Як коронавірус змінить наші будинки?

Як коронавірус змінить наші будинки?

Ми всі задаємося питанням, як пандемія COVID-19 змінить наше життя і звички і чи повернемо ми наше колишнє нормальне життя. Перебуваючи в ізоляції в наших будинках, ми також краще усвідомлюємо обмеження наших будинків і розмірковуємо над тим, як вони можуть бути більш приємними, комфортними, безпечними і здоровими. Сайт houzz.it опублікував інтерв’ю п’яти архітекторів, які живуть в Італії, Іспанії та Франції – в країнах, які в даний час знаходяться в закритому режимі, – щоб зібрати їх ідеї про те, як коронавірус змінить будинок майбутнього.

 

«Беручи до уваги обставини, в яких ми знаходимося, і дані, які ми отримуємо кожен день, здається розумним думати, що цей період ізоляції повториться і швидше за все, змінить наше мислення і планування внутрішніх просторів», – говорить архітектор Гонсало Пардо з Мадриду

Будинки матимуть універсальні та багатофункціональні простори

 

Архітектори, підкреслили такі особливості, як універсальність, багатофункціональність і трансформація. Фактично, за словами Пардо: “будинки повинні бути трансформованими”, а французький архітектор Фредерік Ганішот зазначає, що: “ця криза підкреслить вже існуючу тенденцію проектування модульних просторів”.

Багатофункціональні простори необхідні в такий час, коли ми робимо все в будинку, від роботи до фізичної активності. Через обмеження доступу до тренажерних залів,  «велотренажери, гантелі та килимки для йоги, будуть все частіше включатися в наші будинки”, – говорить Пардо.

Ймовірно, ми побачимо максимальний акцент на багатофункціональність, однак «передбачається включення більшої кількості приміщень, обладнаних для віддаленої роботи, від незалежних кімнат до кімнат, які можна переналаштувати відповідно до часу доби».

 

Ми будемо більш широко використовувати дахи і тераси

“Тераси та дахи будуть розроблені таким чином, щоб створювати безперервність з прилеглими територіями, надаючи життя внутрішнім і зовнішнім житловим зонам, спальням з власними внутрішніми двориками тощо”, – говорить Хав’єр Сан-Хуан, засновник lado Blanco Architects

Ганіхот повторює йому: “Інтер’єри будинків будуть все більше і більше перетворюватися на зовнішні простори”, – говорить він.

Італійський архітектор Томмазо Джунчі йде ще далі. Він говорить нам, що у нього є друзі та клієнти, які кажуть, що «вони ніколи не будуть жити в будинку без відкритого простору».

 

 

Пардо також вважає, що дахи стануть більш важливими, і що вони будуть ” бастіоном свободи спільноти»

Точно так само архітектор Мойсес Ройо, засновник Muka Arquitectura, вважає, що важливо встановити мінімум зелених насаджень, доступних для кожного кондомініуму.

 

 

В Іспанії нові будівлі у великих містах часто мають терасу кондомініуму. Однак Ройо не тільки вважає, що цих площ недостатньо, але також вважає, що квартали в центрах міст, побудовані в минулому столітті або раніше, створюють велику проблему. “Тут ширина вулиць і орієнтація будинків не дозволяють гарантувати мінімальні добові години сонячного світла, необхідні кожному жителю”, говорить Ройо

Існує гостра необхідність змінити структуру цих мікрорайонів для розміщення зовнішніх областей будівель без збільшення забудованої площі. Цікаво відзначити, що для архітекторів, з якими ми спілкувалися, справжня міська революція 21-го століття полягає не в тому, щоб не допустити транспортних засобів за межі міських центрів, а скоріше в гарантію зелених насаджень для кожного кондомініуму в самих центральних кварталах.

 

 

Як архітектура може приборкати поширення вірусу

 

Міста – це місця зараження, а щільність населення-велика проблема. Маючи це на увазі, Ройо вказує на ряд конкретних проблем, які можна вирішити, щоб обмежити поширення таких пандемій, як коронавірус в майбутньому.

«По – перше, важливо підкреслити, що ми будемо відкривати вікна тільки тоді, коли нам потрібно очистити зовнішню поверхню скла», – говорить Ройо. “Вже існують системи механічної вентиляції, які гарантують постійний потік повітря 24 години на добу з дуже низьким рівнем вуглекислого газу, а також усувають шкідливі частинки, присутні в повітрі, а також віруси, що передаються через краплі води».

 

Архітектори, з якими ми спілкувалися, поділилися кількома порадами щодо того, що робити, щоб запобігти поширенню коронавірусу. Звичайна рекомендація-знімати взуття на порозі, ще краще на майданчику, щоб не допустити проникнення вірусу в будинок. Отже, проблема тут: “вона створюється не вірусами, а нашими будинками”, – говорить Ройо. Будинки повинні бути спроектовані з виділеним вхідним простором “де можна зняти взуття, як тільки ви ввійдете”, пояснює він.

“За цим простором повинна слідувати ще одна зона для зняття верхнього одягу і аксесуарів (шапки, шарфи, сумки, парасольки і т.д.). Це не ті середовища, які обов’язково повинні бути великими, їх можна адаптувати відповідно до розміру будинку.

 

Таке рішення, ймовірно, включає усунення коридорів – часто винних у дисфункціональному розподілі простору всередині будинків – щоб перерозподілити квадратні метри в цих передпокоях.

 

Матеріали є ще одним фактором, який може допомогти стримати поширення вірусів. “Важливо, щоб поверхні легко чистилися і в деяких місцях вони навіть відштовхували бруд. Також важливо, щоб архітектори працювали над створенням деталей, які мають чисті форми і які легко чистити”,-говорить Сан-Хуан.

Нарешті, деякі з опитаних нами фахівців також запропонували переосмислити зони загального користування. Ройо вважає, що технології повинні зіграти свою роль у підвищенні безпеки цих приміщень і запобіганні поширенню інфекцій при контакті з поверхнями. За словами архітектора, двері з розпізнаванням обличчя і ліфти з голосовими командами, наприклад, дозволять нам скоротити використання кнопок і ручного управління.

 

 

Нам потрібні будинки, які змушують нас відчувати себе добре

 

Пардо вважає, що домашній простір повинен бути більш грайливим і приємним, щоб розважати всю сім’ю.

Ці типи невідомих пандемій, які швидко розвиваються, створюють великий песимізм. У будь-якому випадку завжди є позитивний аспект. “Ця думка може здатися суперечливою, але криза також принесе багато хороших речей”, говорить Сан-Хуан. “Наприклад, ми заново відкриваємо цінність спільного життя, турботи про сусідів, відносин з іншим, а також цінність наявності хорошого робочого простору, куточку відпочинку, приємно оформлених і добре освітлених місць загального користування, які відповідають нашому смаку і потребам».

 

Відчувати себе комфортно вдома важливо. Сьогодні більше, ніж будь-коли. “Втручання професіонала вкрай важливо, щоб допомогти вам спланувати новий простір, подумавши про свій спосіб життя і про те, що вам потрібно. Ми працюємо з емоційною архітектурою (нейроархітектурою), розмірковуючи над тим, як вбудований простір впливає на сприйняття його користувачів», пояснює Сан-Хуан і робить висновок «простори, які нас оточують, формують нас»