8 кімнатних рослин, які повинні бути у вашому будинку

8 кімнатних рослин, які повинні бути у вашому будинку

Dибирайте рослини, які допоможуть жарким літом охолодити кімнату у вашому будинку, очистити повітря і мають інші корисні властивості.

 

Через спекотне літо існує потреба в штучному кондиціонуванні повітря, але є природна альтернатива для охолодження за допомогою кімнатних рослин.

Багато кімнатних рослини поглинають тепле повітря, і виділяють кисень з прохолодною вологою через процес транспірації. Рослини так само, як і люди “потіють” – якщо повітря навколо них нагрівається, то відбувається виділення води через листя, щоб охолодити і себе, і повітря навколо.

Деякі рослини також допомагають поглинути вуглекислий газ і токсини з атмосфери одночасно. До всього цього, квіти прикрасять найпростіші інтер’єри будинку за невеликі гроші.

Ось вісім кращих кімнатних квітів.

 

 

1. Алое вера (alóe véra)

Відоме своїми лікувальними властивостями, особливо використовують його від укусів комах або опіків. Ці дивовижні соковиті листя володіють і багатьма іншими цінними якостями. В результаті високого вмісту води, листя викидають в повітря прохолодну випаровану вологу. Поставте цю квітку у себе в спальні, і вона допоможе вам виспатися, так як алое поглинає вуглекислий газ і виділяє кисень вночі. Ще одна причина, по якій Алое вера знаходиться в перших рядах така: вчені стверджують, що воно допомагає видаляти формальдегід і бензол з повітря.

 

Порада. рослини віддають перевагу помірному сонячному світлу з регулярним поливом в теплі місяці і невеликою кількістю вологи взимку.

 

2. Бамбукова пальма-Хамедорея (Chamaedorea seifrizii)

Ця рослина з Мексики і Центральної Америки. Вона рідко досягає двох метрів, а її велике листя служать прекрасним зволожувачем повітря.

Бамбукова пальма також дуже хороша для фільтрації бензолу і трихлоретилену з атмосфери.

Ще одна маленька пальма, яка високо цінується своїми зволожуючими і очисними властивостями, – це Пальма АрекаДипсис жовтуватий (Dypsis lutescens ). У зрілого дерева випаровується майже літр вологи в день.

 

Порада: ці рослини люблять непряме сонячне світло, і в жарку погоду необхідно забезпечити вологе повітря шляхом обприскування листа.

 

 

 

3. Фікус Бенджаміна (Ficus benjamina)

Одне з небагатьох дерев, яке добре росте в закритих приміщеннях і в горщиках. Фікус зазвичай досягає 2-3-х метрів, коли він росте в приміщенні (вище, коли висаджується в зимовому саду). Його листя мають високу швидкість транспірації, утримуючи повітря навколо себе вологим і прохолодним. Він також допомагає знезаражувати повітря, поглинаючи будь-які присутні частинки важких металів.

 

Порада. Поставте цю рослину в світле приміщення з переважанням вологого повітря. Дозвольте верхньому шару землі висохнути, перш ніж знову полити його.

 

4. Сансевієрія-Тещин язик (Sansevieria trifasciata ).

Крім збагачення киснем в нічний час, цей скульптурний сукулент оцінюють як одну з кращих квіток для боротьби із забруднюючими речовинами в приміщеннях – бензолом і формальдегідом.

 

Порада: Ця рослина любить сонячне розсіяне світло, помірний полив протягом весни і літа, слабкий полив в зимовий час.

 

 

5. Спатифіллюм-жіноче щастя (Spathiphyllum )

Чим більше листя рослини, тим більше кисню і вологи воно виділяє під час транспірації. Тому пишні листя лілії, особливо великі, безцінні для охолодження повітря в кімнаті. Вчені з різних країн дають високу оцінку цій квітці в своїх дослідженнях, вважаючи, що вона може зменшити токсини в приміщенні.

 

Порада.  Цій рослині необхідне приглушене світло при кімнатній температурі вище 12 ° C. Полив регулярний (взимку менше).

 

 

 

6. Бостонська папороть (Nephrolepis exaltata -Нефролепіс піднесений)

Багато видів папороті є природними зволожувачами повітря, а Бостонська папороть – одна з кращих. Вона також дуже хороший очищувач повітря від летючих органічні сполук.

 

Порада. Як і більшість папоротей, вона більш полюбляє розсіяне світло, тому уникайте попадання прямих сонячних променів. Ранкове світло взимку для нього ідеально. Папороті не люблять сухе повітря, тому, якщо у вас тепло, регулярно обприскуйте його.

 

7. Сциндапсус, епіпремнум золотистий (Epipremnum aureum)

Завдяки своїй масі великого, серцеподібного, пишного листя цей вічнозелений кущ з Французької Полінезії є ідеальним зволожувачем повітря. Він також отримує високий бал від вчених для видалення забруднювачів в приміщенні, таких як формальдегід, бензол, ксилол і окис вуглецю.

Одна з найпопулярніших кімнатних рослин через її стійкість  до низької освітленості і нечастого поливу. Сциндапсус має багато сортів з різними різновидами листя.

Два недоліки полягають в тому, що його листя токсичні тому треба обережніше з ним бути якщо в квартирі є тварини або діти, а на деяких територіях тропічних лісів він дуже інвазивний.

 

8. Хлорофітум чубатий (Chlorophytum comosum)

Це сама швидкоросла рослина. І, як і інші рослини в цій збірці, вона не тільки допоможе охолодити повітря, але і поглине токсини у вашому домі.

 

Порала. Ця рослина любить розсіяне світло, їй необхідний хороший дренаж і регулярний полив в теплі місяці. Зрілі рослини викидають діток на кінцях стебел, які можна легко розсадити і виростити нову квітку.