Дизайн дитячої: Як колір впливає на поведінку (37 фото)

Дизайн дитячої: Як колір впливає на поведінку (37 фото)

Затіяли ремонт у дитячій кімнаті? Думаєте, який вибрати колір стін в дитячій? Саме час дізнатися, які кольори оздоблення найбільш ефективні для підвищення чутливості і впевненості, зниження занепокоєння.

 

Дизайн дитячої – колір стін

Колір має здатність надихати, захоплювати, заспокоювати, зцілювати і навіть збуджувати. Це особливо вірно по відношенню до дітей, які можуть бути дуже чутливі до впливу кольору. Тому вибір правильного кольору кімнати для маленької дитини, не слід недооцінювати. У той же час, вплив кольору на наші уми і тіла не є абсолютно однаковим для всіх. Майте на увазі, що кожна дитина відрізняється, і ці узагальнення не поширюються на всіх. Але якщо вам цікаво визначитися, який колір підібрати для дитячої кімнати, то ця інформація з «Книги кольору» Сьюзі Чиззари, може допомогти вам почати роботу.

 

Червоний

Червоний має здатність  активізувати тіло і збуджувати розум. Тим не менш, деякі дослідження показують, що занадто великий вплив червоного кольору провокує агресивну поведінку і нездатність зосередитися. Висновок: Червоний непоганий в якості акценту, але не може бути основним кольором дитячої кімнати, особливо, для вже неспокійної дитини.

 

 



Помаранчевий

Часто недостатньо використовується. Помаранчевий, мабуть, один з найбільш недооцінених кольорів у палітрі. Насправді, цей теплий, доброзичливий і молодий колір, відмінно підходить для дітей. Вважається, що він заохочує впевненість у собі, екстраверсію і незалежність. Помаранчевий колір сприяє соціальній взаємодії, надихаючи дітей і їх друзів до спілкування та співпраці.

Жовтий

Більшість з нас асоціюють жовтий колір з почуттям щастя і бадьорості. Дослідження також співвідносять цей яскравий і радісний колір з мотивацією. М’який жовтий може допомогти концентрації, в той час як більш яскравий – допомагає покращувати пам’ять. Однак будьте обережні, використовуючи занадто багато яскраво-жовтого. У великих дозах він може викликати почуття хвилювання і навіть гніву.

Зелений

Це заспокійливий, натуральний колір. Має заспокійливу дію на дитину. Вчені також виявили, що зелений може поліпшити швидкість читання дитини і розуміння.

Блакитний

Має ефект протилежний червоному. Зменшує відчуття тривоги й агресії, знижує кров’яний тиск і частоту серцевих скорочень. Діти, які відчувають істерики або інші поведінкові проблеми, можуть оцінити заспокійливі ефекти блакитної кімнати.

Фіолетовий

Часто асоціюється з королівським. Фіолетовий амбітний і впевнений у собі. Це також колір пристрасті, творчості, мудрості та духовності. Цей глибокий і емоційний колір відмінно підходить для розвитку натхнення, чутливості і співпереживання у дітей. Але якщо ваша дитина особливо чутлива, ви можете зменшити застосування цього кольору, обмежившись лише акцентами.

Рожевий

Як правило, цей колір пов’язаний з типовими кімнатами для дівчаток. Хоча рожевий впливає точно так само і на хлопчиків, надаючи заспокійливий вплив. Однак будь-яка дитина дуже швидко виростає з віку, коли вона сприймає занадто багато рожевого кольору, так що спробуйте використовувати його в міру – рожеві художні роботи, аксесуари на нейтральному тлі.

 

Теплі кольори

Теплі кольори викликають відчуття щастя, затишку та комфорту у більшості людей. Вони також можуть зробити великі, відкриті простори більш близькими для дітей. Звичайно, це не означає, що ви обмежені коричневими і бежевими забарвленнями – використовуйте їх в якості основи для більш яскравих і сміливих відтінків.

Холодні кольори

Деякі з нас асоціюють холодні кольори зі стерильними, лікарняними кімнатами, але легкі холодні кольори можуть мати заспокійливий вплив на дітей. Плюс, багато з цих кольорів допоможуть візуально розширити невеликі простору. Спробуйте відтінки кремового тону, які надають деякої м’якості, або лляні – для відчуття тепла.

 

Андрій Марченко