Ремонт кухні: ціна, поради, фото

Ремонт кухні: ціна, поради, фото

Кухня – це найважливіше місце в квартирі. Як правило, там ми проводимо більшість домашнього часу (крім сну). Особливо зараз, коли в сучасних новобудовах кухні стали робити більш комфортною площею. Тепер тут і гостей комфортніше прийняти і робочий простір можна організувати.

Тому до ремонту кухні потрібно підійти дуже ретельно. Необхідно заздалегідь подумати над можливими рішеннями дизайну, вивчити досвід людей, які вже зробили свої помилки, ну і записати те, на що особливо слід звернути увагу.

Ось таку інформацію ми і пропонуємо почерпнути з нашого матеріалу. Крім того, на прикладі реально виконаних ремонтних робіт, ми пропонуємо дізнатися яка ціна ремонту кухні в новобудові м. Києва.

 

Поради по ремонту кухні

Яке вибрати покриття підлоги на кухні

Що ми чекаємо від покриття підлоги на кухні в силу особливостей даного приміщення – воно має добре чиститися, не вбирати вологу і бути стійким до пошкоджень. Розглянемо найбільш популярні варіанти.

Керамічна плитка – найбільш поширений тип покриття. З плюсів – влагостійка, міцна, зносостійка, вогнетривка і величезний вибір дизайну. З мінусів – низька теплоізоляція. Плитка, на мій погляд, це кращий вибір для кухні.

Лінолеум. Поширений двох видів – натуральний (основою служать тканини або лляне, конопляне волокно) та з ПВХ. Провідні марки натурального лінолеуму: Forbo, Armstrong і Tarkett. Переваги його в тому, що він повністю складається з екологічних компонентів і він «теплий». Недоліки – ціна – 15-25 євро за кв. м., вимагає догляду, крім того – горючий.

Головною перевагою лінолеуму з ПВХ є його відносна дешевизна і простота (а відтак і економія) в укладанні. Недоліки – повністю із синтетичних компонентів в безпеці яких я, як звичайний споживач, не можу бути впевнений; горючий.

Паркет. У робочій зоні кухні краще не використовувати. Вплив вологи для нього шкідливий.

Ламінат. Можна вибрати вологостійкий, стійкий до пошкоджень. До недоліків відносять – гучність (це помітно якщо ходити у взутті, особливо на підборах). Це не погане покриття для підлоги в кухні, тому тут просто грають роль індивідуальні переваги.

Чим обробити стіни на кухні

Розмірковуючи над цим питанням, зверніть увагу на найбільш популярні варіанти. Нижче ми підібрали кілька наочних фотографій з вдалою реалізацією всіх цих способів обробки. Розбирати їх плюси мінуси немає сенсу – тут головне це індивідуальні переваги.

  1. Шпалери вологостійкі. Фотошпалери
  2. Фарбування стін
  3. Декоративна штукатурка
  4. Керамічна плитка
  5. Обробка під камінь/цегла

З чого зробити кухонний фартух

Кухонний фартух це поверхня стіни, розташована над стільницею. Головні вимоги до матеріалів її обробки це:

  • стійкість до забруднень та відносно легке очищення. Тобто не підходять матеріали пористі, водопроникні, шорсткі
  • термостійкість – щоб не деформувалися внаслідок впливу тепла від печі

Найбільш поширеними видами обробки кухонного фартуха є:

  • керамічна плитка
  • скло
  • пастикова панель
  • мдф з кольоровим покриттям

Подивіться кілька фото з різними прикладами кухонних фартухів

Яку зробити стелю на кухні

Штукатурка і фарбування. Дешевше всього, просто. При перепадах висот більше ніж 3 см вже не дешево і не так просто.

Гіпсокартон та фарбування. Вирівнює будь-яку кривизну стелі. Увагу на якісний монтаж (проклейка сітками тощо).

Натяжні стелі. Прості в монтажі, миються, не бояться затоплення від сусіда зверху. З недоліків – можуть бути легко пошкоджені гострим предметом.

Ще є варіанти, які йдуть в минуле – це шпалери на стелю, плити з ПВХ.

На мій погляд стеля на кухні (та й у квартирі взагалі) має бути просто дуже рівною і чисто білою. Щоб і уваги до себе не привертала і не набридала ніколи.

Поради по електриці

Вивести кабель:

  1. для телевізора (в тому числі і TV кабель). Якщо ви збираєтеся повісити телевізор на стіну, то набагато зручніше буде провести кабель в штробах прям під саме місце кріплення телевізору
  2. для кондиціонера. В даному випадку також прихована проводка буде виглядати більш естетично, ніж дроти, які звисають до найближчої розетки
  3. для витяжки
  4. для світильників, прикріплених знизу кухонних шафок для підсвічування робочої поверхні. Невеликі люмінесцентні світильники, встановлені там, виявляться дуже корисними
  5. для духовки. Якщо ви збираєтеся ставити електричну духовку, то зверніть увагу, що навіть у новобудовах, в яких передбачена установка електропечі, швидше за все, буде виведено тільки один кабель для підключення електропечі. І якщо ви хочете встановити окремо вбудовану варильну поверхню і вбудовану духову шафу, то необхідна буде ще одна розетка
  6. додати розеток. Як правило, при ремонті кухні з нуля (наприклад, у новобудові) є сенс додати розеток в області робочої поверхні. Стандартно їх встановлюють 2-3 штуки, але зараз використовується великий асортимент електроприладів, які постійно включені в мережу – чайники, мікрохвильові печі, кавоварки. Тому непогана ідея – встановити розетки в блок штук на 5 мінімум (використовуйте рамку для розеток)
  7. І не забувайте фотографувати і відзначати на схемі будь-яку прокладку мереж. В подальшому це полегшить вибір місця під свердління, кріплення і т. п.

image description

Поради по сантехніці в кухні

  1. Редуктора тиску води. Поставте відразу на стояк холодної та гарячої води два таких прилади. Їх завдання стабілізувати тиск у водопроводі. Це захистить від гідроудару як техніку (пралку, посудомийку) так і трубопровід із змішувачем
  2. Вивід під посудомийну машину. Далеко не всі відразу після ремонту кухні встановлюють посудомийну машину. Але не можна виключати таку перспективу. Тому простіше відразу підвести комунікації для такого обладнання і передбачити в кухонних меблях можливе місце під неї (тимчасово обладнавши там шафку відповідного розміру), ніж потім переробляти вже існуючу кухню

remont-kuhny

Поради щодо кухонних меблів і техніки

  1. Напівпрозорі дверцята на кухонних шафках не практично – проглядається все, що знаходитися на полицях.
  2. Не використовуйте на нижніх шафках ручки з гострими кутами – в цілях безпеки, щоб не раниться ними і не чіплятися одягом.
  3. На глянцевих фасадах кухонних меблів легко видно найменше забруднення. Якщо захочете ставити такі, то будьте готові їх часто протирати
  4. Скляні обідні столи не практичні. На склі все одно поступово з’являються подряпини. Крім того така поверхня видає досить сильний звук, коли на неї ставлять посуд, що може бути не завжди приємно, наприклад, коли в сім’ї сплять маленькі діти.
  5. На стільниці передбачте наявність вільних поверхонь між раковиною і плитою, а також між плитою і холодильником. Так завжди буде місце, куди поставити предмети, які дістали з раковини або холодильника.
  6. Не встановлюйте духову шафу в іншому місці, ніж варильну поверхню. Інакше або доведеться ставити дві витяжки, або змиритися з тим, що запахи з духовки поширюються по всій кімнаті

skilky-stoit

Ремонт кухні ціна

Примітка

Ціни на ремонт кухні наведені для новобудови в м. Києві за станом на 2015 рік. Взагалі ціни в гривні, але для того, щоб зберегти актуальність статті ми перевели їх в еквівалент доларів США.

В матеріалах враховано вартість всіх будівельних і оздоблювальних матеріалів (в тому числі плитки). Не врахована вартість кухонних меблів, техніки, світильників, змішувача.

Вихідні дані

Будинок монолітно-каркасний, новобудова, Київ, без оздоблення але зі стяжкою і штукатуркою

Площа кухні – 11 кв. м.

Рівень готового ремонту – можна охарактеризувати як «бізнес сегмент» (уже не «економ» але ще не «преміум»). Тобто без особливих надмірностей, але з нормальних матеріалів і з гарною якістю.

Кошторис послуг і матеріалів на ремонт кухні (прайс-лист)

Етап ремонту кухніод вим.кол-воВартість
матеріалів (у.о.)
Вартість
роботи (у.о.)
Сантехніка:
Розводка трубточка18325
Штроби під трубим. пог411
Сифон під мийкушт1108
Електрика:
Штроби під електропроводкум. пог7,513
Прокладка кабелю із закладеннямм. пог7,55,255,5
Буріння отворів під розетки (бетон, цегла)шт525
Монтаж розеток, вимикачівшт1221,618
Встановлення точкових світильниківшт4179
Стіни:
Шпатлівка “старт”кв.м.342282
Проклейка фасадної сіткикв.м.342535
Шпатлівка “фініш”кв.м.341298
Монтаж плитки на фартухкв. м.32423
Обклеювання шпалерамикв. м.315276
Віконні укосим. пог51115
Установка дверішт.112220
Підлоги:
Плитка, клей, затиркакв. м.11,593100
Монтаж плінтусум. пог132618
Стелі:
Монтаж гіпсокартонної конструкціїкв. м.11,51468
Шпаклівка стелі фінішкв. м.11,5944
Фарбування стелі в три шарикв. м.11,5836
Стельовий плінтус – монтаж, фарбуваннякв. м.14531
Гіпсокартонний короб під витяжкум. пог.4,51723

Разом загальна ціна:

  • робіт – 783 у.о.
  • материалів  – 576 у.о.
  • загалом – 1360 у.о.
  • з розрахунку на кв.м. – 118 у.о.

 

Автор: Андрій Марченко