8 способів підвищити енергозбереження будинку ★ BudPom

8 способів підвищити енергозбереження будинку ★ BudPom

Чи впевнені ви, що витрачаєте на обігрів, освітлення та водопостачання свого будинку рівно стільки, скільки необхідно ? Сучасні технології дозволяють витрачати набагато менше звичайного! Переконайтеся, що знаєте про це достатньо.

 

Енергозбереження будинку – основні напрямки

Економічне витрачання природних ресурсів – питання не тільки етики, але також і економічне питання. Не тільки турбота про навколишнє середовище і її збереження для нащадків змушує нас замислюватися про ресурсозбереження, а й проста господарська ощадливість. Навіть сьогодні, аналізуючи тенденції розвитку технологій в цьому напрямку, можна сміливо стверджувати, що незабаром нас чекають дивовижні винаходи, які дозволять створювати приватні будинки, практично повністю незалежні в плані ресурсів від зовнішнього світу. Звичайно, поки це здається далекою мрією , але вже доступні технології енергозбереження будинку можуть значною мірою скоротити вартість утримання приватного будинку.

Як зменшити рахунки за електрику?

Нові лампочки

Якщо ви досі використовуєте для освітлення свого будинку морально застарілі лампочки Ілліча – ви марнотрат власного бюджету. Існування люмінесцентних, галогенних та світлодіодних ламп мало кого здивує, але чому ж не всі поспішають вкрутити їх в свої патрони, викинувши лампи розжарювання на смітник історії ? Як правило, не робиться це з трьох причин:

 

  • численні чутки про шкоду таких ламп для здоров’я і зору
  • недовіра до даних заявлених у технічних характеристиках нових ламп
  • висока ціна нових ламп в порівнянні зі старими

 

 

Всі ці страхи, як показує практика, не мають під собою належних підстав. Блакитні лампи, потенційно небезпечні для здоров’я і зору, і вже заборонені, а інші безпечні. Технічні характеристики достовірні, ніяка реклама тут не замішана , ці лампи дійсно добре економлять: на кожну витрачену гривню, вкладену в покупку сучасної лампи, ви заощадите ( в середньому) близько семи. Заміна всіх ламп розжарювання на сучасні за рік дасть відчутну економію.

1 energosberegayushchiye lampochki

 

енергозберігаючі електроприлади

Крім лампочок, є також і енергозберігаючі побутові прилади. Виробники вже давно конкурують на цьому ринку, намагаючись випускати будь-який прилад, від блендера до пральної машинки, як можна більш економними. Якщо прилад має класифікацію + або навіть ++ ( замість простої А ), то це означає, що він буде не тільки виконувати свої функції у вас у будинку, але й охороняти, в якійсь мірі, сімейний бюджет.

2 energosberegayushchiye stiral'nyye mashinki

 

Робіть самі

Все більшу популярність набирають маленькі домашні електростанції, що переробляють енергію сонця, води або вітру. Вони не можуть поки повністю забезпечити середній приватний будинок електрикою, але дозволяють купувати менше електрики у енергокомпаній. Щоправда, питання доцільності покупки такої домашньої станції повинен розраховуватися окремо в кожному конкретному випадку: часто буває, що куплений вітряк не окуповує витрачених на нього грошей протягом усього терміну своєї експлуатації. Переконайтеся, що конкретний спосіб самостійного видобутку енергії буде для вас актуальним методом економії, а не марною тратою грошей на забавну іграшку, якою можна тільки похвалитися перед гостями.

3 alternativnyye istochniki energii dlya doma

 

 

Як використовувати менше води?

Якщо ви вирішили економити воду, то в першу чергу потрібно переконатися у справності вашої сантехніки. Найбільше нецільових витрат води в приватному будинку – це, як правило, втрати через несправність бачків унітазів, капаючих кранів і підтікаючих душів. Перш ніж братися за серйозну економію, потрібно буде усунути очевидні діри, що висмоктують даром і воду, і гроші.

Змішувачі та душові насадки

Практично будь-який сучасний змішувач витрачає воду економніше, ніж простий кран з двома вентилями гарячої та холодної води. Оснащений спеціальним перлатором, змішуючи воду з повітрям, він економить гарантовано і ефективно. Ще краще – змішувач з двома режимами подачі води: економним і стандартним. В економному режимі ви можете мити руки, продукти (якщо змішувач кухонний), а коли потрібно набрати води на суп в каструлю – включаєте повний режим. Лідер серед таких змішувачів, поза всяких сумнівів, безконтактний. Він дорогий, зате подає воду лише тоді, коли ви підносите до нього руки (використовується інфрачервоний датчик), і тут же припиняє подачу води, коли вона вам не потрібна.

Зверніть увагу також на вашу душову кабінку: чи відповідно витрачає воду ваш розсіювач води? Існує безліч прекрасних насадок, які дають більш якісний напір води, прекрасно масажують шкіру і очищають тіло, при цьому ще й витрачають менше води: грішно не скористатися.

Не варто забувати і про унітаз: економічний бачок повинен вміти працювати, як і змішувач, у двох режимах: малого і повного зливу.

4 ekonomichnyye smesiteli s perlatorom

 

Посудомийні і пральні машинки

Мало хто пере сьогодні руками, а от посудомийні машинки поки ще не так впевнено увійшли в звичний побут. Між тим, вони не тільки звільняють вас від непотрібної ручної праці, а й нітрохи не гірше пральних економлять воду. Витратившись на таку машинку один раз, ви будете витрачати набагато менше води на миття посуду кожен день. Економія досягається в першу чергу за рахунок високої температури води, використовуваної в посудомийній машинці. Як бонус, така машинка економить ще й миючі засоби.

5 ekonomichnyye posudomoyechnyye mashiny

 

Системи поливу городу й саду

Якщо ви любитель свіжих овочів і фруктів, вирощених самостійно, або просто вирощуєте в саду квіти, то нехай їх поливає автоматична система. Робот зробить це в рази ефективніше, витративши менше води, регулярно і рівномірно зволожуючи землю в достатніх кількостях, при цьому звільняючи вас від щоденного тягання важких відер по городу.

6 effektivnyye sistemy poliva

 

 

Як ефективніше обігрівати приватний будинок?

Ще один солідний рядок витрат у бюджеті: опалення. Наші суворі зими не дають в цьому плані спуску, вимагаючи серйозних витрат на обігрів житла. Особливо актуальне це питання для одноповерхового будинку, що стоїть на самоті, і не підігрівається через стінку опаленням від сусідів. Чи можна якось скоротити витрати на опалення для приватного будинку?

Утеплення дому

Ключовим моментом у питаннях економії на опаленні приватного будинку є його утеплення. Якісне утеплення, виконане у відповідності з усіма стандартами і вимогами для конкретно вашого будинку, дозволить скоротити витрати не на один десяток відсотків, не кажучи вже про те, що попросту зробить будинок набагато теплішим і затишним місцем у зимову пору.

 


Замовити утеплення будинку у нас: +38 066 225 40 57


 

Утеплено має бути все: стеля і дах, стіни і фундамент. Не забувайте і про вікна, сучасні пластикові або дерев’яні склопакети прекрасно справляються із завданням збереження тепла. Поскупившись на утеплення, ви заплатите двічі: тепло і гроші будуть просочуватися в буквальному сенсі крізь стіни і дах вашого будинку, і відлітати в атмосферу.

7 uteplenie doma potery

 

Грамотний росхід газу

Найчастіше використовуваному для опалення будинку газу знаходяться й інші застосування. Якщо ви готуєте на ньому, то подумайте про дисципліноване витрачання блакитного вогню. Позбавтеся від звички завжди готувати на максимально викрученій конфорці, це шкодить і смаку страв, і гаманцю. Для приготування малогабаритних страв часто куди більш раціональним буде використання мікрохвильовки, а не духовки. На батареї непогано б встановити термостатичні регулятори (термоголовки), а газовий котел встановити на автоматичний режим з датчиком температури. Вже згадані змішувачі й розсіювачі для душа допоможуть заощаджувати не тільки воду, а й газ, якщо ви нагріваєте воду котлом.

8 termostaticheskiye regulyatory

 

В цілому, можливостей для економії достатньо, і з кожним днем їх стає тільки більше. Будьте впевнені: розумний підхід до планування майбутнього будинку безсумнівно окупиться в процесі його експлуатації.

Автор: Андрій Марченко

 

Цей запис має один коментар

  1. architectural design

    |

Коментарі закриті.