Дизайн кухні: 15 найкрасивіших кухонь в 2014 році

Дизайн кухні: 15 найкрасивіших кухонь в 2014 році

Кухня в скандинавському стилі? Або, може бути, в сільському? Або, швидше сучасний мінімалізм? Якщо ви не знаєте, який підібрати дизайн, надихністься фотографіями 15 найкрасивіших кухонь в 2014 році за версією польського журналу.

 

У найцікавіших кухонних проектах 2014 року в Польщі домінують три стилю – скандинавський стиль, стиль кантрі (сільський) і сучасний мінімалізм. Модним було також комбінування протилежних стилів, частіше за все це стиль ретро в поєднанні з сучасними елементами дизайну.

Скандинавський стиль – це стриманість і простота. Тобто, практично відсутність декору, світлі природні кольори, а також наголос на натуральних матеріалах, насамперед на дереві.

Найкрасивіші кухні: білі меблі, дерево, мінімалізм

dizayn-kuhni-2014-02
Фото: Mariusz Bykowski

 

У всіх популярних стилях дизайну кухні помітний один загальний прийом, яким є використання білих меблів. Використовуються як на кухонних фасадах з лакованого МДФ, так і на обробці дерев’яних шафок. Ймовірно, причиною цього є те, що біла кухня виглядає естетичною, акуратною й універсальною.

 

dizayn-kuhni-2014-03
Знімок: Mariusz Bykowski

 

З матеріалів найчастіше застосовується дерево (в основному на підлозі, стіни, стільниці, а іноді – для кухонних меблів). Це також природно, оскільки для скандинавського стилю і стилю кантрі дерево апріорі є переважним матеріалом, а в сучасному мінімалістському дизайні, дерево виступає в якості елемента, який дещо пом’якшує інтер’єр, і додає йому візуальної теплоти.

dizayn-kuhni-2014-04
Фотограф: Mariusz Bykowski

 

Також звертає на себе увагу використання аксесуарів з оригінальними, незвичайними формами, як, наприклад, дзеркало на цій фотографії. Звичайно дизайнерські меблі підкреслюють екстравагантність таких елементів внутрішньої обробки, як пофарбовані в білий колір цегляна стіна і паркет. Як на мій погляд, без таких акцентів подібний дизайн міг би виглядати дещо гнітюче.

 

dizayn-kuhni-2014-05
Фото: Mariusz Bykowski

 

Ця кухня практично в чорно білих тонах. Темна підлога перегукується з темною стільницею на барній стійці і все це на тлі білих кухонних меблів. Протиставлення протилежних кольорів присутнє також між барними і обідніми стільцями. Два оригінальних аксесуара заслуговують окремої уваги – це елемент барної стійки з необробленої дошки і, звичайно, білосніжні світильники. Цікаво, чи легко такі світильники піддаються чищенню? Інакше недовго вони будуть зберігати свою первозданну чистоту.

dizayn-kuhni-2014-06
Знімок: Mariusz Bykowski

 

Тут деревина дуже органічно вписалася в загальну концепцію. Візуально здається, що матеріал для підлоги, стільниці та фасадів використаний один і той же. Кілька запитань викликає функціональність таких рішень, а саме відносно мала кількість місць для зберігання. Але, можливо, ця задача вирішена в іншій частині кухні, яка не представлена на фотографії – там де розміщена пічка, в тому числі.

dizayn-kuhni-2014-07
Фотограф: Radosław Wojnar

 

Декоративні елементи можуть бути яскравих, інтенсивних кольорів. Тим самим забезпечується контраст до решти однотонного дизайну гарної кухні. Взагалі такі інтер’єри “роблять” саме неординарні елементи. Зверніть увагу, наприклад, на витяжку або стільці-бочки.

 

dizayn-kuhni-2014-08
Фото: Marcin Czechowicz

 

У більшості ж прикладів, відібраних польським журналом в якості найкрасивіших кухонь 2014 року, застосування декоративних елементів зведено до мінімуму. А ті, які застосовуються, поєднуються за кольором з іншими елементами дизайну. На даному фото, по-моєму, це вже пік мінімалізму в кольорі. Можна подумати, що це фото зроблено чорно-білим у редакторі, але бежеві тони в іншій кімнаті вказують, що це не так. Зате в такій кухні буде відмінно виглядати, наприклад, салат з червоних помідорів :)).

 

dizayn-kuhni-2014-09
Знімок: Marcin Czechowicz

 

Особливістю цього прикладу є використання кухонного острівця. Причому він функціонує і як частина робочої поверхні (з встановленою мийкою), так і як барний столик (з приставленими стільцями).

 

dizayn-kuhni-2014-10
Фотограф: Marcin Czechowicz

 

Звертає на себе увагу досить часте застосування плитки “кабанчика” в обробці фартуха. У цьому прикладі, все ж, стерильна білизна дизайну, на мій погляд, вдало розбавлена теплими тонами деревини на підлозі і стільниці.

 

dizayn-kuhni-2014-11
Фото: Sylwester Rejmer

 

Дизайн кухні можна віднести до сільського стилю. Приналежність до нього підкреслюють аксесуари: самовар, полички, стільці, змішувач. А такі деталі як біла плитка на підлозі, біла меблі і фартух, вносять елементи мінімалізму.

 

dizayn-kuhni-2014-12
Знімок: Bernard Białorucki

 

Використання зонування простору, дозволяє відокремити обідню зону від зони приготування їжі.

 

dizayn-kuhni-2014-13
Фотограф: Michał Przeździk-Buczkowski

 

Чесно кажучи, проаналізувавши всі попередні фотографії, як-то переситився білим кольором. Його теж, напевно, має бути в міру. Тому, такий як на цій фотографії дизайн кухні,  вже дещо більше радує око. Так, тут теж багато білого, але він вже не є переважаючим над  всіма іншими відтінками.

 

dizayn-kuhni-2014-14
Фото: Mariusz Bykowski

 

Дуже красиво перекликаються кольори різних аксесуарів. Стілець і чайник є абсолютно різними елементами але чітко пов’язані один з одним абсолютно однаковим кольором. Особливо це цікаво виглядає, коли вони контрастують на іншому, більш монотонному тлі. Роблячи ремонт квартири і кухні, можна звертати увагу на створення таких, на перший погляд випадкових зв’язків.

 

dizayn-kuhni-2014-15
Знімок: Marcin Czechowicz

 

В даному випадку приклад ретро дизайну в білому кольорі.

 

dizayn-kuhni-2014-16
Знімок: Marcin Czechowicz

 

Ось світлий паркет, в кухні ймовірно більш кращий, ніж світла плитка з точки зору експлуатації. Або потрібно звертати увагу на те, щоб плитка була не шорстка, щоб бруд не забивався. А також є глянцева, щоб не ковзала і не відображала розводів. Крім того, потрібно розуміти, що біла затирка швів досить швидко стає брудно-сірою. А постійно її чистити – досить трудомістко.

У цілому, по перегляду цього списку ТОП, склалася думка, що виділяти ці кухні як найкрасивіші, досить спірно, оскільки всі вони якось сильно однотипні. Більше підходить тут рейтинг “найкрасивіші білі кухні”, але про смаки не сперечаються. Наведені приклади все ж цікаві деякими своїми елементами і знахідками дизайну. Так що дивіться, вигадуйте своє, і робіть ремонт квартири і кухні з натхненням.

 

Автор: Андрій Марченко

Цей запис має один коментар

  1. Mental Health

    |

Коментарі закриті.