Ремонт кухні: 4 етапи підготовки

Ремонт кухні: 4 етапи підготовки

Ваш ремонт кухні буде йти без авралів і простоїв, якщо ви заздалегідь подбаєте про дотримання викладених тут рекомендацій.

 

Ремонт кухні. Підготовка.

При ремонті квартири один з найбільш відповідальних ділянок робіт – це ремонт кухні. Це приміщення зазвичай найбільш функціонально використовується. Тому краще ретельно підготуватися до тимчасової недієздатності кухні, щоб зменшити можливі незручності.

dizayn-kukhni-053

1. Складіть список необхідних покупок

Заздалегідь визначитеся, яке нове обладнання ви будете купувати. Виберіть конкретну модель, постачальника і домовтися про терміни поставки. А ще краще придбати всі кухонні меблі, сантехніку та обладнання заздалегідь (якщо при ремонті кухні у вас є місце, де все це складувати).

Це начебто цілком проста порада, але вона значною мірою може допомогти вам уникнути простоїв під час ремонту кухні. Здається, що можна багато чого буде вибрати в процесі ремонту квартири, але коли починаються роботи, життя стає трохи більш хаотичним.

Не знаючи точних розмірів кухонних меблів, підрядник не зможе чітко викласти плиткою кухонний фартух (доведеться десь робити з запасом – а навіщо ці зайві витрати?). А якщо від вас вислизнуло питання своєчасної покупки мийки, то доведеться чекати її постачання, щоб виконати відповідний отвір у стільниці і підключати сантехніку.

dizayn-kukhni-044

2 Озвучте свої очікування підряднику

Мається на увазі не просто розповісти підряднику, щоб ви хотіли зробити в своїй кухні. Потрібно налагодити діалог і обговорити всі основні моменти. Визначити, які очікування та ідеї реальні, а які повинні бути скориговані. Підрядник також повинен розуміти, що саме від нього очікують і вимагають. Такий діалог допоможе уникнути непорозумінь, коли раптом виявиться що хтось когось неправильно зрозумів і тому зроблено не так, або не в ті терміни, або не таким матеріалом.

Як замовник, ви повинні здійснювати певний контроль над графіком ремонту кухні. Також, витрачаючи надто багато часу на прийняття рішень, ви теж можете стати причиною значної затримки.

Ось деякі питання, які можна розглянути і обговорити з вашим підрядником:

 

 • Як довго буде тривати ремонт кухні?
 • Попросіть вашого підрядника визначити, що ви можете зробити, щоб не стати причиною затримок. Часто це означає, що бажано мати на місці всі матеріали, обладнання та меблі, а також визначитися з усіма проектними рішеннями.
 • Обговоріть контроль над пилом. Як буде захищена інша частина квартири від потрапляння будівельного сміття і пилу?
 • Обговоріть вивезення сміття. Відразу сміття буде упаковуватися в мішки або це буде виконано після завершення якихось конкретних етапів ремонту квартири або кухні. Хто буде відповідати за вивезення і зантаження сміття?
 • Які частини квартири робітники можуть використовувати? Де буде місце для різання плитки та дерева? Якою частиною туалету і ванної можна користуватися?
 • Які умови прибирання? Деякі підрядники прибирають в кінці кожного дня, в той час як інші цього не роблять. Якого рівня буде остаточне прибирання після ремонту кухні? Визначтеся, що саме ви хочете, але приймайте до уваги, що деякі ваші запити можуть означати більше витрат.
 • Якщо ви не купуєте матеріали самостійно, то обговоріть, які саме марки, наприклад, будівельних сумішей будуть використані. Адже існує досить відчутний розкид як за ціною так і за якістю.
 • Години і дні роботи? Будуть працювати по вихідним? Узгодьте час виконання гучних робіт. Існують як законодавчі норми, так і у вашому будинку можуть бути свої договірні обмеження (наприклад, не проводити гучні роботи під час обідньої дитячого сну ). Організуйте такі речі як ключі, код від замку в парадному. Нехай сусіди знають, що ви починаєте ремонт квартири, і їм доведеться трохи потерпіти будівельний шум і тимчасове забруднення загального коридору. Визначтеся, як часто ви хотіли б зустрічатися з керівником бригади підрядників. Може кожен день і немає необхідності його бачити – для цього може бути визначений конкретний день або узгоджений порядок організації таких зустрічей.

 

dizayn-kukhni-080

3. Звільніть ваші шафки

Якщо ремонт кухні відбувається не в новобудові, то, напевно, у ваших кухонних шафках накопичилося багато різного кухонного приладдя, посуду, спецій і т. п.

Замість того, щоб просто вивантажити все це в коробки і відкласти процес сортування на потім, займіться оптимізацією вмісту зараз, це дозволить відразу позбутися непотрібних предметів і доставить потім набагато більше задоволення при заповненні нових шафок у відремонтованій кухні.

Отже, яке сортування можна зробити на даному етапі:

 

 • відкласти те, що підлягає викиданню (залишки декоративних свічок, залежалі спеції, елементи декору тощо)
 • відкласти те, що знадобитися для тимчасової кухні на момент проведення ремонту (кілька столових приборів, тарілок і чашок)
 • те, що буде повернуто в нову кухню, але поки використовуватися не буде, краще скласти в пластикові коробки з кришками, щоб захистити від попадання пилу.

 

Але, звичайно, якщо у вас великий набір посуду та кухонних приналежностей то всім цим можна зайнятися в подальшому, під час виконання ремонту кухні.

dizayn-kukhni-078

4. Встановіть тимчасову кухню

Чим більш організованим і підготовленим, ви будете в цьому питанні, тим комфортніше пройде час ремонту квартири.

1) визначте місце

Готування і харчування під час ремонту стають більш нудними. І незалежно від того, чи будете ви використовувати напівфабрикати чи ні, ви не обійдетеся без повноцінного місця для приготування їжі. Налаштуйте тимчасову кухню так, щоб вона не була на шляху будівництва. Обладнайте куточок, наприклад, у вітальні з портативним столом, кількома складними стільцями і тумбою з шухлядками, яка зможе стати основою для електропечі.

2) оптимізуйте кухонні приналежності

Під час ремонту на кухні процес приготування їжі буде порушено однозначно. Готувати амбітні страви буде зовсім непростим завданням. Тому безліч різного кухонного приладдя, призначеногох для приготування більш складних страв – можна відкласти подалі. Будьте нещадні – як часто ви збираєтеся використовувати ваш кухонний комбайн або вафельницю? Залиште під рукою лише предмети першої необхідності.

3) побудуйте меню на використанні малої побутової техніки

Портативні робочі конячки, такі як мультиварка, мікрохвильова піч, тостер, можуть зайняти вирішальне місце в приготуванні основних страв.

4) використовуйте одноразовий посуд

Без доступу до вашого звичного місця для миття посуду, ви будете змушені проявляти неабияку творчість у цьому питанні (ванна, відкритий шланг, тазик повний мильної води).

Зробіть життя простішим – використовуйте одноразовий посуд, чашки і столові прилади. Ви значно скоротите обсяг того, що необхідно мити, і вбережете себе від накопиченого брудного посуду і витрат на його мийку набагато більшого часу, ніж зазвичай.

5) тримайте запас нешвидкопсуючих закусок

Коли ви голодні, але не може переконати себе почати приготування повноцінного обіду в вашій «похідної» кухні, закуски можуть врятувати ваш шлунок. Фрукти, консерви, крекери, сухі ковбасні вироби можуть стати основою швидкого перекусу для крайнього випадку.

dizayn-kukhni-077

 

Заплануйте відпустку або поїздку

Якщо ви планували відпустку або ділову поїздку, можливо саме тепер настав підходящий час. Якщо ви будете почувати себе комфортно в тому плані, що роботи по ремонту квартири будуть проходити у вашу відсутність. Також, це може бути хорошим часом, щоб відвідати родичів.

dizayn-kukhni-062

Думайте про хороше

За великим рахунком, ремонт в квартирі, це лише короткий період незручності на тлі багаторічного комфорту і задоволення. Тримайте цей процес у перспективі та розглядайте тимчасові труднощі як якусь пригоду. Коли ви будете перебувати в новій кухні, минула суєта швидко забудеться.

dizayn-kukhni-079

Использованы материалы: Rebekah Zaveloff, Lisa Frederick

 

Автор: Андрій Марченко