мінеральної вати треба нанести суцільну смугу клейового розчину шириною мінімум 3 см і товщиною 1-2 см і “ляпухи” діаметром 8-12 см – в кількох місцях, розташованих симетрично на плиті. Загальна площа нанесеного розчину повинна складати не менше 40% поверхні плити, а після притиснення плита повинна бути приклеєна не менше ніж на 60% своєї поверхні. При утепленні рівних основ і стель або цоколів – нанести розчин тонким шаром по всій поверхні за допомогою металевої терки з зубцями (не менше 10 x 10 мм).

07-2-nanesenie-kleya-na-mineralnuu-vatu-ureplenie-fasada-min

 

Приклеювання теплоізоляційних плит

При використанні пінопласту, після нанесення клею, плиту необхідно негайно прикласти до стіни в призначеному для неї місці і притиснути так, щоб отримати рівну площину з сусідніми плитами. При використанні мінеральної вати після нанесення клею, плити з мінеральної вати слід прикладати протягом 20 хвилин.

Плити приклеювати знизу вгору, розміщуючи горизонтальними смугами, з перев’язкою на кутах у так званому “шаховому порядку”, щільно притискаючи до приклеєним раніше.

Слід пам’ятати, що припуск вертикальних країв повинен становити не менше 15 см. Плити, приклеєні клеєм, не слід притискати повторно або пересувати.

08-ureplenie-fasada-prikleyka-plyt-min

 

Усунення надлишків розчину

Слід пам’ятати, що після приклеювання термоізоляційної плити до основи слід видалити надлишки клею, які витікають з-під неї. Це дозволить уникнути виникнення відкритих швів між плитами.

09-ustranenie-izlishkov-kleya-ureplenie-fasada-min

 

Перевірка установки плит рівнем

Слід пам’ятати, що в процесі приклеювання теплоізоляційних плит необхідно стежити за рівністю поверхні за допомогою рівня.

10-xyz-plit-urovnem-ureplenie-fasada-min

 

Заповнення щілин між плитами

Щілини між термоізоляційними плитами, що виникають у допустимих нормах, шириною понад 2 мм необхідно заповнити клинами з цієї ж ізоляції.

11-zapolnenie-sheley-mezhdu-plitami-ureplenie-fasada-min

 

Правильне кріплення плит на кутах фасадних отворів

Термоізоляційні плити на кутах фасадних отворів (вікна, двері) необхідно кріпити цілком, з відрізанням надалі зайвого фрагмента.

Потрібно уникати збігу країв плит з краями фасадних прорізів. Неправильне кріплення плит в кутах може привести до утворення тріщин у термоизоляционном шарі.

12-1-pravilnoe-kreplenie-penoplasta-na-uglah-ureplenie-fasada-min

12-2-NEpravilnoe-kreplenie-penoplasta-na-uglah-ureplenie-fasada-min

 

Підрізування плит на кутах будинків

Після затвердіння клею необхідно обрізати термоізоляційні плити, які виступають за краї будівлі. Рекомендовано проводити  обрізку вздовж обмежувача, прикладеного до кута будівлі.

13-podrezka-plit-na-uglah-doma-ureplenie-fasada-min

 

Шліфування поверхні плит

Всі нерівності і перепади на поверхні плит необхідно усунути шліфуванням до отримання однорідної поверхні. Цю дію можна виконати з допомогою терки з наждачним папером. Отримання рівної поверхні термоізоляційного шару має дуже велике значення для подальших етапів робіт з утеплення.

14-shlifovanie-poverhnosti-plit--ureplenie-fasada-min

 

Правильно встановлений термоізоляційний шар

Правильне, шахове розташування теплоізоляційних плит, встановлених на фасаді будівлі.

15-pravilno-smontirovanniy-uteplitel-penoplast-ureplenie-fasada-min

 

Монтаж кріпильних дюбелів

Умови додаткового механічного кріплення з допомогою з’єднувачів повинен визначати технічний проект. У проекті повинно бути вказано кількість з’єднувачів та їх розташування з урахуванням висоти будівлі, крайових зон, їх довжини і типу, а також номер документа, що дозволяє їх застосування. Для кріплення плит з пінопласту можна застосовувати дюбелі з пластмаси, а в разі використання мінеральної вати – тільки зі сталевим стрижнем.

16-montazh-krepezhnyh-dubeley-ureplenie-fasada-min

 

Приклад правильної системи дюбелів на пінопластових плитах

Рекомендується використовувати не менше 4-5 дюбелів на 1 м2. На кутах будинків потрібно збільшити їх кількість до 6-8 на 1 м2. Довжина з’єднувачів має підбирається у відповідності з типом основи і товщини пінопласту, причому глибина кріплення в щільній основі повинна становити не менше 6 см, а в м’яких основах (ніздрюватий бетон, керамзитобетон тощо) – не менше 8 см. Якщо мова йде про блоки з повітряними порожнинами (поризований керамоблок типу кератерм), дюбель повинен проходити щонайменше через два ребра блоку. Застосування механічних з’єднувачів не повинно викликати деформації та місцевого підйому пінопластових плит. До механічного кріплення можна приступати не раніше, ніж через 24 години після приклеювання плит.

17-1-pravilnoe-kreplenie-dubelyami-penoplasta-ureplenie-fasada-min

Приклад правильної системи дюбелів на плитах з мінеральної вати

Рекомендується використовувати 6-8 дюбелів на 1 м2. Решта рекомендації щодо процесу кріплення такі ж як і для пінопласту.

17-1-pravilnoe-kreplenie-dubelyami-mineralnoy-vaty-ureplenie-fasada-min

Шпаклівка плит з мінеральної вати

До виконання армованого шару можна приступати не раніше, ніж через 3 дні після приклеювання плит з мінеральної вати. Поверхню плит слід покрити тонким шаром клею і почекати до початку схоплювання.

18-shpaklevanie-plit-mineralnoy-vaty-ureplenie-fasada-min

 

Зміцнення смужками сітки кутів

Нижче і вище фасадних отворів (вікон, дверей) для захисту від підвищених навантажень необхідно наклеїти під кутом 45 градусів смуги армуючої сітки. Розміри смуг повинні становити не менше 20 x 30 см

19-skreplenie-poloskami-setky-uglov-okon-ureplenie-fasada-min

 

Зміцнення кутів

Всі кути і виступи, які особливо піддаються механічним пошкодженням, необхідно додатково захистити профілями з перфорованого алюмінію або ПВХ. Куточок повинен бути накладений на шар теплоізоляційного матеріалу під армуючу сітку.

20-ukreplenie-uglov-malyarnymi-ugolkami-ureplenie-fasada-min

 

Нанесення шару клейового розчину під армуючу сітку

При застосуванні пінопласту, армуючий шар слід виконувати на очищених від пилу після шліфування плитах не раніше, ніж через 3 дні після їх кріплення, але не пізніше, ніж через 3 місяці, якщо приклеювання відбувалося у весняно-літній період. Якщо протягом 14 днів пінопласт не був покритий армуючим шаром, потрібно оцінити його якість – пожовклі і пилові плити необхідно відшліфувати наждачним папером. Також потрібно ретельно оглянути технічний стан шару пінопластових плит, звертаючи особливу увагу на рівність поверхні і зв’язування плит з основою. Після нанесення клею слід відразу дуже ретельно втопити в ньому армуючу сітку.

При застосуванні мінеральної вати приклеєні плити неможна піддавати впливу вологи або дощу. Армуючий шар слід виконувати на плитах, попередньо прошпакльованих клеєм.

21-nanesenie-kleya-pered-armiruushey-setkoy-ureplenie-fasada-min

 

Приклеювання армувальної сітки

Для виконання армуючого шару потрібно використовувати сітку зі скловолокна щільністю не менше 145 г / м2. До приклеювання армуючу сітку не можна зберігати в умовах безпосереднього впливу атмосферних чинників, особливо сонця – воно викликає розтягнення сітки, а потім – помітну деформацію при приклеювання сітки до стіни.

Смуги армувальної сітки потрібно клеїти внапуск шириною близько 10 см. Шви сітки не повинні співпадати зі швами між пінопластовими плитами. Якщо не використовуєте кутові профілі з сітки, то на зовнішніх кутах сітка повинна заходити з обох сторін на відстань не менше 10 см.

22-prikleivanie-armiruushey-setki-ureplenie-fasada-min

 

Занурення сітки

Армуючу сітку потрібно дуже ретельно притопити в клей, вона повинна бути повністю невидима. Вона також ні в якому разі не повинна лежати безпосередньо на термоизоляционном шарі.

23-utoplenie-armiruushey-setki-ureplenie-fasada-min

 

Підрізання армуючої сітки

Після повного схоплювання клею в армованому шарі ділянки сітки слід відрізати гострим ножем уздовж нижнього краю цокольної планки.

24-podrezka-armiruushey-setki-ureplenie-fasada-min

 

Шліфування армуючого шару

Після завершення робіт на армованому шарі й повного висихання клею, нерівності поверхні потрібно відшліфувати наждачним папером.

25-shlifovanie-armiruushego-sloya-ureplenie-fasada-min

 

Нанесення ґрунтувальної фарби

Перед нанесенням штукатурки для підвищення її адгезії, зменшення поглинаючої здатності основи, запобігання появи плям, а також для правильного виконання структури штукатурки армуючий шар варто заґрунтувати грунтувальною фарбою в кольорі, наближеному до кольору штукатурки.

Необхідно пам’ятати, що штукатурний розчин потрібно наносити не раніше, ніж через 3 дня і не пізніше, ніж через 3 місяці після виконання армованого шару.

26-nanesenie-gruntovachnoy-kraski-ureplenie-fasada-min

 

Змішування штукатурки

При застосуванні мінеральної штукатурки вміст упаковки (25 кг) висипати в 4,5 л – 5,5 л чистої холодної води і перемішати з допомогою низькообертового дриля з мішалкою кошикового типу до отримання однорідної маси. Приготовлений розчин слід залишити приблизно на 5 хвилин і знову перемішати.

Готові штукатурні суміші: акрилову штукатурку або силіконову штукатурку або силікатну штукатурку безпосередньо перед застосуванням ретельно перемішати з допомогою низькообертового дриля з мішалкою кошикового типу до отримання однорідної консистенції. Потрібно пам’ятати, що в процесі приготування штукатурок необхідно чітко дотримуватися рекомендацій, викладених на етикетках виробів.

27-smeshivanie-shtukaturki-ureplenie-fasada-min

 

Нанесення штукатурки вручну

З допомогою гладилки з нержавіючої сталі нанести штукатурний розчин і розподілити до отримання шару товщиною в зерно. Потім затерти плоскою пластмасовою гладилкою для отримання бажаної фактури (“баранчик” – круговими рухами, “короїд” – вертикальними чи горизонтальними). Для того щоб уникнути виникнення перепадів кольору і структури, перерви в роботі потрібно планувати заздалегідь (наприклад, на кутах і виступах будівлі, під водостічними трубами, на стику квітів і т. д.). Процес висихання штукатурки, незалежно від її типу, полягає в випаровуванні води, а також надалі схоплювання і гідратації мінеральної сполучного речовини. В умовах низької температури навколишнього середовища, а також високої відносної вологості повітря процес висихання може тривати довше.

Нанесення мінеральної штукатурки:

28-1-nanesenie-shtukaturki-vruchnuu-mineralnaya-shtukaturka-ureplenie-fasada-min

Нанесення готової штукатурної суміші:

28-2-nanesenie-shtukaturki-vruchnuu-gotovaya-shtukaturnaya-smes-ureplenie-fasada-min

 

Формування структури “короїд”:28-3-napravlenie-dvizheniya-pri-formirovanii-shtukaturkoy-sruktury-koroed-ureplenie-fasada-min

 

Формування структури “баранець”28-4-napravlenie-dvizheniya-pri-formirovanii-shtukaturkoy-sruktury-barashek-ureplenie-fasada-min

 

 

Нанесення штукатурки методом напилення

Для напилення можна використовувати штукатурки зі структурою «баранець» товщиною приблизно 1,5 мм або 2 мм. В такому випадку потрібно використовувати штукатурний агрегат з пістолетом і відповідними форсунками: штукатурка завтовшки 1,5 мм – насадка 2 мм, штукатурка завтовшки 2 мм – насадка 3 мм. Тиск на агрегаті повинен становити 5,5-6 бар. Струмінь суміші необхідно розпиляти вертикально на відстані приблизно 25 см від стіни. Пістолет потрібно вести безперервним рухом по всьому фрагменту стіни, який є окремою частиною фасаду.

29-nanesenie-shtukaturki-metodom-napileniya-ureplenie-fasada-min

 

Фарбування мінеральної штукатурки

Мінеральні штукатурки призначені для наступного фарбування. Перш ніж приступити до фарбування, потрібно загрунтувати поверхню для вирівнювання її поглинаючої здатності, а також для того, щоб уникнути виникнення плям. В залежності від типу фарби необхідно використовувати відповідну грунтовку: під акрилову фарбу – акрилову грунтовку, під силікатну фарбу – силікатну ґрунтовку під силіконову фарбу – силіконові грунтовку.

Слід також пам’ятати, що мінеральну штукатурку перед фарбуванням акриловими і силіконовими фасадними фарбами необхідно витримати не менше 3 тижні, для силікатної фарби достатньо 3-5 днів.

30-okraska-mineralnoy-shtukaturki-ureplenie-fasada-min

 

Так що, як бачите, це робота досить трудомістка але при належному дотриманні технології, добитися хорошого результату цілком можливо

31-pravilno-vipolnenniy-sloy-shtukaturki-ureplenie-fasada-min

Автор перекладу: Андрій Марченко