Чому алюмінієва фальцева покрівля це вдалий вибір

Чому алюмінієва фальцева покрівля це вдалий вибір

Алюмінієва фальцева покрівля надійна, довговічна, стійка до агресивного впливу середовища. Чи так це насправді і що забезпечує їй ці якості?

 

Які сильні сторони алюмінієвої фальцевої покрівлі?

Алюміній – чудовий метал, відкриття якого дійсно змінило вигляд нашої цивілізації. Легкий, міцний, довговічний, простий в експлуатації, придатний для широкого спектру застосування, він швидко став надзвичайно популярним. Сказати спасибі за це відкриття ми повинні видатному вченому XIX-го століття Гансу Эрстеду.

Загалом, не дивно, що алюміній стали застосовувати і для створення надійної і якісної покрівлі. Він чудово підходить для цієї справи. Легкість цього металу значною мірою полегшує встановлення такої покрівлі, робить монтаж простим, швидким і практично безшумним. Але, крім цього, в покрівлі з алюмінію є й інші незаперечні достоїнства.

Алюміній стійкий до агресивного впливу середовища

Сучасні технології успішно використовують властивості цього металу для продовження терміну служби вашого даху. Алюміній, протидіючи корозії, утворює на своїй поверхні особливу кисневу плівку, яка захищає його від впливу середовища. З цієї причини при монтажі покрівлі з алюмінію завжди приділяють увагу доступу повітря до металу, питанню якісної вентиляції. Крім корозії, алюміній стійкий до ультрафіолету, вологи, вогню. Якщо все зроблено правильно, міняти дах з алюмінію доведеться не частіше, ніж раз у 50 років, а це прекрасний показник.

Алюміній універсальний

Дахи будь-яких площ, будь-яких складнощів, якого завгодно рельєфу і форми, прямі, косі, навіть вигнуті. Фірми-виробники покрівлі з алюмінію за бажанням клієнта готові виготовити все, що побажаєте. З рельєфом? Буде зроблено. Не хочете? Тоді буде гладкий, не питання. Він гарний у будь-якій формі і пригожий в будь-якому місці, де потрібно зробити покриття. Ще одним проявом його універсальності є невибагливість щодо кліматичних умов, алюміній успішно служить дахом людям, що живуть в самих різних куточках світу, в різних кліматичних зонах.

Можна додати також, що легкість алюмінію також виключає необхідність у складних і потужних несучих конструкціях даху, що полегшує процес будівництва.

 

 

Чому саме фальцева покрівля?

Отже, тепер, коли ми розібралися з плюсами і мінусами самого алюмінію, давайте визначимо, що означає слово «фальцева», які переваги і недоліки цієї технології?

Фальцева покрівля – винахід майстрів Німеччини, так що назвою вона зобов’язана саме їх мові. Слово фальц в німецькому означає «жолоб», фальцевою покрівля була названа по своїй основній відмінності – методу кріплення одного листа покрівлі до іншого. Він виглядає як жолобок-замочок, як скручений з особливого виду рулонного листа металу.

Ясна річ, руками так алюміній не стиснеш, який би м’який і легкий він не був, потрібно застосовувати спеціальні інструменти, фальцезакатні машинки. Купити таку не проблема, ринок багатий різними моделями, кожен може вибрати на свій власний смак і гаманець.

Сам процес створення фальцевого покриття не назвати особливо складним, але якоїсь вправності він все ж зажадає, однією хорошою покупкою машинки тут не обійдешся. В цілому ж, фальцева покрівля проста, як все геніальне, але при цьому надійна, як і все німецьке. Грамотно виконаний фальц міцно кріпить листи, виключає можливість якого-небудь протікання, такий дах надзвичайно довговічний в порівнянні з іншими видами покрівлі, а в експлуатації простий настільки, що весь контроль за дахом полягає в її поверхневому огляді раз у кілька місяців.

 


Купити фальцеву покрівлю в Києвї  та замовити монтаж: +38 066 428 68 14  


Недоліки фальцевої покрівлі з алюмінію

Об’єктивності заради, варто сказати пару слів і про недоліки. Найчастіше до недоліків фальцевой покрівлі зараховують:

  • гучність (дощ барабанить по металевого листа);
  • лавиноподібний схід снігу з фальцевой покрівлі по весні;
  • естетичність поступається деяким іншим видам покрівлі;
  • низька ударостійкість;
  • висока ціна.

 

Тепер докладніше про кожен з них. Скарги на погану шумову ізоляцію пояснюються не стільки особливостями покриття, скільки помилками в облаштуванні даху. Якщо монтаж буде виконаний правильно, ніяких шумів дощу ви чути не будете. А саме – решетування повинно бути виконане рівно, щоб листи алюмінію щільно прилягали до нього, не створюючи ефекту барабану; утеплення покрівлі має бути виконано мінеральною ватою.

Лавиноподібний схід снігу елементарним чином вирішується за допомогою встановлення снігозатримувача. Це широко поширена практика. В Європі ваш будинок навіть відмовляться страхувати, якщо у вас на даху немає снігозатримувачів.

Майже те ж стосується і бурульок. Крім правильного виконання фальцевого вузла, процес створення алюмінієвої покрівлі включає в себе установку коника, карниза, капельника, облаштування водостічної системи. Якщо все зроблено правильно, велика частина проблем опиняються за бортом.

А ось думка про невисоку естетичність  – цілком суб’єктивна. Найчастіше заснована вона на вузькому уявленні про можливості дизайну будинку за допомогою алюмінієвої фальцевой покрівлі. Податливий матеріал і мініатюрні (але при цьому надзвичайно надійні) методи кріплення, роблять з фальцевой покрівлі буквально “глину”, з якої людина зі смаком і талантом може робити все, що завгодно, будь-яку красу.

Що стосується низької стійкості до ударів, то це явно не причина відмовлятися від всіх тих переваг, що надає фальцева алюмінієва покрівля. Це швидше привід відмовитися від висаджування поблизу будинку високих плодових дерев з важкими яблуками або грушами на гілках. Осінній град такому даху не страшний, хіба тільки це не якась природна аномалія, і градини не розміром з кулак.

Таким чином, єдиним «нерозв’язним» недоліком алюмінієвої фальцевой покрівлі є її ціна, але і її дуже важко зарахувати до недоліків, оскільки вона лише відображає об’єктивну цінність такої покрівлі, і не більше того. Адже відомо, що дешеве вкрай рідко буває гарним і якісним.

Підсумовуючи, якщо вам потрібна надійна і довговічна покрівля, надзвичайно живуча і стійка до самого агресивного впливу середовища, проста в експлуатації, то це ваш вибір. При цьому, алюмінієва фальцева покрівля далеко не такий дорогий варіант, як наприклад мідна, елітна покрівля. Так що її можна вважати в якійсь мірі економічним варіантом.

 

Олексій Макарський