Вентильований фасад – ефективний теплозахист будинку

Вентильований фасад – ефективний теплозахист будинку

Підбір матеріалів для кожного елемента вентильованого фасаду – відповідальний процес і замовнику слід брати в ньому активну участь. Ця стаття допоможе розібратися в різноманітті матеріалів для облаштування вентильованих навісних фасадів, представлених на ринку.

 

Що таке навісний вентильований фасад?

Це система облаштування зовнішніх стін вашого будинку навісними панелями, які кріпляться на металевий каркас. Між ними укладається шар утеплювача. Але панелі не щільно прилягають до утеплювача – залишаючи місце для вільної циркуляції повітря. Це забезпечує виведення вологи зі стін і з утеплювача.

Розглянемо всі три складові більш докладно.

 

Каркас

Всі елементи каркасу називають підоблицювальною системою (підсистемою). Як матеріал для каркасу використовуються алюмінієві сплави, нержавіюча та оцинкована сталь. Для приватного будинку більш відповідний варіант – алюміній. Він прийнятний за ціною, легкий і досить довговічний. Оцинкована сталь – більш дешевий матеріал (на 20-30%), але термін її служби менше. Через 7-10 років на елементах з оцинкованої сталі може з’явитися корозія.

Ключовими елементами в облаштуванні каркаса є кронштейни. Вони з’єднують облицювальний шар з несучою стіною. При цьому, кронштейни стають «містками холоду». Від площі перетину використовуваних кронштейнів залежить значення тепловтрат будинку. Площа перерізу в свою чергу залежить від несучої здатності кріпильного елементу. Тому в цьому відношенні застосування сталевих кронштейнів більше виправдано. Крім того, під кронштейн укладається паронітова підкладка для його захисту від впливу агресивного середовища матеріалу стін (розчину кладки, наприклад).

Крім металевих конструкцій для каркаса вентильованої системи в котеджному будівництві застосовуються їхні дерев’яні аналоги. Особливо актуально їх застосування для каркасно-щитових будинків. Конструкції з дерева на порядок дешевше підсистем з металу і не вимагають використання комплектів профілів і кронштейнів. Каркас виконується із звичайного бруса і являє собою обрешітку з горизонтальних і вертикальних елементів. Дерев’яні панелі для облицювання мають спеціальну форму, що забезпечує повітряний зазор.

 


Замовити утеплення будинку у нас: (066) 225 40 57


Теплоізоляційний матеріал

Оптимальним варіантом утеплювача можна вважати мінераловатні плити на базальтовій основі. Щільність утеплювача повинна бути від 30 кг / м3. До відмінних властивостей теплоізолятора відносяться його незаймистість, хороші теплоізоляційні властивості, відповідне співвідношення ціни і якості. Деякими забудовниками вибір робиться на користь мінвати на основі скловолокна, так як її вартість нижча. Але водопоглинання скловолокна вище в порівнянні з базальтовою основою, тому така теплоізоляція вимагає посиленого гідрозахисту.

Використання пінополістиролу не підходить для систем вентильованого фасаду Слідувати порадам монтажників використовувати його через низьку вартість матеріалу не слід. Пінополістирол пожежонебезпечний і в вентильованих фасадах він не захищений шаром штукатурки (на відміну від “мокрих систем” утеплення фасадів), що підвищує пожежонебезпечність.

 

Облицювальний шар

Облицювання фасаду повинна створювати вигляд будівлі, відповідний загальній архітектурі ділянки та навколишнього ландшафту. Не менш важливі її захисні функції. Для облаштування лицьового шару ВНФ застосовуються такі оздоблювальні матеріали:

  • керамогранітні та гранітні плити;
  • композитні панелі з алюмінію;
  • фіброцементні плити;
  • панелі з металу;
  • сайдинг;
  • дерево.

Серед оздоблювальних матеріалів для фасадного облицювання «ветераном ринку» є керамограніт. Матеріал ударостійкий, стійкий до УФ-випромінювання, пожежобезпечний і зовні привабливий. Але велика вага подібної обробки вимагає устаткування посиленої підсистеми і конструкція стає дорожчою, незважаючи на відносно низьку вартість керамограніта.

Композитні алюмінієві і металеві панелі більш відповідають суспільно-діловому стилю. Але деякі дизайнерські рішення органічно виглядають і в котеджному будівництві.

Основу фіброцементних плит складають композит з легкого бетону і синтетична фібра. Різні його види імітують штукатурну обробку, цеглу, плитку і т. д. Пластиковий сайдинг для обробки котеджу рідше застосовується через неекологічність і пожежонебезпечні властивості.

Універсальну комплектацію для системи навісних фасадів підібрати неможливо. Ефективне виконання призначених функцій вентильованим фасадом буде забезпечено тільки при індивідуальному підході до конкретного об’єкта. Конструктивні особливості системи визначаються з урахуванням кліматичної зони ділянки будівництва, розташування, конфігурації, висоти будівлі та матеріалу стін.

 

 

Автор: Андрій Марченко