Сайдинг – практичний фасад вашого будинку

Сайдинг – практичний фасад вашого будинку

Час однотипних будівель канув в минуле, і сьогодні практично кожен господар хоче надати своєму житлу оригінальний вигляд. Виходячи з можливостей ринку будівельних матеріалів, це досить легко здійснити.

 

Заміський будинок швидко можна перетворити за допомогою популярних технологій… Сайдинг!.. Цей модний матеріал з давнім історичним минулим сьогодні дозволяє перетворити крім житлових будинків ще й офісні та промислові споруди.

Про сайдинг детально

«Сайдінг» – це не просто матеріал, це спосіб облицювання стін будівель фасадними елементами, при якому на каркасні елементи конструкції внапуск кріпляться фасадні елементи (ламелі).

будинку обшиті сайдингом перших поселенців Америки

Заглянемо в минуле. Історично поняття «сайдинг» пов’язують зі словом «корабельний». Причина цього у використанні першими поселенцями обшивки кораблів для побудови своїх осель на берегах Північної Америки. Так транспортні засоби, які перенесли людей в Новий Світ, отримали друге життя у вигляді будматеріалу. Ця технологія отримала незабаром широке поширення в будівництві будинків, завдяки простоті та швидкості монтажу. При цьому будови мали гідний зовнішній вигляд.

приклад сайдинга з дошкиШироке поширення оздоблення сайдингом отримала у другій половині минулого сторіччя. Сталося це завдяки новим технологіям виробництва матеріалу.

Ця популяризація сайдинга стала фактично його другим народженням, так як дерев’яні варіанти цього оздоблювального матеріалу, які використовувалися вже протягом декількох століть, не відрізнялися довговічністю, хоча і продовжують використовуватися донині. Але поява полімерних матеріалів – визначила новий етап його розвитку.

Причини популярності сайдинга

Сучасні види сайдинга володіють цілим комплексом переваг, що визначають їх широке розповсюдження у сфері оздоблювальних робіт, як нових будівель, так і при реставрації стін старих споруд. Зупинимося на основних якостях найбільш поширеного вінілового сайдінга:

 • гідний зовнішній вигляд готових облицьованих  стін
 • вологостійкість стінових облицювальних панелей
 • несхильність до біологічного руйнування мікроорганізмами і цвіллю
 • стійкість до впливу хімічних засобів (більшості, що використовуються у промисловості і побуті)
 • пожежна безпека
 • облицювання сайдингом дозволяє додатково утеплити стіни будинку (влаштування вентильованого фасаду)
 • стійкість до перепадів температур і впливу сонячних променів (якісні марки), що визначає довговічність матеріалу з незмінним зовнішнім виглядом
 • широкий спектр колірних варіантів
 • простота в обслуговуванні готових стін (легко миється під проточною водою після попередньої обробки мильним розчином, не вимагає фарбування)
 • завдяки секційної конструкції легко змінюється у разі пошкодження
 • екологічна нейтральність матеріалів, з яких його виготовляють

Крім перерахованого, обшивка будинку сайдингом – має ще дві вагомі переваги перед іншими видами оздоблювальних матеріалів. На першому місці виступає відносно низька вартість такого варіанта облаштування фасаду. А на другому – легкість і простота монтажу сайдинга при мінімумі спеціалізованого інструменту. Це дозволяє виконувати роботи самостійно.

Щоб уникнути анулювання гарантії виробника, монтаж сайдинга потрібно виконувати в чіткій відповідності з правилами виробника

 

Види сайдинга

За видом матеріалу, використаного у виробництві:

 • дерев’яний сайдинг
 • металевий сайдинг
 • вініловий сайдинг

Дерев’яний сайдинг

sayding-003Сучасний дерев’яний сайдинг мало схожий на своїх історичних попередників. Раніше це були звичайні дошки, які прибивалися внапуск, утворюючи похилі поверхні і запобігаючи потраплянню вологи у будинок.

Сьогодні деревина для сайдинга може бути просто висушена або термообработана і просочена антисептиками. Переважно волокна деревини, перемішані з полімерними інгредієнтами, пресують під великим тиском, отримуючи на виході міцні, та стйкі до атмосферних впливів, однорідні панелі. Такий «деревині» виробники вже можуть спокійно «пророкувати» кілька десятків років існування без втрати зовнішнього вигляду та фізичних якостей.

Недоліками такого матеріалу є:

 • його висока вартість
 • певні складності монтажу
 • необхідність регулярного догляду (вологе чищення із застосуванням миючих засобів)

Металевий сайдинг

sayding-005Металевий сайдинг виготовлений з листів оцинкованої сталі. Лицьова (декоративна) сторона таких металевих ламелей пофарбована або має захисне полімерне покриття.

Пробіжимося по перевагам:

 • механічна міцність
 • негорючість
 • довговічність
 • стійкість до корозії
 • екологічна безпека

Сучасні технології дозволили надати металевому сайдинги привабливий зовнішній вигляд. Це визначило його використання у сфері будівництва житлових будинків. Оскільки, до недавніх пір, подібний «простенький» матеріал знаходив своє застосування переважно при облицюванні промислових, технічних, складських будівель.

sayding-006

 

Вініловий сайдинг

sayding-007

 

Найпоширеніший вид сайдинга – це вініловий його різновид. Основні переваги такого матеріалу ми вже розглянули на початку статті. Але, і він не ідеальний! Є певні властивості матеріалів, що вимагають до себе особливої уваги.

Такий сайдинг схильний до механічних пошкоджень від ударів, а досить високий коефіцієнт температурного лінійного розширення матеріалу здатний пустити «хвилями» весь оздоблений фасад будівлі.

Уникнути негативних явищ дозволяє правильний монтаж і акуратне поводження з облицювальною вініловим матеріалом.

 

Різновиди сайдінгу за зовнішнім виглядом

1. За напрямом монтажу панелей сайдинг класифікують на вертикальний і горизонтальний.

2. З декоративною формі панелі розрізняють:

 sayding-korabelnaya-doska
блок-хаус або «під колоду»«корабельна дошка»
sayding-pod-brussayding-pod-kamen
під брус (фальш-брус)під камінь

 

 

Окремою групою виділяється цокольний сайдинг, який може повторювати текстуру кладки з цегли, натурального каменю, дерева або тріски. Цокольний сайдинг виготовляється їх полівінілхлориду. При цьому він має велику товщину панелей і значно більш високу ціну, ніж його вініловий стіновий «побратим»

3. Якщо говорити про розміри сайдинга, то єдиного «габаритного» стандарту для виробників не існує. При довжині панелей 3-4 м їх ширина може перебувати в межах 20-25 см.

4. Щодо форм, панелі бувають:

11sayding-dvoynoysayding-troynoy
одинарніподвійніпотрійні

 

При цьому ширина однієї рейки 10-12 сантиметрів.

Така велика різноманітність варіантів обробки фасаду дозволить підібрати цілком унікальний дизайн для кожного будинку.

Автор: Олексій Макарський