7- денний план бездоганного прибирання спальні

7- денний план бездоганного прибирання спальні

Ви закінчили ремонт в квартирі, не вивозячи всі меблі на час ремонту? Або просто, заходячи в спальню, ви не відчуваєте умиротворення, а спостерігаєте вміст шаф, який розповзся по всій кімнаті ? Тоді візьміться за цю стратегію планомірного наведення порядку. І по завершенні семиденного марафону ви будете приємно здивовані результатом.

 

Прибирання спальні після, до, і замість ремонту

Звичайно, можна затіяти досягнення і більш швидких результатів, але запропонований ритм передбачає проведення прибирання у вільному темпі, який дозволить більш досконало і уважно підійти до виконання завдань.

Отже, складіть план, оцініть вашу спальню. Де є проблемні зони? Що не вимагає особливої уваги? Спальня повинна являти собою комфортне місце, де можна розслабитися і відпочити. Якщо сама кімната досить чиста, але шафа забита вщерть, і ви насилу закриваєте ящики, то є сенс витратити більше часу на упорядкування речей. З іншого боку, якщо ваш гардероб вже досить організовано, ви можете приділити більше уваги видаленню пилу і шерсті домашніх тварин. Читайте далі весь план і вирішіть де зосередити свої зусилля.

6 dizayn spal'ni

День 1: Упорядкувати гардероб

Завдання для оптимізації:

Дістаньте все з вашої шафи і ящиків. Оцініть кожен предмет, оглянувши його на наявність пошкоджень і на предмет подальшого носіння. Не упустіть можливість приміряти:)).

Розсортуйте:

 

 • Відкладіть одяг, який більше не підходить або не подобається вам в окрему купу, щоб потім віддати, продати або викинути;
 • Несезонний одяг і аксесуари також відкладіть окремо, щоб забезпечити їм зберігання в більш віддаленому місці;
 • Третій блок сортування – це одяг, який ви збираєтеся продовжувати носити, але який потребує ремонту або чистки. Відкладіть його окремо, щоб здати в ремонт або хімчистку;
 • Одяг, який ви покладете назад у шафу в найбільш доступні місця – це будуть ті речі, які ви любите, які підходять вам прямо зараз, для поточного сезону, і знаходяться в справному стані;

 

Якщо ваш гардероб потребує серйозної зачистки, то ця частина прибирання спальні може зайняти весь день, так що плануйте відповідно. Головне, щоб після того як ви все зберете назад, не вийшло, що стало гірше ніж було раніше! Якщо ж ваші шафи і так досить добре організовані, то завдання очищення шаф в такому випадку може бути не першочерговим, а перенесені на наступний день.

Завдання по прибиранню:

У той час як ваша шафа порожня, пропилесосьте її повністю. Протріть вологою губкою полиці і всередині ящиків.

2 shkvaf v spal'neДень 2: Привести в порядок ліжко

Завдання по прибиранню:

 

 • Очистіть підголов’я
 • Пропилососьте матрац
 • Виперіть покривало

 

Завдання для оптимізації:

Переберіть вміст шафи з білизною і проаналізуйте, яка постільна білизна у вас є. Якщо все там досить безладно, спробуйте скласти і зберегти кожен постільний набір всередині наволочки, щоб полегшити пошук . Відкладіть будь-які набори, простирадло, ковдру, подушку, які вкрай зношені або не підходять більше за розміром ліжка.

3 dizayn spal'ny

День 3: Зробити прибирання всієї кімнати

Завдання по прибиранню:

Як правило спальня не є настільки брудною як кухня або ванна, але вона може накопичувати дивовижну кількість пилу.

 

 • Пройдіться пилососом зверху до низу. Не забудьте про віконні рами і стіни, де також може зібратися помітна кількість пилу. І обов’язково дотягніться пилососом до всіх місць під ліжком
 • Використовуйте драбину або стілець і протріть пил зі світильників та верхніх частин високих полиць
 • Очистіть тумби, комоди та інші поверхні
 • Виперіть маленькі килимки і фіранки, якщо їх можна прати
 • Якщо на підлозі у вас килим – вибийте з нього пил або здайте його в хімчистку

 

Зробіть вологе прибирання підлоги.

Завдання для оптимізації:

Під час виконання робіт по всій кімнаті – відкладіть речі, які повинні бути перенесені в інші місця (посуд для кухні, дитячі іграшки і т.д. ) і поверніть їх туди, де їм місце.

4 dizayn spal'ni

День 4: Зробіть замітки

Тепер ви видалили більшу частину безладу і пилу, і стає легше зрозуміти що необхідно змінити або оновити. Зробіть собі позначки що б ви хотіли змінити, прибрати або придбати:

 

 • У вас достатньо освітлення, наприклад, декоративне підсвічування або спеціальні світильники ( наприклад, для читання в ліжку)?
 • Ви задоволені своєю постільною білизною? Як щодо ваших подушок?
 • У вас є хороший набір вішалок у шафі?
 • Чи є у вас зручне місце для зберігання вашого взуття, речей?
 • Можливо, було б корисно прикупити пластикових ящиків або додати / розділити нові полиці?

 

5 dizayn spal'ni

День 5: Прикрасити тумбочки біля ліжка

Завдання для оптимізації:

Переберіть і відсортуйте всі книги, журнали та інші речі, які розташовуються на тумбочці. Приберіть все зайве, крім предметів, які ви використовуєте щовечора.

Завдання по прибиранню:

Очистіть стійки і абажури ваших ламп, і пил на тумбочках та розташованих на них об’єктах.

4 prikrovatnaya tumbochka

День 6: Подбайте про дрібниці

Завдання для оптимізації:

 

 • Відсортуйте ювелірні та інші дрібні аксесуари, прибравши ті, які ви більше не носите
 • Організуйте догляд за рослинами – приберіть пил з великих листків, обріжте сухі листя і пересадіть, якщо це необхідно
 • Викиньте старі свічки та інші дрібниці, які бачили кращі дні

 

А ще можна додати свіжих квітів в симпатичній вазі або квітучих фіалок в горщику.

5 aksessuary dlys spalny

День 7 і дальше: Обслуговування кожен день

Завдання по прибиранню:

Якщо це ще не ввійшло в звичку, то прибирайте вашу постіль як тільки ви піднімаєтеся вранці, та тумбочку, перш ніж вийти з кімнати. Те що підлягає пранню, закидайте відразу в корзину для білизни, а невикористовувані аксесуари складіть у шкатулку, замість того щоб залишити на стільці або комоді.

Завдання для оптимізації:

Коли ви купуєте в магазині новий одяг, постільну білизна або що-небудь ще, що буде перебувати у вашій спальні, приберіть щось подібне, щоб уникнути накопичення безладу. Організуйте сезонну зміну приладдя, щоб тимчасово використовувані речі зберігалися далі від тих, які використовуються в даний момент.

1 dizayn spal'ni

 

Автор Laura Gaskill

Переклад: Андрій Марченко