10 порад по заміні покрівлі ★ BudPom

10 порад по заміні покрівлі ★ BudPom

Тріщини, опуклості або відсутні ділянки покриття є чітким сигналом того, що ваш дах досягає свого граничного строку експлуатації. Але це не єдині попереджувальні знаки.

 

 Заміна покрівлі – коли приходить час?

Накопичення гранул від бітумної черепиці у вашій ринві може вказувати на сильний знос, розводи на стінах або стелі можуть означати, що збиток, заподіяний водою, може бути результатом несправності даху. Те ж саме стосується тріщин на фарбі. Зношене дахове покриття може допустити потрапляння дощової або талої води на горище або в житлові приміщення.

Періодично проводіть детальний огляд покрівельного покриття на предмет наявності пошкоджень. Якщо ваш первісний огляд показує проблеми, то слід визначитися чи є вони приводом для ремонту або заміни.

Наведені 10 кроків можуть допомогти вам зорієнтуватися в цьому питанні. Правильне рішення дозволить заощадити кошти і усунути існуючі проблеми.

slantsevaya-krovlya

1. Покрити зверху чи почати з нуля?

Ваше перше рішення: чи слід укладати нове покриття по верхній частині вашого старого даху, або ж демонтувати і почати з нуля. Це рішення вплине на те, скільки ви витратите на проект.

Також слід визначитися чи можливо взагалі у вашому випадку додавання ще одного шару покрівлі з розрахунку вагового навантаження на кроквяну частину. Як правило, другим шаром покриття можна укласти з такого матеріалу як бітумна черепиця (м’яка покрівля), в інших випадках питання потребують більш детального розгляду конкретної покрівельної конструкції.

Основною перевагою укладання поверх існуючого шару є економія на демонтажних роботах. З іншого боку, демонтаж верхнього шару покриття може бути корисний для визначення зносу кроквяної частини, і, можливо, проведення його часткової заміни.

rustic-exterior2


У нас можна замовити фальцеву покрівлю : +38 066 428 68 14  


2. Питання функціональності

Далі, оцініть, наскільки існуючий дах справляється з усіма покладеними на нього завданнями. Подумайте про те, що, вам не подобається в ньому. На мансардному поверсі занадто жарко? Слабка звукоізоляція? випадає конденсат?

Регулювання вентиляції підпокрівельного простору і правильний вибір матеріалу і товщини утеплювача можуть вирішити такі проблеми.

metellicheskaya-krovlya-na-besedke

3. Виберіть правильний матеріал

Найбільш поширені зараз типи матеріалів такі:

 • бітумна черепиця (м’яка покрівля)
 • металева покрівля (металочерепиця, фальцева покрівля)
 • керамічна черепиця.

Металева покрівля, ймовірно, є найбільш популярною. Вона виробляються в різних колірних і фактурних варіантах. Фальцева покрівля, крім того, має значно більший термін експлуатації ніж металочерепиця.

Керамічна черепиця, є класичним варіантом покриття, виготовляється з глини. Краще для експлуатації використовувати глазуровану черепицю – це захисне покриття оберігає плитку від попадання в її пори вологи і моху.

Існує великий асортимент колірних рішень бітумної черепиці. Останнім часом стала все більш популярною. Особливо її зручно укладати на даху складної конфігурації.

krasivaya-krovlya

4. Розглянемо енергоефективність

Досить новим фактором при виборі покрівельного матеріалу є енергоефективність.

Актуальності при жаркому кліматі набувають металеві покрівельні покриття світлих тонів, які відбивають сонячне світло. Тим самим досягається економія електроенергії, що спрямовується на охолодження будинку.

itumnaya-cherepitsa-na-garazhe

5. Вивчаємо гарантії

У нормальних умовах новий дах повинен служити десятиліттями залежно від матеріалу, якщо він встановлений і вентилюється правильно.

Практично всі виробники матеріалів пропонують досить тривалі строки гарантій. Від 10 років і до довічної. Звичайно, часто це використовується в якості маркетингових трюків. Тому не вибирайте дахове покриття, беручи за основу термін гарантії, звертайте увагу саме на якісні матеріали.

Крім того, часто проблеми даху пов’язані не з самим матеріалом, а з неправильним або НЕ досконалим його монтажем. Тому обов’язково поцікавтеся у вашого підрядника про гарантії на виконання покрівельні роботи. А тут уже все більш прозаїчніше – або реальних гарантій не дають взагалі або термін її становить 1-5 років.

Ну і, звичайно, відносини з підрядною організацією повинні бути оформлені письмово на підставі договорів, кошторисів, рахунків-фактур та актів виконаних робіт.

faltsevaya-krovlya

6. Виберіть правильного підрядника

Деякі загальні рекомендації з підбору підрядника:

Непогано наймати підрядника за рекомендаціями – бачите симпатичний будинок – зверніться до господаря за рекомендаціями. Найчастіше люди з радістю і без «маркетингового суб’єктивізму» поділяться своїми враженнями про виконавців робіт.

Не полінуйтеся з’їздити подивитися раніше виконані покрівельниками роботи (або поточні об’єкти), поговоріть із замовниками. Покрівельникам, яким нічого показати, або які не можуть дати вам контакти попередніх замовників, довіряти, ймовірно, потрібно дуже обережно.

Не наймайте бригаду яка вміє «робити все». Вам потрібні фахівці які будуть профі у своєму напрямку – виконанні покрівельних робіт з конкретно вашим типом покриття.

Відразу вирішуйте питання з облаштування водостічної системи і підшивкою карнизних звисів покрівлі – потім буде дорожче і складніше знайти виконавців.

derevyannaya-krovlya

7. Перевірте вентиляцію покрівлі

Правильна організація вентиляції підпокрівельного простору є ключовим компонентом хорошого даху. Ви повинні мати впускні вентиляційні отвори, (наприклад, перфоровані софіти) і витяжні вентиляційні канали (наприклад, вентильований коник). Якщо теплоізоляція змістилася і заблокувала ваші впускні вентиляційні отвори, то вони повинні бути очищені.

Правильна вентиляція покрівлі також зменшує ваші витрати на охолодження приміщення в літній час. Взимку ж вентиляція покрівлі, знижує ймовірність утворення наледі оскільки, якщо тепло буде потрапляти на верхній шар покриття, то сніг буде танути знизу, утворюючи крижану скоринку.

bitumnaya-cherepitsa

8. Замініть пов’язані з покрівлею елементи

Пошкоджені ділянки софітів необхідно ремонтувати разом з дахом, тому що надалі це може бути недоступно і коштувати в три-чотири рази дорожче.

Пошкоджену або неправильно встановлену водостічну систему слід замінити, щоб запобігти збитку від опадів.

Якщо є ушкодження фасаду, виправте їх зараз, поки є доступ до лісу і більш зручний доступ до всіх ділянок фасадного покриття.

krovlya-sad

9. Нагляд за процесом монтажу

Хоча ви не експерт з покрівлі, ви повинні бути залучені в процес монтажу. Поговоріть з покрівельниками в перший день, щоб встановити хороші комунікації і переконатися що, ваші очікування чітко зрозумілі.

Наприклад, ввічливо поясніть, що ви очікуєте, що двір повинен бути очищений в кінці кожного робочого дня. Не думайте, що виконавці запам’ятали кожен пункт вашого контракту з покрівельної компанією. Спостерігайте за роботою і задавайте питання. Усувайте всі розбіжності через керівництво компанії.

Якщо вони роблять роботу добре, викажіть свою подяку, рекомендуючи їх іншим.

metallicheskaya-i-bitumnaya-krovlya

10. Підтримування вашого нового даху

Правильне підтримання даху означає усунення проблем в той момент, коли вони ще незначні. Це варто того, тому що це може допомогти збільшити тривалість життя всієї конструкції. Рекомендована періодичність перевірки – два рази на рік, восени і навесні.

Ось завдання, які ви повинні виконати:

 • Шукайте будь-яку деформацію матеріалу або тріщини в районі димоходів, мансардних вікон або вентиляційних отворів
 • Прочищайте жолоби водостічної системи, щоб запобігти накопичення сміття.
 • Обрізайте гілки дерев, щоб вони не торкалися даху. Вони можуть пошкодити покриття, дряпаючи його при поривах вітру.
 • Замініть всю відсутню або порвану черепицю, закріпіть ослаблену черепицю.
 • Очистіть мох з покрівлі.
 • Очистіть все сміття з даху. Крім того, що воно неприглядне, це може викликати застій води і прискорити псування.

 

Андрій Марченко

Цей запис має один коментар

 1. Environmental Health

  Greetings from {Idaho|Carolina|Ohio|Colorado|Florida|Los

Коментарі закриті.