Чи варто будувати дерев’яний будинок ★ BudPom

Чи варто будувати дерев’яний будинок ★ BudPom

Чи є практичний сенс у будівництві дерев’яного будинку, або це примха і ностальгія по старовині? Чи здатне дерево досі успішно конкурувати з сучасними високотехнологічними матеріалами?

 

Детальніше про дерев’яні будинки

Власний дерев’яний особняк – блакитна мрія багатьох з нас. При думці про дерев’яний приватний будиночок перед внутрішнім поглядом негайно постає пастораль з горщиками, надітими на міцний пліт, виводком домашніх гусей і пихато димлячою пічною трубою.

Але будь-якій розсудливій людині відома приказка про дві сторони медалі. Тому, коли питання переходить з площини мрій у площину практичної реалізації, люди задаються питанням: чи варто братися за будівництво приватного дерев’яного будинку і які у такого рішення можуть бути плюси і мінуси? Давайте коротко розглянемо основні достоїнства і недоліки дерев’яного приватного будинку.

Переваги дерев’яного будинку

derevyannyye-doma-021. Зовнішня краса

Почнемо з самого очевидного. Фактично, ця його гідність вже була описана на початку статті. Дерев’яний маєточок – це справжня картинка, одне тільки споглядання якої здатне значно поліпшити настрій, не кажучи вже про думки, що ви є власником всієї цієї краси. Дерево-матеріал дуже декоративний, а деякі майстри здатні створювати з нього справжні чудеса.

2. Висока міцність

Дерево відмінно чинить опір стиску і вигину, що робить його міцним і надійним в цьому відношенні матеріалом. Досвідчений майстер також враховує той факт, що вздовж волокон дерево має ще більш високі показники міцності на стиснення. Грамотний фахівець здатний розрахувати пропорції горизонтального зрубу і вертикальних стійок так, щоб забезпечити максимум міцності без збільшення витрат на будівництво.

3. Забезпечує сприятливий мікроклімат в будинку

Багато кажуть, що дерево «дихає», але не всі розуміють, що це насправді означає. Пориста структура деревини не дозволяє накопичуватися волозі всередині будинку, і тому в дерев’яних будинках, як правило, не буває застояного повітря і задушливої атмосфери. Крім того, ця особливість дерева робить його прекрасним теплоізоляційним матеріалом.

 

4. Висока технологічність виробництва

Невибагливість деревини загальновідома, працювати з нею одне задоволення (якщо знаєш, як). У розпорядженні сучасного майстра велика кількість різноманітних електроінструментів, що роблять процес перетворення будматеріалу в готовий будинок швидким і безболісним. Що, в свою чергу, позитивним чином позначається і на кінцевій вартості дерев’яного будинку.

derevyannyye-doma-06

 

Недоліки дерев’яного будинку

Тепер коротко пройдемося по тих чинникам, які змушують деяких людей відмовитися від втілення власної мрії про дерев’яний будинок.

derevyannyye-doma-091. Добре горить

Те, що робить дерево таким прекрасним джерелом палива в мангалі, за іронією долі, робить його досить небезпечним при використанні в якості будівельного матеріалу. Над вирішенням цієї проблеми працюють в першу чергу хіміки, створюючи все нові рідини-антипірени, якими обробляють деревину, використовувану в будівництві.

2. Добре гниє

Будучи органічним матеріалом, деревина прагне повернутися до свого перворідного стану. Вбираючи вологу, дерево скорочує терміни власної експлуатації, а обробка деревини гідрофобними фарбами позбавляє його здатності «дихати».

 

3. Вразливе до біологічної корозії

Якщо говорити простіше, на ваш будинок з великим апетитом будуть дивитися різноманітні короїди і терміти. Щоб дерев’яний маєток не став для них розкішним бенкетом, доведеться подбати про обробку будинку антисептиками.

4. Деревина коробиться

Це особливо актуально для нашої кліматичної зони, якій властиві зміни температурних умов і вологості протягом року. Постійне намокання і усушка, рано чи пізно призведуть до тріщинок, а ті, у свою чергу – до тріщин.

5. Часті дефекти структури

Правильно вибрати дерево – одне з найскладніших завдань в процесі будівництва дерев’яного будинку. Природа, на жаль, не створювала дерева спеціально для того, щоб ми попиляли їх собі на будинки, тому її марно звинувачувати в тому, що вона заклала так багато різноманітних сучків і нарослей, що значно погіршують характеристики нашого будівельного матеріалу.

derevyannyye-doma-07

В кінцевому рахунку, який з перерахованих пунктів стане вирішальним у прийнятті рішення, залежить виключно від бажань майбутнього господаря. Однозначну відповідь на запитання про те, чи варто будувати дерев’яний будинок в XXI столітті – не дасть ніхто, крім вас самого.

derevyannyye-doma-12

 

 

Автор: Олексій Макарський