Як подбати про водостоки перед зимою? ★ BudPom

Як подбати про водостоки перед зимою? ★ BudPom

Осінь і наближенни зими своїми атмосферними проявами значно збільшують навантаження на покрівельну систему будинку. На водостоки впливають нескінченні дощі, перепади температур, сніг. А якщо біля вашого будинку знаходяться ще й дерева, то доводиться мати справу і з всюдисущими листям.

 

Водостоки вашого будинку

Перед настанням осінніх дощів і зимових снігопадів слід переконатися, що водостічна система вашого будинку, будь вона з ПВХ або металева, на всі сто відсотків готова впоратися з покладеною на неї місією.

Акуратний монтаж та підтримання водовідводів в хорошому стані є гарантією ефективного захисту будівлі від вологи і забезпечення естетичного вигляду фасаду і покрівлі протягом багатьох років.

vodostoki-na-kryshe-001

Що станеться, якщо …

Водостоки повинні бути повністю герметичні. Наслідки, які можуть виникнути в разі неефективного функціонування водостічної системи можуть бути дуже серйозними – від вологої покрівлі і фасаду, до обірваного жолоба або навіть повністю зірваної ділянки покрівлі. Ліквідація можливого збитку, заподіяного засміченим, або неправильно встановленими водостічними жолобами і водостічними трубами, буде не тільки громіздким заходом, але і вимагає істотних фінансових витрат.

vodostoki-na-kryshe-002


У нас можна замовити фальцеву покрівлю : +38 066 428 68 14  


Коли робити чистку водостоків?

Середина осені це оптимальний час, щоб підготуватися до майбутньої зими – перевірити стан жолобів вашого будинку і виправити помилки. Варто зазначити, що в більшості випадків це можна зробити самостійно, без залучення фахівців. Поточний контроль зазвичай складається з двох етапів – мийка та чистка водостічної системи. Іноді ви можете виявити, що необхідні невеликі ремонтні процедури.

Взагалі рекомендується чистити жолоби два рази на рік – навесні і восені. Якщо вони забиваються листям, гілочками, хвоєю то все це повинно бути вилучене з допомогою щітки (не дроту, щоб не подряпати жолоб), а потім промито струменем води під тиском.

Чистка водостоків особливо важлива в період сильних дощів. Коли вода буде не в змозі знайти для себе злив, вона починає переливатися зверху. Це призводить до того, що з’являються водяні плями на стінах фасаду. Також це може призвести до деформації жолобів, ущільнювальних з’єднань, або навіть – до утворення корозії. Взимку, весь бруд  перетвориться в крижаний блок, що буде створювати затор, який в кращому випадку, блокує вільний потік води до весни.

vodostoki-na-kryshe-004

Тестування водостічної системи

Очищаючи водостоки водою, одночасно з’являється відмінна можливість перевірити відсутність протікання, цілісність жолобів і взагалі функціонування всієї системи.

Необхідно протестувати чи тече вода належним чином в зливний отвір усередині жолоба. Не завадить перевірити надійність кріплення ринви, щоб вона мала можливість витримувати вагу снігу, при необхідності, внести необхідні виправлення.

При перевірці стану установки жолобів, необхідно також звернути увагу на наявність подряпин, корозії та механічних пошкоджень, які можуть стати причиною протікання жолобу.

Більшість проблем можна легко усунути відповідним ущільнювальним засобом, але більш серйозні ремонтні роботи краще довірити фахівцям в даній області.

vodostoki-na-kryshe-006

Як позбавитися від бурульок та снігу з даху і жолобу?

Ви можете зробити це тільки механічним шляхом, збиваючи бурульки і сніг і розчищаючи надлишок снігу в жолобі. Необхідно пам’ятати, що вага замерзлої води може не тільки деформувати і зігнути жолоб, але в крайніх випадках, привести до його розлому.

Снігове навантаження на водовідведення може бути знижено за рахунок використання снігозатримувачів або нагрівальних кабелів, встановлених в жолобах, водостічних трубах, а також на дахах.

Снігозатримувачі успішно ізолюють від снігу жолоб, і в нього потрапляє тільки тала вода, що менш небезпечно, ніж снігові замети. Установка нагрівальних кабелів вимагає детального аналізу витрат, про що ми говоримо нижче.

vodostoki-na-kryshe-007

 

Опалення водостічної системи – чи варто вкладатися?

Варто. В районах з дуже високою інтенсивністю снігопаду. Система захищає жолоба від надлишкового снігу з льодом і від появи крижаних завалів. Існує два типи контролю температури. Перший тип – це постійний силовий кабель, який починає обігрів, якщо датчик показує температуру нижче 0 °C. Другий тип – це саморегулюючий кабель (з регулятором змінної продуктивності), який сам по собі, пристосовує потужність нагріву до температури навколишнього повітря.

Перше рішення, хоча і менш дороге при установці проте значно збільшує експлуатаційні витрати – незалежно від того, є температура -2 °C або -18 °C, система завжди споживає однакову кількість електроенергії.

vodostoki-na-kryshe-005

Снігозатримувачі – потрібні або…?

Наше усереднена (без урахування особливостей конкретної даху) думка зводиться до того, що снігозатримувачі потрібні в тих місцях, де лавиноподібний схід снігу може пошкодити або майно, або здоров’я. Там же, де лавина буде сходити «в чисте поле», додатково навантажувати покрівлю сніговим навантаженням немає сенсу. Правильно змонтована водостічна система не створює бар’єру для додаткового наростання снігу.

Там, де сніготримачі має сенс встановлювати, можна скористатися кількома варіантами снігозатримувачів, які можуть бути адаптовані до вашого покрівельного покриття.

 

Автор: Андрій Марченко