Віконні ставні: приклади використання ★ BudPom

Віконні ставні: приклади використання ★ BudPom

Віконні ставні повертаються! Вони сучасні, функціональні та є розумним вкладенням в комфорт і ефективність будинку.

 

Стратегії пасивного будинку знаходять все більше застосування як спосіб значного зменшення кількості енергії, яку споживає будинок. Досягнення в галузі будівельних матеріалів зіграли важливу роль в створенні більш енергоефективних будівель. Однак існують і менш «просунуті» але не менш ефективні способи підвищення комфорту проживання в будинку і одночасного зменшення енерговитрат. Віконні ставні (та їх види – ролети, жалюзі) є одним з таких низькотехнологічних засобів пасивного управління мікрокліматом в будинку.

 

Віконні ставні і їх функції

Історично склалося так, що ставні виконували дуже необхідні функції управління світлом, збереженням тепла, захисту від вітру, забезпечення безпеки і конфіденційності. Однак, в останні десятиріччя, при будівництві приватних будинків такий елемент як віконниці необгрунтовано було піддано забуттю.

Зараз же ми все більше прагнемо знизити енергоспоживання в наших будинках і функціональні віконниці (або жалюзі) розумний внесок у цю справу. Вони можуть допомогти зробити життя більш комфортним. Нижче – кілька прикладів.

 

Адаптація до навколишньої обстановки

okonnyye-stavni-04

Одна з основних переваг функціональних жалюзі, незалежно від їх форми, є їх здатність повністю змінити сприйняття зовнішнього навколишнього краєвиду для проживаючих в будинку людей. Розташування віконних прорізів у цьому будинку продумано так, щоб десь відкрити види, а десь приховати внутрішній простір. Деякі віконні прорізи вимагають попадання світла вдень, але повинні бути приховані вночі від сторонніх поглядів. І ці віконниці підлаштовуються для задоволення цих мінливих потреб.

okonnyye-stavni-05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вони виготовлені з перфорованого алюмінію, що робить їх легкими і повітряними, але із збереженням міцності. Вони допомагають модулювати потоки світла і екранувати їх. Перфорована структура пропускає повітря навіть тоді, коли віконниці повністю закриті. Наші потреби і бажання змінюються з плином часу, навіть щодня, тому запроектована гнучкість в наших будинках дозволяє зберігати комфорт в мінливих умовах.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


У нас можна замовити фальцевую покрівлю: (044) 233-27-68; (063) 233-27-68


Захист від вітру

okonnyye-rolety-02Місцях, де великий вітер може бути проблемою, штормові віконниці виконують життєво важливу функцію. Вони захищають вікна від пошкоджень. Також ці жалюзі можуть грати антивандальну роль. Цей будинок показує, що такі жалюзі можуть бути цілком органічно вписані в дизайн будинку, коли їх застосування продумано з самого початку. Часто на будинках захисні ролети виглядають не зовсім красиво. Тут же розсувні панелі на всю стіну, призначені бути частиною архітектури, «по сусідству» з точно таким же фасадом із сайдингу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Управління краєвидом

okonnyye-zhalyuzi-04

okonnyye-zhalyuzi-11В цьому проекті жалюзі використовуються іншим способом. Вони регулюють вид на (з) сусідні будинки і виступають в якості добре продуманих шор. Це дозволяє використовувати велику площу скління при щільній забудові, не боячись втратити приватність проживання. Крім того, такі жалюзі дозволяють легко розсіювати сонячне світло протягом всього дня – регулюючи кут повороту згідно з положенням сонця.

Такі жалюзі покликані зберегти приватність особистого життєвого простору вночі при включеному внутрішньому освітленні.

 

 

 

Регулювання температури

okonnyye-zhalyuzi-05

При використанні жалюзі (в тому числі зовні будинку) з’являється можливість вплинути на те, скільки сонячного тепла потрапляє в кімнати. Збільшення потоку сонячного тепла в холодний сезон впливає на зменшення витрат на обігрів будинку, а влітку з’являється можливість економити на охолодженні. Горизонтальні лопаті жалюзі дозволяють легко регулювати потік сонячного тепла, просто змінюючи ширину, відстань або кут ламелів.

okonnyye-zhalyuzi-10

Ці вертикальні жалюзі регулюються механізованим способом відповідно до мінливих умов освітленості.

 

Управління освітленням

okonnyye-zhalyuzi-03

Розсувні віконниці можуть надавати додатковий захист від вітру, світла і погоди. Жалюзі розсувні є особливо ефективними, оскільки і пересуваються по мірі необхідності в різні ділянки приміщення. В даному прикладі лопаті жалюзі фіксовані і не можуть змінювати свій кут. Однак ефект тіні від них посилюється коли вони перекривають один одного. У такій, абсолютно заскленій поверхні, це може бути корисно.

 

Зменшення шуму

okonnyye-zhalyuzi-07Хоча це не основна функція віконних ставень, але багато хто зі старих будинків в європейських містах все ще покладаються на шумозахисні можливості відкриваються віконниць. Суцільні (глухі) віконниці найкраще працюють для цього, але і гратчасті жалюзі також можуть допомогти відхилити звук.

okonnyye-rolety-01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Якщо ж звернути увагу на другий рівень цього будинку, то можна побачити, як ролети здатні повністю змінювати межі особистого простору в кімнаті – від повної ізоляції при опущених ролетах до абсолютного простору при якому навіть складно відзначити де закінчується “всередині” будинку і починається “зовні”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Захист від негоди

okonnyye-stavni-02Віконниці в стилі Bahama використовуються тут на верхніх шарнірах. Такі віконниці часто використовуються в південних широтах. Вони забезпечують максимальну кількість тіні для внутрішніх кімнат. Ці віконниці об’єднують значну функціональність і зовнішню естетику.

 

Безпека

okonnyye-stavni-01Металеві жалюзі тут не тільки для того, щоб посилити естетику будівлі, але і для того, щоб функціонально забезпечити захист віконних прорізів, коли будівля не функціонує. Ця концепція може бути застосована також у заміських будинках з сезонним використанням (дачі, будинки відпочинку тощо)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Віконниці в інтер’єрі

okonnyye-stavny-05Найчастіше ми представляємо віконниці як виключно зовнішні елементи, однак вони можуть бути також використані і всередині. У цьому прикладі віконниці відкривають простір спальні в атріум, запозичуючи світло і допомагаючи з природною вентиляцією. Вони можуть бути закриті у нічний час, зберігаючи приватність, або зменшуючи шум.

 

okonnyye-zhalyuzi-02

Жалюзі з внутрішньої сторони вікон пропонують легкий спосіб регулювання кількості світла і тепла, що надходить у приміщення. Ці жалюзі мають широкі, регульовані лопаті. Чим ширше лопаті, тим менше загальна кількість жалюзі, які необхідні для даних вікон. Вони також зручно відходять в сторону. Широкі регульовані лопаті також хороший вибір, для того щоб пропустити сонячне світло глибше в приміщення, зберігаючи при цьому конфіденційність. Чим світліше колір лопаті, тим більше посилюється ефект тепловідбиття.

 

Конфіденційність

okonnyye-stavni-03Віконниці тут дозволяють отримати у ванній кімнаті природне світло, зберігаючи конфіденційність при необхідності. У вологому середовищі, віконниці повинні бути виготовлені з міцної, стійкої до гниття деревини твердих порід. Напрямні повинні бути з нержавіючої сталі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

<

 

 

 

 

Матеріали

okonnyye-zhalyuzi-09Історично віконниці були виготовлені в основному з дерева. Сьогодні також багато варіантів з металу. Саме ці жалюзі були виготовлені з легкого алюмінію.

 

okonnyye-zhalyuzi-08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Металеві віконниці можуть бути мистецьки оздоблені малюнком, створюючи плямистий світло в інтер’єрі.

 

okonnyye-zhalyuzi-06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Або вони можуть бути обіграні не тільки у зовнішній архітектурі, але й у внутрішньому просторі приміщень.

 

 

 

 

 

Метал і є більш популярним вибором для зовнішніх жалюзі ніж дерево, оскільки має малі експлуатаційні витрати і велику довговічність.

 

Автор: Андрій Марченко