Зруб будинку: втілення традицій дерев’яного будівництва ★ BudPom

Зруб будинку: втілення традицій дерев’яного будівництва ★ BudPom

Казковий вигляд за казкову ціну – так часто характеризують зруб – дерев’яний будинок, стіни якого зібрані з оброблених колод. Чи коштують такі будинки, в кінцевому рахунку, витрачених на їх спорудження часу і коштів?

 

Зруб будинку і його характеристики

З усіх видів дерев’яних будинків, зруб найбільшою мірою відповідає уявленням про екологічне і природнє житло. Саме зруб максимально повно передає романтику дерев’янї архітектури і викликає прилив позитивних настроїв одним зовнішнім виглядом свого фасаду.

Однак, щоб називатися якісним житловим будинком, однієї тільки краси недостатньо, потрібно задовольняти ще цілому ряду суворих вимог. Чи можуть зруби похвалитися відповідністю сучасним стандартам?

srub-doma-001

Теплопровідність. У дерев’яних колод, з яких зроблений будинок, досить низький показник теплопровідності, а значить здобуте домашнім опаленням тепло не буде просочуватися крізь стіни в навколишнє середовище даремно. Невеликий зруб будинку нескладно протопити взимку, і він надовго зберігає тепло.

Тим не менше, щоб дійсно відповідати вимогам теплопровідності, які висуває наш клімат і наші ДБН, стандартних 20см. товщини буде замало, потрібно буде брати більш товсті колоди, а значить і більш дорогі. Додаткове утеплення, звичайно, може вирішити проблему недостатньої товщини колод, але і тут є свої перепони. Внутрішнє утеплення будинку проблематично і неминуче веде до зменшення внутрішнього ж простору будинку, а зовнішнє повністю позбавляє його автентичного вигляду. Не можна забувати і про те, що утеплення – це додаткові фінансові витрати.srub-doma-002

Вентиляція. Деревина є матеріалом, який чудово регулює повітря в приміщенні, контролюючи рівень вологості усередині. Але на стиках часто залишаються зазори в результаті недостатнього прилягання колод, що створює небезпеку не тільки продування, але також і появи зволожень. Цей технічний момент вирішити часом досить складно, тому збірку зрубу краще довірити досвідченим фахівцям.

srub-doma-008

Шумоізоляція. Відмінні шумоізоляційні характеристики зрубу загальновідомі, що робить їх прекрасним вибором для любителів гучних вечірок, поцінювачив приватності або просто любителів тиші і затишку.

srub-doma-004

Опір деформації. Зроблені з колод стіни жорсткі, вони прекрасно протистоять фізичному впливу ззовні. Натомість внутрішні зрушення стін можуть серйозно їх деформувати. Усадка зрубу відбувається довго, спеціально для цього потрібно залишати порожнечі над віконними і дверними прорізами, а також робити безліч додаткових розрахунків. Недосвідчений будівельник майже неминуче зіткнеться з проблемами усадки дерев’яного зрубу, і напевно допустить де-небудь помилку, яка “вилізе” тільки через рік.

srub-doma-0063

Морозостійкість. Далеко не всі кам’яні будинки можуть похвалитися тієї ж морозостійкістю, що і дерев’яні зруби. Деревина непогано витримує перепади температур, але не варто чекати від нього чудес: клімат у наших краях буває просто нещадний до будівельних матеріалів.

srub-doma-0012

Зносостійкість. За будинком з колод доведеться пильно стежити і доглядати за ним. Волога – перший ворог будь-якого дерева, вона викликає процеси гниття, які дуже швидко приведуть в непридатність ваше житло. Якщо у вашій місцевості часто йдуть дощі та підвищена вологість, можливо, вам слід переглянути своє рішення про будівництво зрубу, адже гниття деревини – процес незворотний.

Ще є всякі гризуни і комахи, які зловтішно потирають лапки, дивлячись на вас, коли ви будує свій новий будинок. Від цих непроханих гостей також доведеться захищати дерево, але зробити це не так складно, як боротися з вологою, завдяки сучасним хімічним сполукам, нешкідливим для людського здоров’я.

srub-doma-0061

Вартість зрубу будинку буде змінюватись в залежності від обраних вами матеріалів, його розмірів, і тому подібних параметрів. Низькобюджетною таку споруду не назвеш, якщо ви хочете побудувати по-справжньому якісний дерев’яний зруб. Вам доведеться закуповувати оциліндровану вручну колоду, оплачувати роботу фахівців по збірці, ретельно планувати кожен наступний крок у роботі. Все це може роздути ваш кошторис. Але й занадто дорогими зруби назвати не можна, в плані цінової категорії оциліндрована колода не занадто виділяється серед інших будівельних матеріалів.

srub-doma-009

Споруда будинку зрубу – справа серйозна, що вимагає грунтовного підходу. Якщо ви ніяк не можете зважитися на цей крок, можливо варто спробувати спершу побудувати що-небудь невелике, для проби. Так,зруби бань надзвичайно популярні в наші дні, і обійдеться така лазня куди дешевше спорудження цілого будинку. Зате гарантовано принесе чимало задоволення і дозволить скласти уявлення про сучасні будівлі з колод.

srub-doma-0010

 

 

Автор: Олексій Макарський