Виводимо димохід через покрівлю ★ BudPom

Виводимо димохід через покрівлю ★ BudPom

Димохід, щонеправильно виведений через покрівлю, може створити безліч конфліктів між трубою і покрівельним пирогом. Уникнути неприємностей допоможе дотримання основних правил.

 

Як вивести димар через покрівлю

Питання опалення свого житла у всі часи включало в себе проблему відведення з приміщення продуктів горіння використовуваного палива. Нашим первісним пращурам вирішити цю проблему було куди простіше: стеж за тим, щоб діра в даху розташовувалася якраз над племінним багаттям, ось і всі тонкощі. У сучасному ж приватному будинку облаштування димаря пов’язане з великою кількістю нюансів, які необхідно врахувати, щоб забезпечити ефективну і безперебійну роботу опалювальної системи. Особливості матеріалів самого димоходу, а також перекриття та покрівлі, близькість до коника даху, вид використовуваного в опалювальній системі палива – все це вимагає уваги будівельника.

chimney-001

 

В яких випадках роблять вихід димоходу через дах?

Оскільки сьогодні ми розглянемо вихід димоходу саме через покрівлю, а не через стіну, то відразу варто відзначити, що такий варіант найчастіше використовується при проектуванні нового будинку, або при серйозному ремонті будівлі, коли в плани капремонту входить також і реконструкція даху. Це обумовлено серйозними конструкційними змінами покрівлі, які потенційно несе в собі нова димохідна труба. Якщо на вашому будинку вже змонтовано, справно функціонує та не потребує ремонту дах, то вести димохід, швидше за все, доведеться через стіну – надто вже багато необхідно розламати і переробити і надто вже великий шанс погіршити функціональність покрівлі при виведенні труби через дах в такому випадку.

chimney-006

 

Де розташувати точку виходу і якої висоти має бути труба?

Знавці радять розташовувати трубу ближче до коника даху. Такі сучасні будівельні норми і правила  – оптимальне розташування точки виходу труби на даху на відстані 1,5 метра від гребеня. Підніматися над дахом, при цьому, труба повинна на півметра (такий рівень передбачений і для плоских дахів). Чим нижче по схилу даху розташована труба, тим більше вона має над нею виступати. На відстані до трьох метрів верхній край труби (без урахування димника) повинен йти врівень з коником. У випадку, якщо труба розташовується ще нижче, то застосовується такий простий розрахунок: за рівнем коника проводиться горизонтальна площина, і верхній край труби повинен бути в точці перетину виходу труби з лінією, проведеною від точки з’єднання площині і коника під кутом в 10 градусів.

chimney-012

 


У нас можна замовити фальцеву покрівлю : +38 066 428 68 14  


 

Пожежна безпека – перший пріоритет!Ђ

Зовсім не важливо, наскільки гарний і красивий був  дах, якщо він згорів. Тому найпильнішу увагу слід приділити тому факту, що дуже багато матеріалів, щякі становлять пиріг сучасної покрівлі, жодним чином не призначені для перебування в «гарячих місцях», не терплять високих температур. Особливо грішать в цьому відношенні гідроізоляційні плівки і парові бар’єри, які часто є горючими матеріалами.

Для захисту пожежонебезпечних елементів покрівельного пирога навколо димохідної труби вибудовують спеціальний вогнетривкий короб, який вбирає все тепло в себе. Він вибудовується вгору до самого даху і закінчується на рівні рештування, захищаючи також і дерево, з якої воно зроблена. Між димарем і коробом залишають відстань в 5-7 см.

Не забувайте також, що купувати потрібно тільки якісні матеріали, з гарантією. На ринку багато низькопробного продукту, протипожежні властивості яких ніхто не може підтвердити, не те що гарантувати.

chimney-003

 

Ізоляція труби на даху

Трубу на даху ізолюють також для захисту її від загоряння. Азбестоцементна плита укладається під основу виступає над дахом частини труби. Замість неї часто використовують мінеральні вати неорганічного походження , азбестовий бетон, та інші плити на синтетичній основі (головне, щоб матеріали не містили бітуму).

chimney-008

 

Захист димоходу від вологи і конденсату

Ізолююча пластина виконує іншу функцію – захисту труби від вологи. Але цього захисту буде недостатньо для дійсно надійного укриття димоходу від вологи. «Ворог №1» будь-якого димоходу – це конденсат з кислот, які змішуються в трубі, і вологи, що виділяється при охолодженні трубного диму. Така рідина стікає по димоходу вниз, до нагрівача, утворюючи в будинку неприємний запах і сильно знижуючи тривалість експлуатації не тільки труби, але і всієї системи. Кладка починає руйнуватися вже через 2-3 року, з’являються перші тріщини, які згодом розростаються. Цегляні труби страждають більше всіх інших, вони швидше тріскаються, а на внутрішніх стінках починає збиратися сажа, що призводить до зниження тяги.

Головний крок щодо запобігання накопичення конденсату – це забезпечення нормальної температури пари в трубі. Щоб вона не опускалася нижче 150 С, димоходи утеплюють. Утеплення забезпечує швидке нагрівання труби, що саме по собі перешкоджає появі конденсату, і не дає пару охолонути нижче певної позначки у верхніх «поверхах» димоходу. Особливо важливо влаштувати хорошу теплоізоляцію при використанні сучасних нагрівачів, що працюють не постійно, а в режимі підтримки температури. При всіх своїх перевагах, вони піддають димохідну систему ще більшим випробуванням в плані накопичення конденсату.

chimney-010

 

Захист труби від снігу і деформацій

Падаючий з неба сніг у зимову пору може стати серйозною загрозою для вашої новенької труби. Його лавиноподібний схід може просто знести трубу дочиста, разом з вашими стараннями по її облаштуванню. Це ще один привід облаштувати точку виходу труби ближче до коника, адже там небезпеки сходження снігу немає. В інших випадках завдання захисту від снігу вирішують у першу чергу снігозатримувачі.

Пам’ятайте, що всі точки кріплень вашого димоходу до покрівлі повинні бути рухливими, еластичними. В іншому випадку, найменше зміщення під впливом ваги снігу, поривів вітру, і деколи навіть проста усушка дерев’яних крокв, можуть серйозно пошкодити ваш димар.

І не забувайте про димник, це корисне винахід, який захистить трубу від прямого попадання в нього снігу, дощу, всякого сміття. До того ж, елегантний дизайнерський димник чудово доповнює собою зовнішній вигляд покрівлі, якщо його правильно підібрати.

Облаштування димаря і виведення його через покрівлю – дуже непросте завдання, правильне рішення якого під силу тільки досвідченому фахівцеві. Якщо у вас немає досвіду в прокладанні пічних труб, то краще не братися за таку справу самостійно, а довірити його професіоналу.

chimney-009

 

Автор: Андрій Марченко