Варіанти мідної покрівлі – шашка, ромб, луска, цеглина і ін.

Варіанти мідної покрівлі – шашка, ромб, луска, цеглина і ін.

Короткі ілюстровані описи найпоширеніших видів мідної покрівлі, їх споживчі якості, сильні і слабкі сторони.

 

Популярність мідної покрівлі в світі не демонструє жодних тенденцій спаду. Навпаки, виробники з усіх сил конкурують у винаході різноманітних новинок, прагнучи догодити вимогливому смаку споживача. Якщо ви теж роздумуєте про те, щоб надати своєму будинку солідний вигляд покрівлею з міді, то наша добірка найбільш популярних та вдалих рішень з листової міді може стати у нагоді.

Крім фальцевої мідної покрівлі (яку в рамках цієї статті ми не будемо розглядати) існують безліч інших різновидів її монтажу.

Шашка

01-mednaya-shashka

Один з найбільш традиційних видів мідної покрівлі, добре знайомий нам по куполам храмів. Найбільш традиційною для шашки формою є квадрат розмірами від 500мм до 600мм. Сторони квадратів мають загнуту форму: дві в одну, дві в іншу сторону. Кріплення здійснюється через верхню частину або за допомогою клямерів.

Найчастіше буває жовтого (класична), коричневого (оксидована) відтінку, або малахітового, якщо мідь покрита заводський патиною. Втім, класична і оксидована мідь теж покриваються з часом благородного виду патиною. А ось луджена мідна шашка залишається матово-сірою навіть після довгих років експлуатації, для цього її покривають оловом. Втім, якщо вам захочеться екзотики, сучасні технології виробництва дозволяють випускати шашку будь-яких кольорів за бажанням замовника.

Ромб

02-mednyy-romb

Нерівні діагоналі ромбів – єдине, що відрізняє їх від квадратів шашки. Ромби частіше використовують там, де дизайн вимагає підкреслити витягнуті форми даху. Розмір ромбу, як і шашки, може бути довільним. Єдина вимога: вписуватися в розмір мідного листа.

Об’ємна шашка

03-mednaya-krovlya-obemnaya-shashka

Процес виготовлення об’ємної шашки вимагає великих зусиль, ресурсів і ручної праці, так що висока ціна не повинна нікого дивувати. Деякі готові платити цю ціну за візуальний обсяг, що надає покрівлі така шашка.


Замовити монтаж мідної крівлі у нас: (044) 233-27-68; (063) 233-27-68


Леміш

04-mednaya-krovlya-obemnyy-romb-lemeh

«Об’ємний ромб» називається лемешем, саме такою покрівлею найчастіше криють багаті храмові купола. Власне, в минулі часи леміш не можна було зустріти більш ніде, крім як на дахах палаців і храмів, але сьогодні техніка виготовлення лемеша застосовна до будь-яких видів міді і коштує не так дорого, тому мідним лемешем все частіше криють звичайні приватні будинки.

Луска

05-mednaya-krovlya-cheshuya 2

Техніка луски дуже красива, але, на жаль, менш практична. Захист від атмосферних опадів неї  досить слабкий, і тому її частіше використовують як декоративну покрівлю, або на крутих схилах.

Крім цього, луска вимоглива до професійним навичкам покрівельників. Якщо крайній нижній ряд укласти недостатньо акуратно і рівно, то хорошої покрівлі не вийде. Найменше зміщення луски виллється в подальшому в нерівність, яка буде посилюватися з кожним рядом. Незважаючи на всі складності і непрактичність луски, її тим не менш часто вибирають для покрівлі за її екзотичний вигляд.

Найкраще такий вид мідної покрівлі застосовувати в оформленні шпилів і башточок. Також її можна використовувати для оформлення деяких елементів покрівлі, в той час як інші елементи виконуються з мідної черепиці іншого виду.

Цеглинка

09-mednaya-krovlya-kirpichikom

На вигляд ця техніка проста, і така ж вона по суті. Виконуються цеглинки ручним гнуттям  з міді на спеціальному обладнанні. На ринку цеглинка представлений в найрізноманітніших розмірах, її популярність останнім часом незмінно зростає. Вона невибаглива в експлуатації, і до того ж з однаковим успіхом використовується як для покрівлі, так і для обробки фасадів. Зустрічаються плоский і об’ємний варіанти.

Подвійний шинглас

10-dvoynoy-shingles-mednaya-krovlya

Такий вид покрівельного покриття розроблений з США – в основі бітумна покрівля, а верхнє покриття виконано мідними пластинами. Цей варіант мідної покрівлі буде дешевше своїх аналогів з повністю мідного листа.

Мідна черепиця

08-mednaya-cherepitsa

Представляє собою штамповане покриття з мідного листа

Індивідуальна черепиця

11-individualnaya-mednaya-krovlya

Ппотрібно сказати пару слів про індивідуальну черепицю. Метод згинання і штампування дозволяє створити черепицю будь-якої форми за бажанням замовника. Теоретично, хоч з вашим власним профілем на кожному черепку – будь-який каприз за ваші гроші. Звичайно, обійдеться така примха досить дорого, зате ви зможете сміливо хвалитися перед гостями абсолютно ексклюзивною черепицею.

Як бачите, варіантів маса. Вибирати якийсь один потрібно, спираючись на всю концепцію вашого майбутньої будови, прикидати вид черепиці до загального дизайну будинку. У цьому вам допоможе ваш дизайнер, або ваше творче чуття і почуття смаку, якщо ви в них в достатній мірі впевнені.

На якому б вигляді черепиці ви не зупинилися, пам’ятайте, що мідна покрівля – матеріал дорогий, елітний, а зіпсувати його  простіше простого. Якщо зважитеся на покупку мідної покрівлі, то спроби заощадити на покрівельниках будуть явно недоречні.

Автор: Олексій Макарський