Фальцева покрівля: інструменти для монтажу ★ BudPom

Фальцева покрівля: інструменти для монтажу ★ BudPom

Чи можливе самостійне виконання монтажу фальцевої покрівлі, і які для цього потрібні інструменти?

 

Без чого не обійтися при монтажі фальцевої покрівлі

Будь-якому покрівельникові відомо, що монтаж фальцевої покрівлі має особливу специфіку. Матеріал, з яким доводиться працювати, вимагає досить інтенсивного, але завжди акуратного і дбайливого впливу, а технологія створення фальцевого покриття – особливих знань і певного досвіду. За багато років роботи у покрівельників, які  займаються фальцем виробився свій, особливий інструментарій, без якого складно, а часом і зовсім неможливо, виконати роботу швидко і якісно.

Мати загальне уявлення про ці інструменти корисно не завадить і тому, хто збирається замовляти монтаж фальцевої покрівлі, оскільки це допоможе визначити, хоча б приблизно, рівень професіоналізму найманих працівників (втім, початківці покрівельники взагалі не беруться за таку складну роботу, як монтаж фальцевої покрівлі), а також скласти уявлення про те, чим обумовлена висока вартість фальцевих монтажних робіт.


Замовити монтаж фальцевої покрівлі у нас: +38 066 428 68 14


Які інструменти необхідні для організації покрівельних робіт?

instrumenty-dlya-faltsevoy-krovlyВсього в арсеналі покрівельника більше сорока найменувань різних інструментів, які можуть знадобиться для монтажу фальцевої покрівлі. Тут і спеціальний молоток на короткій ручці, і клиноподібна киянка, ножиці кривого і прямого резу, шуруповерти, покрівельні оправки і кліщі для розкриття фальца, фальцевий шалязен, цілий набір плоскогубців, різні вимірювальні інструменти. Але всі вони меньш важливі, як ті, що використовуються для формування фальцевих картин і створення фальцевих вузлів. Саме на цих двох ми і зупинимося більш докладно.

Що таке фальцевый верстат?

Фальцепрокатный верстат можна з упевненістю назвати ключовою ланкою виробництва даного типу покрівельного матеріалу. Він обробляє рулонний метал, перетворюючи його в необхідні нам покрівельні картини. Мобільні фальцеві верстати надзвичайно зручні і практичні, оскільки можуть використовуватися безпосередньо на будмайданчиках, значно підвищуючи швидкість проведення покрівельних робіт.

Звичайно, це техніка куди більш складна, ніж домашній кухонний комбайн, поводження з нею вимагає певних навичок, і коштує вона дорого. Покупка верстата з метою покрити дах собі і сусідові буде підприємством вкрай нерентабельним, таке обладнання можна зустріти тільки у професіоналів. Ринок це досить вузький, так що особливої різноманітності моделей на ньому не представлено. Як правило, перевага віддається верстатам німецької фірми Schlebach.

Як відбувається виготовлення покрівельної картини?

Візьмемо для прикладу найбільш сучасний верстат Schlebach Miniprof-Plus. Він оснащений розмотувачем -лентоукладчиком, розрахованим на навантаження до 300 кг, з якого на стрічку верстата подається рулонний метал. Проходячи через верстат, лист металу перетворюється на високоякісну покрівельну картину подвійного стоячого фальцу. Перед профілюванням лист обробляється вбудованими інструментами: роликовим ножем для поперечної відрізки матеріалу і дисковими ножицями, якими здійснюється поздовжня нарізка. Довжина покрівельної картини контролюється електромеханічним лічильником, що забезпечує найвищу точність кінцевого результату. Кілька точних маніпуляцій і налаштувань, пара хвилин – і «сирий» метал, як за помахом чарівної палички, перетворюється в покрівельну карту, готову до монтажу. Володіння таким верстатом – заслужений предмет гордості будь-якої команди професіоналів.

 

Три види фальцезакаточных машинок

Тепер розглянемо другий тип інструментів, необхідних при монтажі фальцевой покрівлі. Це інструменти для створення фальцевих вузлів, і вони бувають трьох видів:

  • ручні
  • напівавтоматичні
  • електричні

 

Ручні. Професіонали називають їх «хапи» і «рамки», вони являють собою окремі пристосування, в дві дії створюють подвійний стоячий фальц. Процес виходить досить трудомістким, але  уручного інструменту є одна безперечна перевага: він незамінний при монтажі покрівель під великим ухилом або ділянок зі складною, неординарною конфігурацією. Іншими словами, там, де «не пройде» машинка – на допомогу приходить ручний інструмент. Саме тому, навіть оснащені за останнім словом техніки команди покрівельників, все одно мають у своєму арсеналі старі добрі хапи і рамки.

ramka-dlya-faltsevoy-krovly

 

Напівавтоматичні. Таку машинку встановлюють на майбутній шов заздалегідь оброблених на фальцепрокатном верстаті картин, після чого покрівельник просто тягне її тросом, і машинка залишає за собою вже готовий вузол подвійного стоячого фальцу. Такий спосіб забезпечує більш високу продуктивність праці, порівняно з ручним. Іншим плюсом такої машинки є дбайливе ставлення до полімерному покриттю металу. Найкраще такий спосіб показує себе при укладанні фальцевой покрівлі на довгих скатах.

poluavtomaticheskaya-mashika-dlya-zakatki-faltsa

 

Електричні машинки – продукт сучасних технологій, вони дозволяють економити чимало часу й енергії майстра-покрівельника. Участь людини і ручної праці при такому способі створення фальцевого покриття зводиться до мінімуму. Машинку просто встановлюють у потрібному місці і включають електродвигун, після чого вона сама робить рух, пов’язуючи заготовки у високоякісний подвійний стоячий фальц.

Вибір електричних машинок теж вельми обмежений. Дві найпоширеніші моделі: Piccolo і Flitzer, вже згаданої фірми Schlebach. Flitzer – варіант більш економічний, а Piccolo володіє додатковими функціями: здатністю закривати Р-фальц на фасадах, працювати на арочній покрівлі. Також вона оснащена додатковою парою прокаточних роликів, і коштує на цілу тисячу євро дорожче. Але, не дивлячись на різницю в ціні, і та, і інша машинка чудово справляються зі своїм завданням.

mashinka-dlya-zakatki-faltsa-Schlebach-Piccolo

 

Як бачите, високу якість і надійність фальцевой покрівлі – результат поєднання високих технологій і майстерності укладання. Тільки команда досвідчених професіоналів володіє потрібними знаннями та інструментами для проведення покрівельних робіт такого типу. Звідси і логічно порівняно висока вартість послуг, яка з лишком компенсується подальшою експлуатацією міцного і довговічного даху, що не вимагає ні ремонту, ні особливого догляду за собою.

 

 

Автор: Олексій Макарський