Розпис стін в дитячій – запросіть казку в гості!

Розпис стін в дитячій – запросіть казку в гості!

Плануючи дизайн дитячої кімнати, розглянте варіант використання художнього розпису стін. Читайте, що представляє з себе ця послуга в оздобленні інтерьєру.

 

Про важливість впливу середовища на інтелектуальний розвиток дитини впевнено заявляють всі сучасні фахівці. В першу чергу, звичайно, необхідно, щоб малюк був оточений батьківським теплом та турботою, відчував підтримку і любов мами з татом. Але не можна обходити увагою також інтер’єр кімнати, в якій дитина проводить більшу частину часу перших років свого життя. Навколишні кольори та малюнки можуть впливати на його психіку як позитивно, так і негативно. Тому дбайливі батьки завжди знайдуть час для ретельного планування інтер’єру дитячої. Тут потрібно врахувати безліч чинників: дизайн, меблювання, зонування простору. Сьогодні ми більш детально зупинимося на такому важливому аспекті, як розпис стін кімнати малюка.

Що являє собою послуга художнього розпису стін?

rospis-sten-v-detskoy-002Звичайні шпалери, навіть якщо вони строкаті і ошатні – це занадто нудно для дитини. Варто їй заволодіти кульковою ручкою або олівцями, і вона тут же починає їх розмальовувати на власний смак, надаючи монотонним декораціям родзинку власної індивідуальності. Так чому б не зробити стіни в дитячій індивідуальними і унікальними з самого початку? Саме це завдання покликаний вирішити майстер художнього розпису. Разом з замовником, вони розробляють оригінальний дизайн майбутньої стіни, який незабаром втілюється в життя. Якщо батьки дитини близько знайомі з образотворчим мистецтвом і дизайном, вони можуть розписати стіну самостійно. Якщо ж спеціальної освіти і потрібних навичок немає, краще довірити справу професіоналу. Адже крім знання технічної сторони питання, на зразок правильного вибору фарби (особливо обережним треба бути з фарбами, які світяться в  темряві – багато з них небезпечні для здоров’я), грамотного очищення і підготовки стіни до розпису, потрібно ще розуміння дизайнерського мистецтва, облік освітленості кімнати в різний час доби, вміння візуально розширити приміщення, якщо це необхідно, приховати певні вади, заповнити порожні простори. Особлива майстерність потрібно також для правильного зонування кімнати, докладніше про нього буде сказано трохи пізніше.


Яку роль у вихованні дитини відіграє інтер’єр його кімнати?

Якщо дитина достатньо доросла, її теж допускають до процесу розпису. Іноді майстри не проти попрацювати разом з дітьми, дозволяючи їм повозитися з фарбою і пензликами. Під наглядом майстра, дитина бере участь у процесі, виконуючи завдання, які їй по плечу. Це не тільки розвиває в дитини любов до образотворчого мистецтва, але також формує у неї дбайливе ставлення до своєї кімнати. Адже вона сама малювала цю стіну, тепер-то вмалюк точно не буде малювати її, або  бруднити чи клеїти наліпки. Дитині стає легше зрозуміти, що це їїособистий простір, її кімната, за яку вона сама несе відповідальність. Звичайно, дитині довіряють тільки перші кроки, а тонку, більш складну роботу, виконує майстер.

Що стосується безпосереднього впливу інтер’єру на розвиток дитини, то вплив на психіку кольору, переважаючого в кімнаті, де знаходиться людина, вже давно і досить грунтовним чином, вивчено. Одні кольори заспокоюють, допомагають заснути, інші стимулюють рухову і розумову активність. Від старих клішованих варіантів забарвлень дитячої (дівчаткам – рожева, хлопчикам – темно-синя), давно відмовилися: сучасні дизайнери використовують всю багату палітру кольорів, створюючи в кожному конкретному випадку індивідуальний інтер’єр.

Зонування простору дитячої художнім розписом

Оскільки в одній і тій же дитячій кімнаті дитині доводиться в один час спати і відпочивати, а в інший – грати і вчитися, вельми актуальна така корисна функція художнього розпису, як зонування, тобто візуальна розбивка простору кімнати на кілька окремих зон, кожна з яких має свій «мікроклімат», але при цьому всі вони гармонійно поєднуються між собою в одне інтер’єрне ціле. rospis-sten-v-detskoy-005 У зоні сну і відпочинку розгортаються більш спокійні мотиви, задіюються заспокійливі кольори. Розглядання сонних звірят навколо дитячого ліжечка, налаштовує на гарний відпочинок самого малюка. У зоні ігор, навпаки – граються казкові персонажі , що створює вже іншу атмосферу, там багато зелених, жовтих відтінків. Біля учнівського столу дитини зображуються «розумні» звірі, захоплені навчальним процесом. Тут кольори світлі, але спокійні – і так далі, для кожної зони, яку ви захочете виділити в дитячій.

Поєднання художнього розпису стін і інтер’єру кімнати

rospis-sten-v-detskoy-010Безмежний простір для творчої думки відкриває можливість поєднання інтер’єру та розпису. Наприклад, біля робочого столу школяра полку з підручниками «тримають» два сильних ведмедики, а «на столі» сидить мудра сова в окулярах з указкою. Світильники, стилізовані під ліхтарі, можуть «висіти» на намальованому стовпі або на гілці дерева.

Дуже багато предметів інтер’єру кімнати можна гармонійно доповнити малюнком. Звичайно, це накладає певну відповідальність на весь інтер’єр кімнати цілком. Речі, які будуть подібним чином включені в малюнок, повинні бути надійними, міцними, а також якісними, тобто повинні простояти тут досить довго. rospis-sten-v-detskoy-008

Як бачите, розпис стін дитячої кімнати – це величезний набір самих різноманітних опцій по створенню унікального дизайну, який буде не тільки виглядати на всі сто, але також, певною мірою, стимулювати розвиток вашої дитини. Звичайно, діти швидко ростуть і змінюються, розпис спальні трирічного малюка перестане йому подобатися, коли він подорослішає, і йому стукне цілих десять. Однак на цей рахунок заздалегідь можна передбачити перспективну зміну малюнка в майбутньому – продовженням сюжетної лінії з додаванням «підліткових ноток».

 

Автор: Олексій Макарський