Метал в оздобленні будинку: взаємодія з ландшафтом

Метал в оздобленні будинку: взаємодія з ландшафтом

Будинки з оздобленням металом, звичайно, не для всіх, але вони є особливими для тих, хто живе в них. Вони можуть виглядати недоречно в оточенні стандартної та типової забудови. Проте у відповідному природному або штучному оточенні металеві будинки можуть виглядати дуже оригінально і органічно. Такі металеві акценти як мідь на даху і на еркерах вже давно вважаються класичними елементами. Якщо ваш будинок має металеву обшивку або просто кілька оригінальних металевих акцентів, давайте подивимося на способи створення органічних взаємовідносин між вашим будинком і навколишнім пейзажем.

 

Мідні, сталеві або алюмінієві панелі, це найбільш часто використовувані сьогодні метали для облицювання будинку. Метал може бути пофарбований, покритий порошковим покриттям, герметизований для запобігання окислення і корозії, підданий хімічній обробці, щоб додати наліт (патину) або просто встановлений як є. Частіше віддають перевагу останньому варіанту. Це дозволяє металу природним чином взаємодіяти з місцевим навколишнім середовищем, що згодом додає йому унікальності.


Замовити фасадні роботи у нас: (044) 233-27-68; (063) 233-27-68


Мідь

Нижче показаний традиційний котедж. Фальцева мідна покрівля, є історично найбільш часто використовуваним металом у домашньому дизайні. У навколишній ландшафтний дизайн включені рослини в горщиках і японський клен, які своїми червоними відтінками листя перегукуються з відтінками міді. Таким чином створюється однорідний зв’язок між будинком і садом. Для наших зим японський клен є кілька примхливим, але він може бути замінений на морозостійкий канадський Червоний клен або Клен маньчжурський, який також цікаво буде перегукуватися з мідними елементами.

metall-v-otdelke-doma_08

metall-v-otdelke-doma_05При використанні міді треба мати на увазі, що якщо вона не була штучно зістарена, то вона буде реагувати з навколишнім середовищем «обростаючи» поступово багатою патиною. Це частина чарівності міді. Патинування може зайняти близько 10 років, щоб пройти етапи потемніння, чорніння і набуття доконаного блакитного або зеленого відтінку. Якщо будинок знаходитися в прибережних районах, морська сіль в атмосфері прискорить цей процес. Крім того, щоб прискорити патинування, можуть бути застосовані спеціальні хімічні речовини.

Мідь, з приголомшливими результатами, використовується також і для повної облицювання сучасних будинків. При роботі з міддю на таких обсягах, необхідно звернути особливу увагу на підбір оточуючих рослин. Рослини повинні взаємодіяти і з новим будинком, а також і після закінчення часу, після того як мідь розвиває свою патину.

Ключем до створення єдиного образу будинку й саду є використання рослин з блакитним листям, а також рослин з помаранчевим та червоним листям, як, наприклад, на наступному фото.

metall-v-otdelke-doma_04

Дизайнер пляжного будинку з мідним фасадом, що на фото нижче, створив вражаюче роєднання домашнього саду, вибравши помаранчеву і синю палітру рослин.

metall-v-otdelke-doma_10

Рослини для дому з міддю можуть включати чагарники в помаранчевих, коричневих і металевих відтінках, таких як Пузиреплодник , Червонолистна ліщина, Вейгела «Олександра», Барбарис, Скумпія шкіряна.

Декоративні трави цих відтінків – Осока «Бронзита», Осока цегляна.

Підходящі рослини з блакитним листям включають декоративні трави, такі як цей синій Колосняк піщаний чи Костриця сиза.

metall-v-otdelke-doma_11

Відповідні чагарники і багаторічні рослини з блакитним листям включають: Ялівець лускатий, Перовскія (російська шавлія), Блакитна ялина.

Гофровані металеві панелі

Вписати гофровані панелі в загальний дизайн саду може бути складно. Але це здійснимо, як, наприклад, показано на фото нижче. Гофровані металеві панелі можуть бути виготовлені із сталі або алюмінію. Більшість панелей зі сталі в кінцевому підсумку покриває іржа, яка додає свій шарм до того, що багато хто вважає суворим виглядом. Валуни і гравій від білих до сірих відтінків взаємодіють з кольором сайдинга і трохи розчиняють його в навколишньому ландшафті. Рослини, відповідні панелі будинку з обшивкою з гофрованого металу, повинні включати в себе біле, строкате і сріблясто-сіре листя. Це може бути Лаванда, Чистець візантійський, Гортензія «Варієгата». Рослини з блакитним листям будуть виглядати краще, ніж ті, що з темно-зеленим листям.

metall-v-otdelke-doma_02

Якщо гофровані панелі схильні до корозії, то органічно будуть виглядати такі ж рослини як і для мідного оздоблення.

metall-v-otdelke-doma_07

 

Кортенівска сталь

metall-v-otdelke-doma_01Фасадні касети із сталі cor-ten на вигляд здаються бронзовими і бархатистими. Взагалі це контрольована корозія, наявність якої дозволяє зупинити подальший процес ржавіння

Запланована іржа починає розвиватися після декількох місяців дії на елементи. Такий матеріал використовується як зовнішній сайдинг для сучасних будинків.

Підходящі рослини для саду, що оточує будинок, одягнені в панелі з кортеновской стали в основному такі ж, як і для міді. На відміну від міді, ця сталь надалі не розвиває синій наліт, так що помаранчеві і коричневі рослини підійдуть якнайкраще.

metall-v-otdelke-doma_06

 

Металеві аксесуари

Незалежно від вибору металу, можна створювати спадкоємність будівлі і навколишнього його простору шляхом додавання металевих акцентів. Ліхтарі, номери будинків, скульптури, огорожі, все це може дуже органічно переплітатися з металевими матеріалами в обробці будинку, створюючи єдиний і унікальний образ.

metall-v-otdelke-doma_03

 

Автор Jay Sifford

Переклад і адаптація: Андрій Марченко