Цокольний сайдинг ★ BudPom

Цокольний сайдинг ★ BudPom

Цокольний сайдинг – це особливий вид сайдингових панелей. Більш детально про його види і способах монтажу – в нашій статті

 

«Поставити» будівлю на красивий кам’яний фундамент сьогодні просто і не так вже дорого! Мало того, Вам не знадобиться дорогий натуральний камінь і зв’язуючий розчин – достатньо скористатися цокольними сайдинговыми панелями.

Цоколь будівлі – зона підвищеного руйнівного впливу навколишнього середовища. Тала вода, температурні перепади, вологість грунту, випадковий механічний вплив стійко переносить сайдинг цокольний. Він підходить для облицювання цоколів і стін будинків, котеджів, офісних будівель.

tsokolnyy-sayding-02
Цокольний сайдинг на стінах будинку

 

Переваги матеріалу

Перерахуємо деякі яскраво виражені переваги цокольних сайдингових панелей:

 • відносно мала вага дозволяє монтувати панелі на будь-фундаменти;
 • нейтральність для мікробіологічної корозії – він «неїстівний» для грибків і гризунів;
 • збереження декоративних властивостей протягом всього періоду експлуатації.

Види цокольного сайдингового матеріалу

Зовнішня фактурна поверхня цокольного сайдингового матеріалу покликана «обдурити» спостерігача. І якісним матеріалам відомих виробників це цілком вдається – цокольний сайдинг імітує текстуру природних облицювальних матеріалів: цегли, каменю та ін

tsokolnyy-sayding-03
“Натуральнісь” цокольного сайдингу

 

Важливо! При покупці матеріалу необхідно вибирати комплектуючі з однієї партії. Це буде гарантувати ймовірність збігу відтінків кольору різних деталей.

Монтаж цокольного сайдингу

При монтажі використовуються:

 • панелі сайдинга
 • бордюри – поділяють зону цоколя і самої стіни
 • J-профілі
 • стартові планки
 • зовнішній кут
tsokolnyy-sayding-05tsokolnyy-sayding-06tsokolnyy-sayding-07
панель сайдингабордюр сайдингакутові елементи

 

Рекомендації по монтажу

Вимоги до монтажу цокольного сайдинга фактично ідентичні рекомендаціям по використанню вінілового сайдинга. Все так само:

 • необхідно враховувати теплове розширення матеріалу при зміні температури навколишнього простору;
 • розташовувати елементи кріплення (цвяхи, саморізи) строго по центру кріпильних перфорованих отворів;
 • не щільно притискати капелюшки цвяхів і шурупів до поверхні панелей для забезпечення їх вільного переміщення при термодеформациях;
 • кріпильні елементи необхідно вибирати з алюмінію або оцинкованого металу, так як інші матеріали здатні з часом «наслідити» іржавими слідами по сайдингу;
 • при монтажі матеріалів при низькій температурі (нижче 7 оС) необхідно враховувати його значне звуження, збільшуючи температурний зазор на 3-4 мм;
 • зберігати панелі цокольного сайдинга рекомендується у вертикальному положенні (на ребрі);
 • монтуються панелі виключно зліва направо в горизонтальному положенні на підготовлену заздалегідь решетування знизу вгору.

Послідовність монтажних операцій

Установка цокольного сайдинга – це комплексний захід, особливо, якщо сайдингом крім цоколя закриваються всі стіни. Робота передбачає такі етапи:

 1. Установка обрешітки. Вертикальні стійки розташовуються на відстані 91 см один від одного, починаються на висоті не менше 15 см від рівня грунту. Горизонтальні елементи обрешітки повинні розташовуватися врівень з вертикальними планками. Вертикальне решетування вигідно виконувати у разі облицювання не лише цоколя, а і всієї стіни. Горизонтальне – оптимальне в разі обшивки тільки цоколя. Крок планок – 45 см.

Зверніть увагу! Для цокольної обрешітки слід використовувати металевий профіль, так як дерев’яні рейки близько землі можуть не відрізнятися особливою довговічністю.

 1. Монтаж стартового профілю. Планка прикручується горизонтально за допомогою шурупів (крок 30 см). До кутка стіни профіль не повинен доходити на 10 см для закріплення кутових елементів. Більш точно ці величини можна уточнити утехнічній документації до сайдингу.
 2. Встановлюються кутові елементи (внутрішні і зовнішні).
 3. Крій панелей. Необхідна кількість панелей визначається діленням довжини стіни за вирахуванням ділянок під кутові елементи. Не рекомендується використовувати панелі шириною менше 30 см. Панелі ріжуться в будь-якому місці ступенями. Крок ступенів – 20см. Розрахунок довжини панелей необхідно виконувати з урахуванням зазорів на теплове розширення панелей.
 4. Монтаж першого ряду починається з лівої сторони стіни. Далі рухаються вправо. Перша панель підрізається рівно і вставляється в пази кутового елемента і стартової планки. Потім фіксується.

 

Оцинковані цвяхи або саморізи для закріплення панелей необхідно розташовувати в спеціальних отворах і залишати між капелюшком і панеллю мінімальний зазор для руху панелей при теплових деформаціях.

 

 1. Друга панель стикується з попередньою через ступінчасті пази і закріплюється. Остання в ряду панель також рівне підрізається і вставляється в паз кутового елементу.Відрізана ліва частина панелі може стати завершальною в правій частині ряду (при правильному розрахунку довжини).
 1. При монтажі наступного ряду панелей необхідно передбачити їх зміщення для розбіжності швів і створення більш реалістичного вигляду облицювання.
 2. Операції повторюються до закриття всієї необхідної поверхні стін. Зверху встановлюється фінішна планка.

Сам процес монтажу цокольного сайдинга досить простий. Для отримання якісного результату необхідно просто розібратися в технології монтажу матеріалу і дотримувати акуратність в роботі. Ці роботи цілком посильні для самостійного виконання, природно, при наявності у вас навичок роботи з інструментом, вільного часу і небажання платити найманим будівельникам.