Що таке органічна архітектура ★ BudPom

Що таке органічна архітектура ★ BudPom

Створюючи органічну архітектуру, прагнуть найбільш гармонійно поєднати будинок з навколишнім середовищем. Подивіться, як це роблять.

 

Ми знаємо, що навколишнє середовище впливає на наш настрій, і, що будівлі відіграють важливу роль в цьому. Але як ми можемо змінити підхід до будівництва наших будинків, щоб підвищити почуття природного комфорту?

З’являється все більше доказів того, що перебувати в замкнутому просторі будівлі погано для нашого здоров’я і, навпаки, зв’язок із зовнішнім середовищем має позитивні результати щодо здоров’я. Наприклад, дослідження професора екології Семюель Т. Дана з університету штату Мічіган в США, показали, що краєвид природи з вікон будинку впливає на значне поліпшення загального самопочуття.

 

Органічна архітектура – приклади

Поліпшення зв’язку між внутрішнім і зовнішнім середовищем будинку є рушійною силою органічного напряму архітектури, який розпочав Френк Ллойд Райт на початку 1900-х років. І цей зв’язок є невід’ємною частиною конструкції сучасних органічних архітекторів. Придивіться, як такий стиль архітектури може бути втілений у вашому проекті.

 

Переважання геометрії

Органічна архітектура майже завжди керується суворим набором геометричних схем, присутніх у кожному елементі будівлі, від загального плану до столярки і дверних ручок. Люди чіткіше сприймають навколишнє середовище, коли вонорегулюється логічними схемами. Будинок, побудований на геометричних моделях, буде зрозумілим і зручним.

На фото – будинок в пустельному штаті Нью-Мексико. Архітектор Bart Prince, побудований в 1984 році. Конструкція будинку нагадує пілони мосту. Текстуровані бетонні блоки стін, здається, ростуть із землі, щоб створити міст і з’єднати різні простори, при цьому створюючи напівзамкнений внутрішній двір. Матеріал стін відображає текстуру та кольори пустелі. Велика площа вікон надає легкість, а поділ площин даху і стін створює враження майже намету.


У нас можна замовити фальцеву покрівлю : +38 066 428 68 14  


 

Натуральні матеріали

Щоб з’єднати внутрішній простір з зовнішнім середовищем, органічна архітектура використовує місцеві природні матеріали для обробки будинку. Органічні будинки зазвичай включають місцевий камінь і деревину. Там, де використовуються великі поверхні, вони, як правило, розділені текстурами, які надають будівлі природний вигляд.

На фото будинок архітектора Bruce Goff, побудований в 1949 році в штаті Іллінойс. В обробці будинку використані місцеві матеріали, в тому числі вугілля, яке добувався неподалік. Камені вугілля в інтер’єрі та екстер’єрі пов’язують будинок з геологією району.

 

Гармонізація обсягу

Органічна архітектура зазвичай включає поєднання важких, масивних об’єктів з більш легкими. Поєднання масивних і легкіх елементів використовуються для того, щоб зв’язати воєдино будівлю природним чином за аналогією як, наприклад масивний стовбур дерева пов’язаний з легкими листям.

На фото – будинок архітектора Robert Oshatz, 2009 року. Будинок складається з окремих рівнів даху, які як пелюстки розходяться навколо центрального кам’яного стрижня.

 

Використання скла для простору

organicheskaya-arkhitektura-009-1Скло є одним з найважливіших матеріалів для органічної архітектури. Ретельно розроблені вікна дозволяють внутрішньому та зовнішньому просторам вільно перетікати між собою. Для досягнення цієї мети, органічні архітектори використовують приховані віконні рами, що дозволяє розширити візуальний отвір, щоб забезпечити безперешкодний огляд.

Fay Jones, архітектор з США, використовує в даному проекті особливі кутові скла без рам, щоб розчинити межі внутрішнього простору в цьому будинку. Він також використовується камінь, який проходить через скло, і стає зовсім не ясно, де існує бар’єр між просторами. Для посилення ефекту, у внутрішньому саду посаджені такі ж рослини, як і у зовнішньому.

 

 

 

 

 

 

 

Вписати будинок в ділянку

Зв’язок будівлі зі своєю ділянкою має вирішальне значення в підкреслюванні того, що будинок органічно належить своєму оточенню. Класики органічної архітектури говорять, що «будинок повинен бути горою, а не на горі». Тобто будівля повинна зростати зі своєї ділянки, а не знаходиться на ньому. Коли відмінність між ділянкою і будівлею втрачається – зовнішній простір органічно переходить у внутрішній.

Наведений приклад будинку (архітектор Bruce Goff, 1955), виходить із землі, як з кам’яної скелі. Будинок побудований за замовленням художника абстракціоніста. Виконаний він у формі «золотої спіралі» (золотого перетину), яка скрізь зустрічається в природі, від раковини молюска – до форми галактики. Стіна побудована з місцевого каменю, і тому виглядає як природне утворення, а не рукотворна будова.

 

Сьогодні архітектори, створюючи будівлі в органічній традиції, встановлюють гармонії з навколишнім їх середовищем. Така робота особлива і дуже індивідуальна, так як і ділянки та їх замовники. Дотримуючись концепції, розробленої органічними архітекторами, сучасні дизайнери розробляють будинку, які дозволяють їх жителям поєднувати внутрішній і зовнішній простір будинку. В умовах все більш урбанізованого світу, і погіршенням психічного здоров’я, органічна архітектура забезпечує дорожню карту для здорових будівель.

Автор: Andrew Boyne

Автор перекладу: Андрій Марченко