Розпис стін в інтер’єрі

Розпис стін в інтер’єрі

У сучасному дизайні інтер’єру все частіше використовується такий давній, але не менш актуальний декоративний прийом, як розпис стін і стель. Дана стаття дає базову інформацію з художнього розпису.

 

Дійсно, мистецтво малювання на стінах приміщень виникло багато тисяч років назад, у вигляді наскального живопису, але навіть і в наш бурхливий вік розквіту різноманітних технічних інновацій, воно не втрачає своєї новизни і привабливості.

Декоративний розпис стін використовують для унікального художнього оформлення приміщень найрізноманітнішого призначення: будинків, квартир, офісів, кафе, ресторанів, дитячих садків, басейнів, салонів краси та багато іншого. Безсумнівно, що саме цей вид декоративного оздоблення інтер’єру є на сьогоднішній день найбільш ексклюзивних і статусним.

Матеріали – що і для чого

Звичайно, сьогодні, розпис стін значно відрізняється як від того, що існував кілька століть тому, як і від того, що був поширена в середині і наприкінці двадцятого століття. Багато в чому це обумовлено появою нових матеріалів, а також прогресом усієї будівельно-оздоблювальної галузі.

На відміну від минулих років, сьогодні існує кілька різновидів фарби, за допомогою якої створюється настінний розпис: олія, акрил, темпера. Якість фарби, як і її вартість, також істотно різниться в залежності від виробника і складу, однак акрилові фарби значно дешевше олійних і темперних фарб.

Крім безпосереднього малюнка тими чи іншими видами фарб, існує такий вид оформлення стін, як створення рельєфного зображення, яке виступає над площиною стіни, і створює більш «живий» характер поверхні, збагачуючи її грою світла і тіні. Основа такої композиції, тобто сам рельєф, створюється спеціальною рельєфною штукатуркою базового білого кольору. Далі поверхня зображення покривається відповідним кольором і вкриваэться лаком.

Існує дуже цікавий прийом розпису стін і стель по поверхні, заздалегідь покритій яким-небудь видом штукатурки. Цей спосіб з’явився відносно недавно, завдяки широкому поширенню обробки стін декоративними штукатурками. Він підходить тим, у кого ремонт вже практично закінчено, стіни поштукатурені, але в останній момент виникло бажання доповнити інтер’єр ще й художнім розписом. В такому випадку, художники виконають розпис по вже існуючій штукатурці – це ніяк не вплине на якість зображення, але додатково додасть йому певний художній ефект.


Сюжети і техніка

Різноманіття сюжетів і технік, робить розпис стін і стель, самим ексклюзивним і привабливим видом декоративного оформлення інтер’єру. Фантазія дизайнера і замовника в цьому виді монументального мистецтва практично нічим не обмежена.

Морські, міські, лісові пейзажі візуально розширять простір, квіткові мотиви і геометричні орнаменти внесуть певний шарм, підкреслять загальний стиль приміщення. Розпис стін і стель здатний значно гармонізувати будь-який інтер’єр, розставити колірні акценти, підкреслити не тільки авторський дизайн, але і саму особу власника-замовника.

Крім безпосередньої художньої цінності, настінні і стельові розписи значно більш довговічні і екологічні, ніж такі популярні матеріали, як фотошпалери, які абсолютно псуються всього через кілька років, а часто і виділяють в простір шкідливі випаровування.

Сучасні акрилові і масляні фарби дуже довговічні, нешкідливі і надзвичайно стійкі до зовнішніх впливів. Вони не змінюють свій колір роками, зберігаючи первісну яскравість і блиск. Такі розписи дуже практичні, так як добре переносять вологе прибирання і не вимагають додаткового догляду.

 

Таким чином, можна з упевненістю сказати, що художній розпис стін, як спосіб декоративного оформлення приміщень, надовго завоював собі міцне місце в сфері дизайну інтер’єру. Він  не поступається за своїми якостями жодному іншому виду обробки простору, як житлового, так і комерційного та громадського призначення.

 

Андрій Марченко