Містки холоду в даху

Містки холоду в даху

Горище добре утеплене і все ж на ньому холодно? Або, може бути, виникає питання, звідки беруться високі витрати на опалення будинку? Можливо, винуватцем усього є місток холоду, через який тепло йде з приміщення.

 

Що таке місток холоду? У двох словах, це всі ті місця в зовнішній стіні і в покрівельному покритті, які характеризуються підвищеною теплопровідністю і які погано термоізольовані. Результатом цього є те, що, коли температура зовнішнього повітря значно нижче, ніж у будинку, місток охолоне. Втрати тепла при наявності містка холоду може бути вищими на 30 відсотків. Це означає, що він являє собою серйозну проблему, як для будівництва, так і для економії.

Містками холоду не тільки йде тепло. Вони є дуже небажаними і з інших причин. Мости холоду, що знаходяться в даху, сприяють утворенню конденсату, що може призводити до розвитку цвілі. Вона небезпечна для здоров’я людей, що проживають у будівлі, а також для стабільності конструкції даху. Пам’ятайте, що дерево на даху, навіть добре просочене, з часом псується від вологи. Якщо під час робіт з утеплення не перейматися питанням усунення містків холоду, то не тільки термоізоляція буде малоефективною але і в довгостроковій перспективі можна зіткнутися з необхідністю ремонту кроквяної системи.

Як виявити містки холоду в будівлі?

mostiki-holoda-na-krovle2Як дізнатися, що в термоізоляції покрівлі існують містки холоду? Насамперед, нас повинен змусити замислитися холод у мансардних приміщеннях, який не зникає навіть тоді, коли у нас щільно закриті вікна і двері, а система опалення працює в нормальному режимі. У той час як на нижніх поверхах затишно і тепло, в мансардних приміщеннях така атмосфера, ніби там тривалий час гуляв вітер.

Само собою зрозуміло, що використання таких мансардних приміщень стає некомфортним, особливо, якщо там знаходиться спальня або робочий кабінет. Одне з рішень полягає в збільшенні обігріву, але це не найкраща ідея. На мансарді стане тепліше, але багато тепла буде витрачено даремно. Так що це будуть гроші, які ми випускаємо в атмосферу без будь-якої вигоди для себе.

 

Вологість і цвіль


mostiki-holoda-ugly-komnaty
Ознакою наявності містків холоду є також наявність грибків і цвілі, які з’являються на стелі і на стінах мансарди. Вони, швидше за все, є результатом впливу вологи. Волога також може бути без видимих слідів по типу розводів на стінах – але в приміщенні може відчуватися неприємний запах. Такий мікроклімат у мансардному приміщенні не сприяє довгому перебуванню в них мешканців, а також є шкідливим для здоров’я.

Приміщення з наявністю цвілі сприяють розвитку різних видів інфекцій, особливо дихальних шляхів. Такщо, якщо ви хочете облаштувати  мансарді кімнати для дітей, переконайтеся, що подбали про повне і професійне виконання всіх елементів будівельного проекту.

 

У місцях контакту поверхонь

mostiki-holoda-tsokolniy etagМістки холоду найбільш часто виникають у чутливих областях будови, які знаходиться в місцях дотику різних площин. Найчастіше вони з’являються на ділянках контакту підлоги зі стіною цоколя, в місцях монтажу дверей та вікон, і де дах примикає до стіни . Містки холоду можуть також з’явитися в ізоляції, особливо коли ми використовуємо традиційні теплоізоляційні матеріали, такі як полістирол і мінеральну вату. Якщо між плитами ізоляції панелі є навіть невеликий зазор, він може стати причиною холодної стіни в цьому місці.

Про не допущення виникнення містків холоду в покрівлі необхідно також дбати під час проведення покрівельних робіт. Особливо при виконанні примикань до вентканалів і димоходів, карниза і розжолобку. Саме ці місця не тільки схильні до підвищеного впливу вологи впливу вологи, але також можуть бути причиною втрати тепла з внутрішньої частини будівлі.

 

 

Де знайти винних?

Поганий проект (або взагалі його відсутність) є першою причиною, яка може призвести до накладення помилок на наступних етапах будівельних робіт. Наступні підрядники, будівельники та покрівельники в першу чергу керуються тим, що вони бачать у проектній і технічній документації. Адже цього від них і вимагає замовник.

Невиявлені помилки в проекті

В процесі будівництва, не варто забувати, що містки холоду можуть виникнути на будь-якому етапі будівельних робіт, а також проектування. Ось чому іноді буває важко визначити винуватця, який несе відповідальність за погану роботу.

Проектанти сьогодні, орієнтовані в першу чергу на кількість. Це пов’язано з тим, що більшість замовників віддають перевагу не індівідуальному проекту, а продукції з каталогу. А в каталогах знайдуться такі проекти будинків, завданням яких є сподобатися замовнику. Дуже часто це невеликий будинок, який має двосхилу покрівлю, житлову мансарду терасу і балкон на верхньому поверсі. В такому масовому проекті розвинена візуальна частина, проте досконально не продумані питання низького енергоспоживання і високої якості будівництва. Взагалі при покупці проекту з каталогу бажано все ж звернеться до власного архітектору і індивідуально опрацювати цей проект.

Найчастіше ж недоліки проекту, залишаються непоміченими. Або муляр і покрівельник зосереджуються на тому, щоб вкластися у встановлені терміни, тому що замовник загрожує за їх зрив значними фінансовими штрафами і не будуть ставити питання про перегляд проекту. Інша сторона медалі полягає в можливій відсутністі достатнього досвіду у виконавців робіт. Дійсно хороший покрівельник повинен бути добре знайомий з читанням проектної документації, щоб мати можливість виявити всі помилки і недоліки. На жаль, на практиці це не завжди буває.

Неуважні підрядники

Іншими винуватцями можуть бути підрядники, які втілюють проект у реальність. Проект може бути ідеальним в усіх відношеннях, а виною всьому будуть будівельники, які не дуже старанно виконали свою роботу. На жаль, це не завжди вдається виявити на етапі прийняття різних етапів будівельних робіт. Замовники, навіть якщо вони мають уявлення про будівельні процеси, не зобов’язані знати, що ховається під шаром штукатурки на стелі мансарди. А під штукатуркою, може бути неякісно покладена ізоляція. Хоча це і не виявиться відразу ж, ймовірно, це проявитися протягом перших місяців використання мансарди в холодний період.

Відсутній нагляд за будівництвом

В якійсь мірі, іноді винні самі замовники, особливо ті, хто будує будинки для себе і не дуже вникає в процес будівництва. Замовник оплачує роботу і сподівається, що хороший фахівець зробить для нього все інше. Фахівець намагається зробити свою роботу швидко і ефективно, не завжди звертаючи уваги на якісь помилки. Одним з рішень є найняти інспектора з технагляду, чия присутність на будівництві збільшує шанси того, що робота проводиться не тільки у відповідності з проектом, але й бездоганно.

Як уникнути містків холоду?

Якщо ви не хочете щоб експлуатація будинку надалі була погіршена у зв’язку з наявністю містків холоду, варто звернути увагу на це питання всіх етапах проектування та будівництва. У разі покрівельних робіт в рівній мірі важливо, щоб робота покрівельників та будівельні бригади, які з горища обігріває кімнату.

Один із способів усунення містків холоду є використання альтернативних теплоізоляційних матеріалів таких як пінополіуретан або целюлоза в гранулах. Спосіб нанесення цих матеріалів зменшує ризик допущення помилки . Вони щільно заповнюють всю поверхню навіть найдрібніші мікротріщини.

uteplenie-ppu

Звичайно, ви повинні пам’ятати, що хороші матеріали повинні бути застосовані настільки ж гарним фахівцем. Навіть кращий теплоізоляційний матеріал не впорається зі своїм завданням, якщо покрівельник не бездоганно виконає свою роботу.

 

 

Автор: Андрій Марченко