Як утеплити стіни пінопластом своїми руками

Як утеплити стіни пінопластом своїми руками

За підрахунками фахівців близько 45% всіх тепловтрат будівлі, відбувається через його стіни. Тому, щоб уникнути подібної долі і максимально зберегти тепло свого житла в зимовий період, варто навчитися тому, як утеплити стіни пінопластом своїми руками, вигідно і надійно. До того ж, в умовах систематичного підвищення цін на енергоносії, тема Як правильно утеплити стіни, залишається найбільш актуальною.

 

 

Навіщо утеплювати стіни пінопластом?

Даний матеріал має високі тепло – і звукоізоляційні характеристики, тому технологія утеплення стін пінопластом отримала величезну популярність і затребуваність. До того ж, цей матеріал фінансово вигідний, адже на відміну від інших аналогів на ринку, найбільш доступний і дешевий.

 

Пінопласт як утеплювач-плюси і мінуси

Якщо ви вирішили вибрати утеплювачем свого будинку пінопласт, вам необхідно ознайомитися, як з позитивними сторонами даного матеріалу, так і негативними.

Плюси

 • прийнятна ціна
 • простота монтажу
 • висока тепло-звукоізоляція
 • широка сфера застосування
 • багатофункціональність матеріалу
 • не піддається впливу мікроорганізмів

Мінуси

 • низька стійкість до механічних пошкоджень
 • низька стійкість до впливу розчинників
 • низька стійкість до впливу УФО
 • при горінні, пінопласт може виділяти шкідливі речовини.

Висновок: внутрішнє утеплення пінопластом не рекомендується, доречно лише утеплення стін пінопластом зовні.

На замітку!

При необхідності, для внутрішнього утеплення можна застосовувати самозагасаючий пінопласт, який не підтримує горіння. Однак варто врахувати, що не всі пінополістиролові матеріали для утеплення, насправді такими є, тому ретельно вибирайте виробника і детально вивчайте інформацію на упаковці товару.

 

 

Технологія утеплення стін пінопластом

Правильно утеплити стіни пінопластом можна тільки при дотриманні всіх правил і технологій. Однак перш ніж приступити до утеплення фасаду приватного будинку (і не тільки), потрібно правильно вибрати пінополістирол, щільність якого не повинна бути менше 25кг/м3, а товщина відповідно, не менше 25 см.

Чому? Тому що, пінопласт з меншою щільністю не зможе забезпечити достатньої жорсткості фасаду будівлі. Отже, виникне проблема обштукатурити будинок зовні, а також «випадково» нанести механічні пошкодження фасаду.

 

Підготовка поверхні стіни

Якщо ви визначилися з утеплювачем і його якістю, можна приступати до першого етапу утеплення – підготовці поверхні стіни.

Для початку необхідно досліджити поверхню. Підгрунтя обов’язково має бути сухим, міцним і без видимих руйнувань. Далі стіна будівлі очищається від пилу, масляних плям, різного роду напливів, які можуть перешкодити зчепленню матеріалу з основою.

Якщо є тріщини-шпаклюємо, жирні плями можна видалити розчинником.

Після того, як підготовка поверхні стіни закінчилася, приступаємо до грунтовки.

Це дуже важлива маніпуляція при будь-якому стані стіни, адже вона зміцнить поверхню для кращого зчеплення клею зі стінкою, а також зменшить водопоглинання основи.

Грунтовка наноситься в один або два шари (якщо поверхня пориста), великий пензлем або валиком. Якщо площа велика, грунтовку можна нанести за допомогою розпилювача. Грунтуючий шар, після нанесення, повинен бути витриманий протягом 5-6 годин.

 

 

Монтаж стартового профілю

Після закінчення всіх підготовчих робіт, можна приступати до монтажу стартового профілю. Важливо, щоб ширина профілю відповідала товщині встановлюваного утеплювача.

Етапи монтажу стартового профілю:

 • за допомогою водяного рівня або натягнутої нитки відбити перший ряд, який буде основним
 • встановити цокольний профіль, починаючи з кута
 • проштробити отвір під дюбеля в стіні з кроком не більше 45-50 см
 • закріпити профіль за допомогою дюбелів, забиваючи їх молотком
 • використовувати шайби в процесі монтажу для виправлення нерівностей поверхні, а також між стінами

 

Цокольний профіль обов’язково потрібно застосувати при утепленні фасаду пінопластом, а не тільки для вікон.

 

Поклейка пінопласту

Після того, як монтаж стартового профілю завершено, необхідно підготувати розчин, що клеїть для поклейки пінопласту.
Для цього вам знадобиться 0,25 л води на 1 кг сухої суміші.

Все це ретельно перемішується нізкооборотним дрилем, для утворення однорідної маси без грудочок. Після цього витримуємо дану суміш 5 хвилин і знову перемішуємо. Розчин готовий, і його можна використовувати в роботі близько 3-х годин.
Після цього готуємо плити пінопласту до поклейки. Звільняємо їх від пилу, приміряємо до стіни, при необхідності обрізаємо і тільки після цього наносимо клеїть шар.

Шар клею можна наносити точками по всій поверхні утеплювача або ж смугами.

Плити необхідно щільно приклеювати одну до іншої в шаховому порядку. Ширина швів не повинна перевищувати 2 мм.
Зайвий клей між швів потрібно прибрати за допомогою води до того як він затвердіє, інакше потім утворюється «місток холоду», який знижує ефективність всієї системи теплоізоляції.

 

 

Кріплення пінопласту дюбелями

Для механічного кріплення пінопласту знадобляться дюбеля грибки, обов’язково з пластиковою серцевиною, яка на відміну від металевої, запобігає появі «містку холоду» в місцях фіксації пінопласту.

 

Отвори роблять по кутах листа і в центрі.  Кількість дюбелів беруть з розрахунком 4-8 шт. на 1 лист. Місця кріплення дюбелів потрібно промазати клейовою сумішшю .

 

Армування пінопласту сіткою

Армування має на увазі наклеювання сітки за допомогою армуючої суміші. Яка замішується в таких же пропорціях, як суміш для поклейки пінопласту.

Перший шар наноситься на пінопласт не менше 1,5-2 мм. після чого сітка «вдавлюється» на лист за допомогою гладилки.

Наступні шари сітки укладаються трохи з нахлестом. Щільність сітки повинна бути близько 160г / м2∙.

На кутах, укосах і дверних отворах сітку кріплять за допомогою перфорованих куточків.

Для того щоб приховати рельєф сітки, необхідно нанести ще один шар суміші. Після його висихання, наноситься завершальний вирівнюючий шар армуючого розчину, після чого шпателем вирівнюється поверхня.

Після повного висихання (через 24 години) слід нанести грунтуючу фарбу для підготовки під штукатурку. Також можна застосувати фасадну фарбу.

 

 

Поради щодо теплоізоляції зовнішніх стін

Як провести утеплення фасаду пінопластом своїми руками ви вже знаєте, проте на завершення хочеться додати ще кілька порад.

Як правильно утеплити будинок і не зазнати збитків:

 1. Не варто економити на щільності пінопласту.
 2. Не потрібно використовувати в якості армуючої суміші, розчин для поклейки екструдованого пінополістиролу (піноплекс).
 3. Застосовувати не якісну сітку.
 4. Порушувати послідовність технології армуючого шару.
 5. Не використовувати найдешевший пінопласт всередині будинку.
 6. Екструдований пінополістерол застосовувати тільки для цокольної теплоізоляції.

Тепер ви точно знаєте про те, як утеплити будинок пінопластом правильно, швидко і надійно, без допомоги будівельних компаній.