Будинок з брусу: вікові традиції і сучасні технології ★ BudPom

Будинок з брусу: вікові традиції і сучасні технології ★ BudPom

Суперечки навколо клеєного профільованого бруса не вщухають давно. Дійсно цей матеріал так гарний, або хвалебні статті про нього лише черговий прийом маркетологів?

 

 

Будинок з бруса

Профільований клеєний брус – популярний сьогодні будівельний матеріал, який претендує на об’єднання в собі перевірених століттями традицій і найсучасніших технологій. Саме тому він так поширений і так широко використовується в будівництві приватних житлових будинків.

Як і у всякого популярного продукту, у профільованого бруса є також і чимало критиків, які скептично ставляться до рекламних заяв. Непорозуміння викликають спори, і в цьому  різноголоссі буває складно зрозуміти, якими ж якостями володіє цей матеріал насправді. Ми підготували для вас короткий список основних моментів, що викликають численні суперечки на спеціалізованих форумах.

dom-iz-brusa-001

Будинки з бруса – це теплі будинки?

На цю тему зламано чимало списів, адже питання захисту від холоду особливо актуальне для нашого мінливого клімату. Найчастіше можна почути, що будинки з клеєного профільованого бруса чудово захищають від холоду, але тут потрібно одне уточнення: брус повинен бути широким. Спроба перенести європейські стандарти в наші реалії неминуче закінчиться розчаруванням. Брус 20х20 підійде тільки для дачі, куди ви збираєтеся навідуватися лише під час літньої відпустки. Якщо ж у будинку з бруса планується зимувати, то без додаткового утеплення вам доведеться розщедритися на брус, шириною не менше 50 см, а це не тільки дорого, але і дефіцит, який треба ще дістати.

dom-iz-brusa-002Дороге опалення?

Відразу ж слід сказати і про опалення. Добре утеплений і правильно сконструйований будинок з профільованого клеєного бруса не стане в майбутньому засмучувати вас рахунками за його опалення. Однак, якщо монтаж інженерних систем в будинку проводився дилетантськи, результат буде плачевним. Брус звинувачувати в цьому не варто, він вважається непоганим теплоізоляційним матеріалом.

dom-iz-brusa-003

Профільований клеєний брус, на відміну від дерева, не здатний «дихати»?

Це твердження дуже люблять тиражувати компанії-конкуренти, оскільки для непрофесіонала такий аргумент на перший погляд видається досить переконливим. «Просте» дерево дихає, але адже брус обробляють спеціальними сумішами, які «псують» його природні особливості.

Але насправді, тут є кілька моментів. Чимала частка повітрообміну припадає на ущільнювач. Якщо міжвінцевий ущільнювач зроблений з натурального матеріалу (з льону, наприклад), то він чудово пропускає повітря. Уздовж волокон бруса проходить ще одна доріжка вентиляції, вже на мікро рівні. Використання ж поліуретанового клею, який по суті є пінним, не залишає на цьому аргументі каменя на камені: якісний клеєний профільований брус – «дихає», і дуже непогано.

dom-iz-brusa-004

Профільований брус схильний до деформації?

Який сенс витрачати великі гроші на замовлення профільованого бруса, якщо він так само схильний до деформацій, як і дерево? Таке питання часто задають скептики. Їм можна відповісти, що профільований брус – не просто дерево, а спеціальним чином підготовлене й очищене, порізане на ламелі, що при якісному виробництві виключає недоліки звичайних деревних матеріалів. Спеціальна обробка – це якраз те, що робить з профільованого бруса щось більше, ніж просто дерево. І до деформації цей матеріал зовсім не схильний.

dom-iz-brusa-005

 

Будинок з бруса –дороге задоволення?

Що ж, це один з найбільш обгрунтованих аргументів проти бруса. Однак, не слід забувати, що купуючи або будуючи будинок з профільованого бруса, ви сплачуєте за якість, а не просто викидаєте гроші на вітер. Брус сповна відпрацює кожну витрачену на неї копійку, можете бути в цьому впевнені. Не варто порівнювати якісний будинок з профільованого клеєного бруса з «супер-пропозиціями» недобросовісних забудовників, які продають побудовані наспіх «одноразові» будинку. Вони просять дуже низьку ціну за дуже низьку якість, а добротний будинок з бруса чесно відпрацьоаує свою справедливу вартість, і тут його дорікнути не в чому.

dom-iz-brusa-007

Будинки з бруса недовговічні і вимагають регулярного догляду?

Це навіть не стереотип, а просто необгрунтоване звинувачення, яке, тим не менш, часто зустрічається в мережі. Догляд за будинком з профільованого бруса потрібно приблизно такий же, як і за будинком з інших популярних матеріалів. Нанести нове захисне покриття один раз в сім років – навряд чи це можна назвати надмірним доглядом. Зате, якщо грамотно побудувати будинок, то займатися заміною захисного покриття доведеться ще і вашим онукам через 60-70, а то й 100 років.

dom-iz-brusa-008

При складанні будинків з профільованого бруса легко напартачити?

А ось це дійсно схоже на правду. Зважившись використовувати такий дорогий і якісний матеріал, слід уважно поставитися до вибору виконавця робіт. Недотримання технологій споруди завжди призводить до швидкого розчарування. Але це не означає, що споруда будинку з профільованого бруса – це щось непередбачуване. Просто потрібен професійний підхід до справи.

dom-iz-brusa-009

Всі будинки з бруса на одне обличчя?

Цей стереотип народився в результаті активного використання профільованого бруса фірмами-забудовниками, які створюють цілі містечка, а потім розпродують в них будиночки. Поспіхом, вони використовують типові рішення, які створюють відчуття, ніби всі будинки з бруса виглядають однаково. Насправді все залежить від дизайнера вашого будинку і вашої власної фантазії, а також ваших можливостей: будинок з бруса може виглядати як завгодно оригінально.

Сподіваємося, наш матеріал допоможе вам розібратися в непростій темі вибору матеріалу для будівництва приватного будинку, і в підсумку прийняти обдумане і зважене рішення.

Автор: Олексій Макарський