Фальцева покрівля – що це таке

Фальцева покрівля – що це таке

Сьогодні повертається мода на фальцеву покрівлю. Вони були популярні ще в дев’ятнадцятому столітті як в Європі, так і на території сучасної України. Фальцева покрівля є невід’ємною складовою такого архітектурного напряму як європейський класицизм

Саме тому зараз при реконструкції будівель для відтворення колишньої краси і передачі історичної достовірності часто використовують цей вид покрівельних систем.

Але і при новому будівництві нерідко виконують монтаж покрівлі з фальцьованих листів. Зазвичай це скатні дахи з мінімальним кутом від 3 градусів.

 

Що таке фальцева покрівля

Фальцева покрівля – це покриття даху з металевих листів, сполучених між собою особливим способом – фальцюванням.

З нашої точки зору, такий вид покрівельної системи є найбільш оптимальним з-за кращого співвідношення ціни, якості та привабливості.

 

 

Види матеріалів фальцевой покрівлі

  1. Оцинкована сталь з полімерним покриттям. Найбільш поширений матеріал для фальцевої покрівлі. Сталь використовується така ж, як і для виробництва металочерепиці. Кращий варіант – це товщина 0,5 мм з кількістю цинку 275г/кв. м і полімерним покриттям.
  2. Алюмінієва покрівля – має відмінну еластичність, що дозволяє монтувати дахи з найбільш складною формою (арки, куполи). Алюміній не схильний до корозії. Також буває з полімерним покриттям.
  3. Цинк-титанова покрівля – це сплав цинку (99,995%) з титаном (0,17%) і міддю (0,12%). Пластичний матеріал з терміном служби понад століття. Але потребує дуже високого професіоналізму при монтажі.
  4. Мідна покрівля. Одне з найкрасивіших покриттів даху. Вікова довговічність. Корозії немає. В перші роки експлуатації змінює свій колір, покриваючись благородною патиною. Спочатку коричневий відтінок, через пару років – колір темного шоколаду, потім матово-чорний і через 10-15 років повністю покривається малахітово-зленой патиною.
faltsevaya-krovlya-stalfaltsevaya-alyuminiyevayafaltsevaya-tsink-titanfaltsevaya-mednaya
Сталь оцинкованаАлюміній Цинк-титан Мідь

 


Купити фальцеву покрівлю в Києвї  та замовити монтаж: +38 066 428 68 14  


 

Види з’єднань фальцевой покрівлі

Фальц – різновид шва скріплення пластин металу, вигин в «замок».

Розрізняють лежачий і стоячий фальц, одинарний і подвійний. Вертикальні з’єднання по довжині ската виконують стоячим фальцем, а горизонтальні – лежачими. Вибір одинарного або подвійного фальцювання залежить від самого споживача: одинарний менш трудомісткий в роботі, подвійний надійніше, має більш високі механічні та гідроізоляційні характеристики.

Клямер – спеціальний профіль, за допомогою якого сталевий лист кріпиться до решетування. Відсутність отворів в покрівельному покритті забезпечується особливістю кріплення клямерами. Кляммер кріпиться саморізами до решетування і заводиться в фальцеве з’єднання де загинається в момент виконання фальцового замку.

Фальцювання виконується спеціальними машинами. Для спрощення монтажу можна придбати листи з вже попередньо загнутими краями. Тоді залишиться лише заклацнути пластини на покрівлі і пройтися покрівельною  машинкою для остаточного затиснення фальца (або підбити за допомогою молотка). Якщо ж ви вирішили самі фальцювати лист прямо на об’єкті, то тоді знадобиться більш складне обладнання.

faltsevoe_soedinenieklyammerfalcevaya-krovlya-mashinka
Фальцеве з’єднанняКлямер фальцезакатна машинка

 

Основні переваги фальцевой покрівлі

  1. Герметичність покриття. За рахунок відсутності наскрізних отворів при кріпленні до решетування, на відміну від інших покрівельних покриттів.
  2. Довговічність матеріалу. Можливість використовувати матеріали, що не піддаються корозії, – мідь, алюміній. Термін їх служби – понад 100 років.

Монтаж фальцевой покрівлі – процес трудомісткий і не найдешевший, але в результаті ви отримуєте надійний результат на довгі десятиліття служби. Крім того, якщо ви віддаєте перевагу класичні форми в дизайні, такий дах додасть вашому будинку архітектурну цілісність і неповторний шарм. Адже не дарма фальцеві покрівлі цінуються як раніше так і зараз по всьому світу!

 

 

Андрій Марченко

Фото:

  • Зимовий палац. Вадим Махоров
  • Петергоф – Dorian A;
  • Прага – Éole Wind;
  • Страсбурзький собор – Omeudentista.