Добре спроектована підлога з підігрівом дає вам можливість ефективно використовувати енергію, забезпечуючи розподіл температури всередині вашого будинку. Перерахуємо 16 найпоширеніших помилок при проведенні теплих підлог.
1. Немає проекту
Відстань і форма нагрівальних труб повинні бути адаптовані до параметрів подачі води в установці, товщині стяжки, матеріалу покриття підлоги і потребам в теплі. В іншому випадку, опалення буде неефективним, а експлуатація буде дорогою. Відсутність документації також призведе до проблем у разі збою. Проект також буде корисний, щоб легко домовитися з підрядником про надійність підрядної роботи.
2. Відсутність схеми для опалювального контуру
Фактичний маршрут опалення труб повинен бути відзначений на плані приміщення, особливо в перехідних зонах між приміщеннями, поруч зі стінами і під вікнами. Крім того, ви можете робити фотографії з будь-яким предметом (наприклад, коробка сірників, олівець тощо), це дозволить вам визначити фактичні розміри петлі. Завдяки цьому ми уникнемо випадкового пошкодження при подальшій фіксації предметів, які вимагають свердління в підлозі.
3. Погана організація робіт
Підігрів підлоги слід проводити після оздоблювальних штукатурних робіт. В іншому випадку, нагрівальні кабелі та інші компоненти установки можуть бути пошкоджені. Також помилково встановлювати шафи і колектори тільки після прокладки труб. Такий спосіб організації робіт може привести до пошкодження елементів вже виконаної установки.
4. Непідготовлена основа
Основа повинна бути очищена і висушена перед монтажними роботами. Установка по вологій поверхні часто призводить до появи неприємних запахів в подальшому. Поверхня також повинна бути вирівняна, так як стяжка поверх теплого полу повинна мати однакову товщину по всій поверхні. Занадто тонкий шар є обмеженням міцності і довговічності, а занадто товстий може привести до високої теплової інерції підлоги.
5. Заміна початково запланованого підлогового покриття
Така зміна істотно впливає на ефективність нагріву, знижуючи потужність нагріву навіть в два рази. В результаті кімната може бути холодною при низькій температурі зовнішнього повітря. Однак в таких ситуаціях температура подачі не може бути збільшена вище допустимого значення, оскільки це може пошкодити установку і підлогове покриття. У таких ситуаціях краще використовувати додаткові джерела тепла, наприклад, електричні нагрівачі.
6. Неправильно обрана крива нагріву
Налаштування погодного регулятору, що складається в основному з правильного вибору так званої кривої нагріву, вимагає великої обережності від установника, і це важко, тому що наслідки змін відчуваються тільки через кілька годин. З тієї ж причини ви повинні двічі подумати, перш ніж змінювати налаштування контролера.
Автоматизації погоди необхідні, оскільки в іншому випадку приміщення будуть перегріті. Несправність автоматики найчастіше виявляється в перехідні періоди – навесні і восени. Іноді, коли погода і температура дуже мінливі, автоматизацію погоди навряд чи можна відрегулювати, і тоді може бути краще контролювати опалення за допомогою кімнатного регулятора.
7. Відсутність компенсаторів підлогового опалення
Підлога з вбудованими трубами для підігріву підлоги вимагає розширювальних швів. Йдеться не тільки про створення компенсаторів в стяжці, але і також важливо розташувати труби контуру опалення так, щоб компенсатори не перетинали їх. Правильний спосіб показаний на малюнку.
Краще уникати перетину труб підлогового опалення з розширювальними швами. У місцях, де це неможливо, труби повинні бути захищені поліетиленовою трубою.
8. Мідні труби укладаються прямо в бетон
Бетон викликає корозію міді, тому звичайні мідні труби, використовувані, наприклад, у водопровідних системах, не підходять для обігріваються підлог. Мідні труби повинні бути покриті пластиковим шаром. Звичайно, альтернативою є використання труб з іншого матеріалу-пластика або багатошарових.
9. Неправильне з’єднання труб в петлях
Петлі підлогових труб повинні бути укладені в одну секцію, без з’єднань. Дозволяється встановлювати ремонтні муфти тільки в разі пошкодження труби. Можна використовувати тільки прес-роз’єми, які були схвалені для заливки бетону.
10. Немає посилення стяжки
У місцях, де очікується високе навантаження на підлогу, наприклад, для великої ванни, стяжка для підігріву підлоги повинна бути додатково посилена сталевою балкою з параметрами, регульованими навантаженням. Область армування повинна охоплювати область приблизно на 0,5 м більше, ніж область, що вимагає посилення.
11. Недотримання рекомендацій виробника щодо системи підлоги
При укладанні петель теплих труб звертайте увагу на їх допустиму довжину і мінімальний радіус вигину. Недотримання інструкцій призведе до збільшення гідравлічного опору, а це означає, що підлога не буде теплою. Занадто гострі вигини також можуть пошкодити труби. При прокладці петель для нагрівальних труб звертайте увагу на мінімальний радіус вигину, допустимий виробником.
12. Використання невідповідних труб
У підігріві підлоги використовуються провідники, що мають хорошу теплопровідність, стійкість до проникнення кисню і високу міцність. Використання неякісних продуктів може привести до їх пошкодження, і ви не можете замінити їх, не розбираючи підлогу.
13. З’єднувальні труби в підлозі
Щоб уникнути поломок, труби слід вибирати так, щоб вони не з’єднувалися в місцях, які будуть закриті носиком. Такі точки є “стратегічними”, тому що це поєднання, які накопичують бруд, призводять до дефектів. Довжина нагрівальних кабелів повинна бути обрана так, щоб стики не потрапляли під носик.
14. Розміщення розподільної коробки далеко від кімнат з підлогою
Розподільна коробка для обігріву підлоги повинна бути встановлена якомога ближче до кімнати з підігрівом підлоги, а не, наприклад, у віддаленій котельні. Крім того, цей простір повинен забезпечувати зручний доступ.
Варто пам’ятати, що розподільник в зборі виділяє багато тепла, що може викликати локальний перегрів невеликих приміщень (не варто, наприклад, розміщувати розподільник в коморі). Рішенням проблеми може бути ізоляція коробки полістирольним роздільником. Коробка з колектором повинна бути встановлена в легкодоступному місці.
15. Немає тесту на витік
Перед заливкою стяжки установку необхідно заповнити водою, а через кілька годин переконатися, що тиск в ній не падає надмірно. На цьому етапі набагато легше виявити і усунути витік, ніж після заливки труб.
16. Невідповідне покриття підлоги
Перед покупкою оздоблювальних матеріалів переконайтеся, що вони підходять для теплих підлог. Не рекомендується використовувати товстий дерев’яний паркет і пухнасті килими. Вони блокують тепло, що виділяється теплим полом, що робить його неефективним і дорогим в експлуатації.